Neplatenie za psa - čo mi hrozí za trest?

Príspevok v téme: Neplatenie za psa - čo mi hrozí za trest?
Kiara_

Čo mi hrozi ak nebudem ročne platiť poplatok za psa? Väzenie? Alebo aka velka pokuta? Mame psa asi pol roka a rozhodla som sa neplatiť tie nezmyselane poplatky a možu byť radi že ten pes nebeha po ulici ako bezdomovec alebo nie je v utulku. Tak prečo ba som mala platiť? To by sa potom malo aj za dieťa platiť ročny poplatok lebo aj o dieťa sa starame.

lost

A potom pokuta :)

Ale zaujimalo by ma, co by sa stalo, ak by som na mieste povedal "To nie je moj pes" a zahodil voditko.. Museli by ho odhcytit.. kedze je zatulany ci aky to pes.. No a ja by som si ho potom uz len nejak vyzdvihol :) :D

V zakone sa pise, ze pes musi byt na uzemi SR citujem,

1.) Každý pes držaný nepretržite viac ako 90 dní na území Slovenskej republiky podlieha evidencii psov (ďalej len evidencia) . Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie v lehote do 30 dní od uplynutia posledného dňa lehoty uvedenej v prvej vete v mieste, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza.

Je to divne pisane :)
no ak ho raz mesacne zoberiem vyvencit za hranice, tak ho nedrzim dost dlho na slovensku, no nie ?

Teoreticky to moze byt pes ktoreho strazim kamosovi z Rumusnka a nech sa paci, nech si zistia ci je tam evidovany :)

Alebo z Francuzska, myslim ze raz som pocul ze tam ziadne dane za psa nemaju, no neviem ci sa to uz nezmenilo. A ak nie tam, urcite exisutju krajiny na svete kde ziadna dan za psa neexistuje..

Kiara_

Ja nič platiť nebudem, je to blbosť. A ak ma zastavia policajti a pytali sa tak im hned poviem, či by bolo lepšie ak by bol vyhodeny na ulici alebo v utulku. A dovi...

lost

(ta posladna veta je taka metafora na to ze je tak slaby a bojazlivy, az je to ako chlap bez co i len jednej gule)

ale zas som mimo temu :)

celkom obshiala tema:
www.dogforum.sk

lost

rony26

Ak by bola dan napr 5eur/rok, pochybujem ze by mali ludia s tym problem.. resp. iste by ziskali viac ludi, ako ked je dan 35-70eur/rok

Je to cele na hlavu a zas si zakon bije do slabsieho, ale na fetaka co zahodi spacok, na toho si nikto nedovoli, a preco?

zakon je pussy :D

rony26

jankaaaaaaaa, to danove zvyhodnenie plati len prvy rok a musis to samozrejme nejako preukazat...ale nemusi to byt vsade, kazda obec ci mesto si to urcuje inak

ako kde lost, tu u nas je to presne tak ako pises, tu by som ani ten jeden asi nenasiel...o nejakych sackoch na zber exkrementov ani nehovorim...ja by som sa s touto danou dokazal stotoznit, keby boli peniaze ucelnejsie vyuzite...ale pozri sa nato z tej druhej strany, zakon tu dan alebo pokutu za vlastnenie psa ako to ty nazyvas umoznuje vyberat, su to legalne prachy pre obec/mesto, tak tazko mozno ocakavat,ze sa ich dobrovolne zrieknu

lost

ozaj, a nase mile Slovensko a jeho trestny zakon vobec nerobi nic s tyranim zvierat..

cize zas plati, cim vacsi psychopat a zlodej a zloduch, tym lepsie dopadne :)

pche..

lost

rony26

jedine sluzby ktore zabezpecuje mesto je ze zatlcie jeden smetiak na hovna v okrajovych castiach obce ;)

nic viac.. no a este mi daju nejaky pliesok ktory mi ma psovi strngat :D

Kiara_
nechcem ta navadzat na "ilegalne" veci, ale na dedine je mensi poplatok, resp. bol by som zvedavy ako by dokazali, ze pes nie je len na navsteve v meste :)
zakon je deravy ako auto Bonnie & Clyde
treba si avsak precitat podmienky mesta ohladom tychto pokut (myslim dane za psa, ale to je tak nepresne, ze az)

A nech mi niekto vysvetli, kde je sukromne vlastnictvo

NEEXISTUJE !!!

(skuste neplatit dan za nehnutelnost a uvidite co vlastnite ;) )

Nech je mesto statne, ze ja ako vlastnik psa vytvaram x-pracovnych miest, tj. predajca v pet-shopoch, veterinar, kadernik, dovozcovia krmiva, samponov, hraciek, kadernickych potrieb.

a este ja mam platit pokutu (dan za psa) za to ze podporujem tychto ludi ?!

Imbecil na entu ten kto ma na svedomi vymyslenie dane za psa (tj. relecantnejsie a presnejsie POKUTA ZA VLASTNENI PSA!)

jankaaaaaaaaa

my mame psa z utulku a platime za neho tak ako vsetci ostatni.
nasi susedia nas "udali" ze za psa neplatime. ale my sme platili poctivo a pravidelne, takze ziadna pokuta nam nehrozila.
u nas na sidlisku za vyzbierane "dane" zo psov postavili fontanu...

rony26

no keby si si psa zobrala z utulku ci karantennej stanice tak by ta dan mohla byt znacne znizena, aspon u nas v meste to tak funguje...mne sa to zda byt nezmyselne ak mam psa v zahrade/na dvore, na svojom vlastnom pozemku...samosprava ma z vybranych penazi zabezpecovat urcite sluzby, ja mam moznost ich vyuzit, ale aj ked ich nevyuzijem mam povinnost platit...toto vsak funguje vo viacerych oblastiach