Ked deti odidu z domu

Príspevok v téme: Ked deti odidu z domu
vebe

Zaujimalo by ma ako prezivaju a riesia ludia situaciu, ked zrazu deti "vyletia z hniezda". Starsi syn studuje v zahranici a domov sa dostane len po skonceni semestra a mladsie dieta je tiez v zahranici na rocnom pobyte ako vymenny student v hostitelskej rodine. Nie je to jednoduche, po rokoch, co deti boli stredobodom nasej pozornosti (+praca), su zrazu prec.Je to zmena v zivote a clovek si musi zvyknut. Nezaujimaju ma posmesky ani trapne komentare, ale to, ako to riesia ludia, co sa v takej situacii ocitli

zewa

Ach jaj.. To bol aj u nas problem. Mama ma nie a nie "nechat vyletiet". Narobilo mi to vela problemov v osobnom zivote. Skuste im nevyvolavat (len sem tam). Zacnite chodit na jogu, do kurzu na kreslenie, na zumbu. Zacnite konecne zit pre seba. Nie pre svoje deti. A ak uplnou nahodou budete mavat citelne uzkosti, kludne si zabehnite na jedno dve sedenia za psychologom.
Kiezby toto mojej mame niekto davnejsie poradil.
Drzim palce. Aj ked je to velka zmena, nemusite to vnimat negativne. Nenajdete na tom ani jedno pozitivum?

jajka001_

no, musi to byt tazke, zrazu prazdny dom. matky zvyknu nadalej vyvolavat detom a sondovat ako sa maju:) ak mate nejakym zazrakom este stale partnersky vztah, je treba oprasit stare zvyky, naplanovat si volny cas, ist spolu niekam a znovu sa zacat rozpravat aj o inych veciach ako o praci, rodine, domacnosti. najst si nove, spolocne aj samostatne konicky, ak mate na to cas a peniaze.

vebe

atm, vobec si nepochopil o com je tento prispevok. Vies, ak mas deti, mas ich rad a povedzme 18 rokov prichadzas domov a vies, ze tam su, tak ked tam zrazu nie su, tak to vobec nie je take jednoduche. Preto som napisala, ze ma zaujimaju nazory a pocity ludi, ktori toto priamo zazili. Ono je to sucasne zatazkavacia skuska aj pre vztah, pretoze clovek zrazu zisti, ze za tie roky nebolo akosi dost casu na systematicke pestovanie vztahu.