znova, znova a znova tema ukoncenia zivota

Príspevok v téme: znova, znova a znova tema ukoncenia zivota
vitaminD

Ahojte, uz je to dlho co bojujem so zivotom aj s liekmi a lekarmi a mnohymi mnohymi dalsimi, druhymi sancami. Povedzte, ze si nevazim zivot, ze mam blahobyt pre ktori by niektori vrazdili a ja vam to nebudem rozhovarat. Ale nemozte mi vycitat jedno, ze sa nesnazim. Uz niekolko rokov zijem bez stastia, bez radosti, bez pocitu posetsenia zo zivota, ako tazny kon idem, idem dopredu a robim pre seba to najlepsie, co viem (dostala som sa na exkluzivnu vysoku skolu, ucim sa, nezanedbavam priatelov, chodievam behavat, oddychujem...). A pritom nechcem. Nechcem zit, uprimne a bez patosu, nemam nijaku tuzbu po zivote a jedine, co pre mna znamena, je praca a neznesitelne trapenie. Uz som z toho velmi unavena. Stracam tu malu nadej, to dufanie, to cakanie na zmenu, neviem co este mam skusit aby som citila vyrovnanie. Nechcem sa zabijat, ani sposobovat trapenie, ale inu cestu nevidim. Aj tak vnutri zomieram ovela dlhsie a bolestnejsie. Ako dalej?

majjca

Ahoj,
no ano, ucim drobce na 1. stupni, ti su este taki vdacni.
No zo zaciatku som k tomuto povolaniu pristupovala dost vazne. Ale casom sa clovek akosi nauci, ze nedokaze zial zmenit kazdeho, cize si vycitky, kt. sa tykaju ziakov a ich vedomosti uz nerobim. Snazim sa im ucivo podat co najzrozumitelnejsie a tym to u mna konci, pretoze vela zalezi aj od nich. musim sa vsak pochvalit, ze nejake velke problemy, co sa tyka prospechu, alebo spravania sa nemam, cize sa nam celkom dari :o).
Ty si v ktorom rocniku VS a co to vlastne studujes? Akosi mi to vypadlo. Pekny zvysok dna :o).

*inko

majjca, ano vyhybanie sa podnetom je blbe a tazke, ale aspon sa tym trenujem :)
bozemojdobry, ty si ucitelka? ved to sa k tvojej povahe moc nehodi, ja keby som tie detiska nevedela nieco naucit, tak by som si to davala za vinu, a pritom uz povacsinou tie deti samy o sebe su vymlete beztak..mam sestru ucitelku, tak viem kolko nervov ju to stoji, ale ona je uplne ina povaha, sekera, ale zato velmi oblubena/ vzacna kombinacia :D
a co ucis? trochu odbiehame od temy, ale tak apson nam je veselo nie? :)

majjca

Sranda,
ano to s tym postapokaliptickym hororom nema chybu :o)))))).
No ano tu uzkost na cloveku nevidno, pretoze nikto nemoze citit to co citis ty, max. si mozes vsimnut, ze ten clovek reaguje citlivejsie na nejake podnety, a ze mi neublizil ani muche, lebu mu to ta uzkost alebo vycitky svedomia nedovolia,dalej moze posobit obcas takym zadumcivym dojmom, to je asi tak vsetko.
Aha, takze uz rozumiem, u teba je najprv podnet a potom uzkost, skoda ze sa musis niektorym veciam vyhybat to je dost blbe asi pri tom, ci?
Ono ja mam tu uzkost vzdy, ale sprevadzaju ju aj caste vycitky svedomia, ktore ju aj akokeby podnecovali, takze sa vzdy snazim nieco robit, nezamyslat sa nad sebou.
Tomas, som ucitelka, a vdaka svojej uzkosti asi az prilis na decka dobra (nechcem tym povedat, ze mi skacu po hlave, to zas nie).
Inak to s tym priatelom mas pravdu, ano je tu pri mne, ale ja mu nezvyknem hovorit vsetky svoje problemy, takze o mojej chorobe vie, ale nejako sa ho s tym nesnazim vzdy zatazovat, neviem ci ma chapes....
A ty sa neboj tiez najdes tu pravu, len ked sa na to pozries realisticky, tak by si na nu pocas skuskoveho nemal asi tolko casu, takze asi je to dobre tak ako je... Neboj nic, ked sa ti zivot trosku usporiada, tak pride vsetko, aj laska, uvidis.
Ja som mala napr. svojho prveho priatela az po skonceni vysky, to som mala 23 rokov a to neprehanam, niektore 13-tky by ma vtedy asi povazovali za staromodnu starenu. Ale ja to nelutujem, aj ked som si vtedy obcas pripadala ako 100 rokov za opicami, alebo ako Majka z Gurunu, ale vsetko to nejako preslo a teraz je moj lubostny zivot oka.
Tak drzim prsty aj tebe, a co ty inko, mas priatela?

