Dieťatko a peniaze

Príspevok v téme: Dieťatko a peniaze
labužníčka

Čaute. S priatelom sme sa bavili už viac krát na tému vlastných potomkov. Nežijeme spolu, nie sú na to financie, tak sme to viac neriešili. Ale povedal, že si myslí, že keby sme mali obaja lepšie platy, tak by sme už dávno bejby mali. Vysadila som HAK pred 2 mesiacmi, lebo mi už nerobila dobre a včera sa nám "šmyklo" na plnej čiare. Spýtala som sa ho, či si mám ísť kúpiť tabletku PO alebo to necháme na osud. Povedal, že nemám ísť a mám to nechať tak. V dnešnej dobe sú deti fakt luxus, doba je ťažká a máme strach, či by sme to zvládli. Ale pýtam sa samej seba - veď je vela párov, ktoré to zvládli a pritom boli na tom horšie ako my. Rodičia oboch sú tiež zamestnaní a nemajú najhoršie platy. A my tiež. Myslím, že by sme to určite zvládli, ale každopádne mám z toho aj strach. Teraz dumám, či sa to včera podarilo alebo nie a neviem, čo vlastne chcem. Či chcem, aby sa podarilo alebo nie. Ak by niekto chcel vek nás oboch - 25

Heatherka

labuznicka tu natomto fore nedostanes pochopenia.tu zdrbu ci 15 rocnu alebo 30.
ci zabezpecenu alebo nie...
ked ti vyjde pozitivny test chod radsej na modrykonik.sk tam budes mat kopu informacii od inych mamiciek ;)

sweater

ja len podotknem ze prd je doba zla to stat je na ho*no, a teraz k teme :) myslim si ze dieta je draha zalezitost hlavne v je pociatocnom veku, potom to uz nieje tak vela, a myslim ze sa pre to male urcite dokazete uskromnit, ked zijete celku solidne myslim si ze to problem nebude, aj keby daco, rodicia vas maju moznost podporit... urcite maju dieta aj pary co su na tom 100x horsie a su radi a aj dieta :) a strach je velky nepriatel :), takze skor rozmyslaj nad niecim produktivnym alebo sa tes na babo a neboj sa o buducnost zbytocne :)

labužníčka

jankaaaaaaaaa + jajka001_ - oukej, tvoj názor ti neberiem. Ale u nás to je akosi tak. O mojich rodičov sa postarali ich rodičia, keď zostala mamka v tom a oni sa CHCU postarať o nas, keby som ja zostala v tom - prípadne sestra. Takže to nevidím ako nejakú nezodpovednosť...

Heatherka - ďakujem, povzbudila si ma, už som išla o sebe fakt pochybovať.. :)

jankaaaaaaaaa

labuznicka: dnes je bohuzial taka doba, ze my mladi to mame fakt tazke, prave preto si to musime takto co najaviac naplanovat a zabezpecit sa, cosi nasporit, cosi mat vlastne aby sme o nic nemohli prist..
vies aku matersku vobec budes dostavat? mas istotu v tom ze po materskej sa znova bez problemov zamestnas? mas istotu ze tvoj partner bude mat stale zamestnanie?
bohuzial v tejto krajine si uz nikto nicim nemoze byt isty, hlavne co sa tyka financii a zamestnania

jankaaaaaaaaa

heatherka nikde ani nikdy nebolo dokazane ze prave hak je za znizenie schopnosti otehotniet. nikto nezaruci zene, ze pred uzivanim hak bola este plodna. to nikto nemohol vediet.
a slovo antikoncepcia neznamena hned HORMONALNA. pisali sme tu vseobecne o antikoncepcii a v dnesnej dobe je naozaj viacero foriem

labužníčka

Tak vieš, nie každý je zo zazobanej rodiny, ak to tak už musím povedať, alebo nie každý má prachatého manžela podnikatela alebo super vysnívaný džob. Myslím, že na tom nie sme až tak zle, keď sa ešte raz zamyslím. No uvidíme, možno to aj tak riešim príliš skoro. Uvidíme, čo ukáže test, ale ten si spravím až tak za týždeň-dva...

jankaaaaaaaaa

labuznicka: nenarazala som vobec na tvoje prispevky, pisala som len tak vseobecne. ak sa ta to dotklo, prepac, nebolo to vobec osobne
ja dieta nemam, viem ze rodicia su nato aby pomohli, nevidim natom nic zle, ale myslim, ze je nezodpovedne sa nato spoliehat a rovno s tym ratat, ze ved oni pomozu.. pisem, to co si myslim a tak ako si to sama "planujem"

Heatherka

labuznicka zabezpecit babo viete,pomoct mavam kto, teraz by som uz neriesilanejaku antikonecpiu, co sa ako malo urobit atd.... ak sa podarilo babo tak sa uz len tesit a verit, ze bude zdravucke....

ano je teraz moznost naplanovat si, ale potom niekedy moze sa stat aj to, ze zena si povie, ze u je ten cas ale zrazu nemoze dlhe roky otehotniet..... a toto sa stava casto, hlavne pri HAK, a pri dlhorocnom uzivani.

labuznicka HAK vysadila ( a urobila si t najlepsiu vec ) myslim si, ze je dost zodpovedna....

drzim palce