Da sa schudnut aj ked mam zachvatove prejedeanie?

Príspevok v téme: Da sa schudnut aj ked mam zachvatove prejedeanie?
fettsack

cawte, uz 3 roky mam zachvatove prejedanie.Predtym som mala 4 roky anorexiu. Bola som aj 2x na lieceni v BA,ale neuspesne, teraz to mam trochu pod kontrolou vlastne prejedam sa iba kazdy piatok.Za tieto 3 roky som pribrala cca 30kg,od noveho roku som si dala predsavzatie,ze to schudnem ale toho piatkoveho prejedania sa nedokazem zriect:( da sa aj tak schudnut alebo nie? aky mate na to nazor prosiim napiste??? dakujem.

fettsack

ahojte,musim zial priznat ze sa mi zhorsil stav,co sa tyka bulimie,uz zas vracam castejsie,2x do tyzdna:( a vaha sa mi stale hybe okolo 60kg a nechce ist dole...ked nevracam,snazim sa jest zdravo,pravidelne a vela bielkovin,zeleniny ovocia ako ked som chudla,ale casto to kazim,neviem co je to so mnou,dufam,ze to cim skor prejde...

sfir_221 robis to nespravne,taketo kontrasty su to najhorsie pre metabolizmus,skus to zdravo 5x denne jest do 1000kcal/den a piatok ulet,tak som to robila 3 mesiace a schudla som 7kg a samozrejme som cvicila aspon 30-60min denne... vela stastia

Sfir_221

mám ten istý problém! vážim 56 kg meriam 165 chcem teda schudnúť celé týždne som denne o jednej uhorke,alebo miske musli s sojovým mliekom či mrkve.A piatok to je deň kedy si idem nakupiť čokolády,keksy,donuty,croissanty same sladkosti,chcem aj ja vedieť ako rýchlo sa mi môže takýmto sposobom vyšplhať váha hore pretože v sobotu už vážim o 2 kila viac,nechem aby sa to vyšplhalo na 3 či 4kg :(

Meretseger

Hezky, držím palce, nech sa darí aj naďalej :) A čo tie piatky, nedarí sa ti zredukovať ich povedzme na každý druhý piatok?

fettsack

zdraviim, tak som sa zas vazila 2.2. a mam 62,5kg takze som za januar schudla 4,5kg aj napriek tomu ze sa kazdy pitok prejedam a vracam...som tomu rada a dufam ze to bude takto aj dalej pokracovat:)) moja otazka je tym padom zodpoedana...

fettsack

ja viem ze takto sa to neda uplne vyliecit,ale ja sa vlaste ani nechcem uplne vyliecit,pre mna je to akorelax,odreagovanie sa od reality ako pre niektorych ze sa v piatok na diske ozeru tak ja sa radcej prezerem,a oni s tym tiez nechcu seknut, a ani ja...ja chcem iba schudnut,lebo som fakt tlsta:(

Laram

ak sisi dokázala dať predsavzatie že sa budeš prejedať každý piatok tak si daj postupne predsavzatie že každý druhý piatok potom každý tretí a potom sa možno dostaneš k tomu že to skončí ale sama vieš že to tak nie je...niečo ťa zožiera vo vnútri na duši a stým musíš spraviť vprvom rade koniec a potom si nemusíš dávať žiadne prevzatia ja som na to prišla po 14 rokov prežierania a ani nerátam koľko predsavzatí som si za tie roky dala..... nepomohlo nič

Laram

keď to tu tak čítam tak asi som to vyhrala...... baby, chlapi, všetci čo máte bulímiu či anorexiu je to všetko s depresií a spojené so psychikou ja s tým bojujem od 14 rokov a to mám teraz 28....krása čo ...bez odbornej pomoci toto neskončí ale musíte chcieť...nažrať sa a vygrcať je pre mňa ako pre niekoho ranná káva s cigaretou alebo pre doktora skalpel...musíte zmeniť život a samých seba konečne som na to došla, príliš neskoro, vlasy, nechty zuby pokožka všetko je v prdeli .....

fettsack

aha,tak potom mam zlepseny stav,nevedela som ako to mam nazvat...ja viem ze som neni vyliecena ale pokusim sa este viac zlepsovat stav a prejedat sa iba kazdy 2.piatok,a myslim ze 2,5kg za 2 tyzdne neni az taka strasna zmena ani ze to je nejak rychlo,ved to je normalne tak 5kg za mesuac chudnut,a stravujem sa zdravo,ziadne hladovky,a cvicim,az na tie obcasne prejedania a vracania je to okey,viem ze to neni dokonale ale to asi nikdy nebude:( teraz je pre mna dolezite aby som schudla,a to ze sa kazdy 2. piatok prejem a vracam, to dufam nejak moc neuskodi ehm ehm

Magy

fettsack - tak za prve - vyraz "mam trochu pod kontrolou, prejedam sa iba kazdy piatok" mi pripomina to povestne "som len trochu tehotna". a take nieco neexistuje. bud to pod kontrolou mas, alebo nie. to o com pises, by som skor nazval zlepsenim stavu, ale nie "pod kontrolou". akokolvek - jedno pravidlo u diet, akychkolvek, plati stale - pomaly dalej zajdes. telo si musi zvyknut na urcite davky zivin, rytmus, metabolizmus. prudke vykyvy nahor ci nadol, jeden den prejedanie sa a potom hluche obdobie moze priniest len jedno - chronicky stav, ktory sa s postupujucimi rokmi bude stale menej a menej darit zvladat. je to ako ked opravujes auto "len trochu". aj ked tu a tam nieco mensie zalepis, opravis, celkovy stav sa generalne zhorsuje a po case auto klakne uplne a odmietne poslusnost.