strach z trpaslikov:)

Príspevok v téme: strach z trpaslikov:)
[zruseny17]

Nas patrocny syn ma velmi velku fantaziu, ma rad rozpravky, hry a mava zive sny. Naposledy sa mu snivalo, ze mame v byte rozpravkove bytosti a ze v pracke byva trpaslik:) Odvtedy sa boji ist sam do kupelne a vzdy musi najprv zavriet pracku aby z nej nanho nevyskocil trpaslik:)). Ako mu mam vysvetlit rozdiel medzi snami a realitou? Denne mu opakujeme ze duchovia, strasidla, trpaslici u nas nie su, ale moc to nepomaha...

Laurina22

Inak to o schpnosti deti vidiet anjelov a duchov som pocula aj ja a verim tomu,troska mi to pripomina Platonovo uceniu O dusi

Mozno to nie je vymysel,mozno naoazaj nieco vidi,nieconeidentifikovatelne a hovori tomu trpaslik,lebo to pocul,vie,z trpaslik je nieco,co bezne neexistuje...

jajka001_

jj trochu naivity, romantizmu a snivania neuskodi :) co ti uz ostava v tomto hnusnom svete :) cim neskor si to uvedomi,tym lepsie...deti maju svoj snovy obal :)

atm

ked o tom tak premyslam, tak ja by som bol asi strasny rodic:D. ja by som decku najradsej vytiahol ucebnice matiky a fyziky, zoznamil ho s nejakymi tymi filozofickymi zakladmi zdraveho skepticizmu a nutil ho v kazdej situacii nad vsetkym racionalne a s nadhladom premyslat..;) len boh vie ake monstrum by z dietata s takym detstvom vyrastlo, ze..;DD asi by to bol v dospelosti dost zdeprimovany a znudeny clovek ked o tom tak premyslam..

jajka001_

a poviem ti, ze ten maly ked je o niecom presvedceny, tak skor presvedci on mna, ze skriatkovia existuju, ako ja jeho :)) nemozes lamat a nicit krehku detsku dusu, oni cely ten svet vidia trochu inak. to ti zacne davat take otazky, ze ti dochadzaju slova :)

jajka001_

nie, mne sa jeho svet plny neobycajnych tvorov paci:) ine by bolo ak by kvoli nim nemohol spavat, to by som riesila, hoci svojim sposobom, nie tym tvojim:)