Tomas332

Lumik: to si riadne zabila, ze postapokalyptickom horore :) ale mas pravdu, je to ako z Úsvitu mŕtvych (neviem ci si videla) :)

Majjca: ty mas aspon priatela, ktory ta miluje a ku ktoremu sa mozes prichylit aby ta utesil, lenze ja som napr, sam a uz sa z toho pomaly asi zblaznim :( inak co si ty vlastne? akoze myslim ake je tvoje zamestnanie :)

a ja momentalne som na tom celkom fajn, musim sa ucit na skusky, takze nemam cas mysliet na nieco ine, inak som zvedavy ako sa ma vitaminD......

*inko

majjca, nemozem o tom tu hovorit
tak u mna je to skor narazove..vo mne ten "stav" musi vyvolat nejaky podnet... ked nevyjdem z domu a nikoho za cely den nevidim, tam je pravdepoodbnost ze by malo byt vsetko ok..problem nastava ked prechadzam istymi miestami, alebo ked si pomeniem na nejakeho cloveka, udalost, alebo piesen, ktora vyvolava spomienky...atd

to je zvlastne, ze si mala taky tazky stav zrovna po statniciach..to si mala skakat meter nad zemou ze uz mas za tym :)

hmm..to ma celkom prekvapilo, ze uzkostnu poruchu na sloveku nevidno..takze podobnych ludi naokolo moze byt kvantum a ani o tom nevieme?

Lumik

Tomas332: ten tvoj posledny prispevok to je ako vykrik do tmy posledneho "prezivsiho" v nejakom postapokaliptickom horore :)

majjca

Ahoj,
preco ti je dnes zle, nejaky konflikt s rodinou, alebo priatelmi?

Dakujem, vies ono to je asi tym, ze uzkostnu poruchu na cloveku nevidiet.
Po statniciach som sa zlozila, mala som cele dni hrozne uzkosti, vycerpanost, unava a tak. Povedali mi, ze je to generalizovana uzkostna porucha. Niecim takym vraj trpela aj babka, tak som to asi zdedila. Tak 3 roky som ficala na antidepkacoch a citila som sa super. No par mesiacov dozadu som ich zacala vysadzat a suuups uzkost bola spat.
Inak normalne pracujem, stretavam sa s priatelmi ... a nikto si na mne nic nevsimol...
Samozrejme, ze rodina a priatel o mne vedia vsetko, im sa vacsinou so svojimi pocitmi zdoverim. Ono je to vlastne nieco ako neopodstatnena uzkost, mas ju cely den a pricina akokeby neexistovala, len mavam obcasne obavy ako dlho to este bude trvat, ci to prejde, alebo ci sa to nebodaj nezhorsi. Ale lieky tie uzkosti dost tlmia, takze sa to vcelku aj da.
Vraj je to sposobene vacsou psychickou zatazou a nedostatkom serotoninu v mozgu, tak nikto nie je dokonaly, co uz :o)...