Vyhrazny email

beskyd

:) no mne to az tak zily netrha zase, ja tam nefigurujem ani ako oznamovatel ani ako podozrivy/obvineny ani svedok, len som chcel poukazat na to ako to asi v takychto pripadoch v praxi funguje.

beskyd

v pripade ktory som spominal policajti napisali ze nie je mozne kontaktovat providera stranky gmail.com kedze ide o providera z USA ktory na svk nema zastupenie a z dosleho mailu nebolo mozne zistit IP adresu odosielatela...

lost

nj mas pravdu, je to tazke :) resp prakticky nemozne
a asi aj to bude dovod, preco budeme mat internet na čip :P
myslis ze sa takeho dozijeme ?

atm

lost vsetky tieto udaje (user-agent) sa daju jednak uplne jednoducho podvrhnut a za dalsie aj keby si nasiel konkretny pc tak stale moze majitel tvrdit ze ma k nemu pristup x ludi, mozno aj vzdialeny pristup atd... tazko sa dokazuju taketo veci ak ten niekto vypocuvany nechce spolupracovat. vzdy ak aj niekoho odsudili, tak len preto, lebo sa sam priznal

lost

beskyd

no to by nemalo byt az take tazke zistit, ci ona alebo nie :)
ak by Google spolupracoval, dal by presne IP logy kto sa PRIHLASIL o tej stranky, tak isto ako aj detaily ako typ prehliadaca, rozlisenie, farebna hlbka a ine (co by podla mna Google mohol vidiet :) ) a ak sa to zhoduje, bol by to ten clovek.

Jedine ak by to bol fakt uplne ze clovek z ineho kraja a uplne neznamy pre poskodeneho, tak je to skor take :)

beskyd

mal som takyto pripad, z mailovej adresy gmail.com kde bolo konkretne meno odosielatela (adresa v tvare jozko.mrkvicka@gmail.com) bol rozoslany hromadny kompromitujuci mail, oznamovatel dal trestne oznamenie, skoncilo to na priestupkoch ako priestupok proti obcianskemu spolunazivaniu akurat ze ta odosielatelka povedala ze to neposlala ona a niekto sa jej len nabural do schranky lebo niekde ostali ulozene jej prihlasovacie hesla. no a na zaklade objasnovania policiou nebolo zistene nic:)

lost

nj,i ked o windowse pochybujem :P
tusim nedavno boli clanky o tom ze tam nieco moze byt, resp nieco odosiela a microsoft o tom ani nevedel, ze to bol omyl ci co :)
mozno si ale zle spominam..