ako správne chudnúť

Príspevok v téme: ako správne chudnúť
lenuska

mam taky problem. mam 165cm a 58kg. na vahe mi nikdy nejak extra nezalezalo, takze mi je jedno ci vazim 55 alebo 50kg, pretoze podla mna zalezi a vzdy zalezalo na objeme, nie na vahe. a to je ten problem. mam na sebe prilis vela tuku. keby to boli svaly, nic nepoviem... takze sa chcem spytat, ako mam schudnut tak, aby som si nepokazila zaludok, aby som za diety nemusela platit neviem ake sumy, aby som dosiahla na bruchu z terajsich 75cm aspon 63 a z bokov(teraz 97cm) na nejakych 90 za co najkratsi cas(najlepsie do leta)...nevedel by mi poradit nejaky odbornik alebo niekto kto take nieco uz dosiahol nejake cviky, stranku, kde sa da zohnat nejaky aerobik?pretoze u nas take akcie ako aerobik v telocvivni nie je a posilnovnu tu takisto nemame...a mam este jeden problem. nemozem behat, pretoze moje pluca potom nestihaju. zle sa mi dycha ked mam prilis vela cerstveho vzduchu naraz a rychlo...
dakujem vsetkym ktori prispeju

ccc

ak chcete schudnúť trvalo bez jojo efektu a ďalších nepriaznivých pocitov,musíte zmeniť životný štýl, bez toho to nejde.
základom je, že musíte vydať viac energie ako prijmete.
a to dosiahnete,obmedzením ale NIE DIETOU!, obmedzením množstva toho čo jete,treba jesť všetko v zmysle zdravej výživy a aj vylúčiť potraviny a pochutiny v zmysle racionálnej výživy.
a pridať fyzickú aktivitu, to je bezpodmienečne nutné ! nie len, že spálite viac kalórií, ale zvýši sa vám aj hodnota bazálneho metabolizmu a budete ďalej páliť viac kalórií.
ináč ZRDAVÝ úbytok hmotnosti, bez jojo efektu a bez toho aby telo netrpelo je 1Kg/mesiac

romi

ako mam chudnut vahu mam 63kg neviem ci mam dijetovat alebo spotovat alebo povediac si obiedtan ti-ji neviem ci ti-ji by bolo hodne pre mna mam 14 rokov poratemi prosim dakujem velmi pekne

fraisee

V prvom rade treba upravit stravu a zacat s aerobnou cinnostou - musis sa hybat, inak neschudnes,ked mas take problemy ako pises zacni s prechadzkami. Plavanie je uplne genialne a aerobic mozes robit aj doma, zapni ct 1 - kazdy den tam byva asi 10 min cvicenia s fitneskami, skakat mozes aj doma a zadara, alebo si zatancuj, tym sa tiez skvele palia kalorie.

miminka

noo tak podla mna vela zavisi od spravnej stravy. musis pit vela cistej vody (nebublinkavej), jest vela ovocia a zeleniny, ale zase nie sa nim prezierat, potom jest jedla na vode nie na oleji, nejest biele pecivo, na ranajky radsej nejake cerealie s mliekom alebo jogurtom, jest pravidelne 5-krat do dna z toho dvakrat varene, vela pohybu, ked nemozes behavat tak napriklad spinning, plavanie, aerobik, a podobne ... to je asi tak v skratke
ale najlepsie by asi bolo ist za nejakym trenerom, ktory by ti zostavil cvicebny plan a dietu.