Musim chodiť ku gynekologovi na kontroly?

Príspevok v téme: Musim chodiť ku gynekologovi na kontroly?
Kauli

je to povinne ako u zubara chodiť na preventivky ku gynekologovi? Mam 30 rokov a ešte som nikdy nebola, načo ved som nidy žiadny problem nemala ani neplanujem isť pokial nemam problem. Iba chcem vedieť či budem musieť potom pri probleme platiť celu sumu za vyšetrenie ako u zubara ak sa nepojde na kotrolu po roku.
Je aj kopa inych špecializacii kde by bolo dobre to ročne kontrolovať takže ma neodcudzujte je to každeho vec. Dam priklad, čo takto chodiť každy rok k ORL pre istotu či nemame rakovinu hrtana? Alebo k neurologovi ved može odhaliť nador mozgu... Alebo ročne k očnemu ve dmože odhaliť važne očne choroby o ktorých zatial nevieme. takže načo chodiť zbytočne bez problemov ku gynekologovi ak sa inam tiež pride ak mame problem. Napr ten ORL ideme k nemu ak mame problem a nie na preventivku. A navyše mam aj taku skusenosť s jedným ORL ktory mi povedal že sa priliš sledujem ak som prišla s upchavanim v nose a problemom s dýchanim cez nos

sob rudolf

Ono to závisí naozaj len od teba. Na druhej strane, aj keď nemáš problém, občas:) by sa zišiel aspoň odber onkocytológie (pokiaľ nie si panna) a tiež sonografia prsníkov, prípadne aj brucha. Podľa môjho názoru sú preventívne prehliadky užitočné, je dobré byť vyšetrená aj v "normálnom stave", nielen vtedy, keď už máš napríklad bolesti a nevieš čo so sebou.

maruska123

nie je to povinne...ale ked necitis problemy, neznamena, ze ich aj nemas....aby si potom nevyplakavala, ked uz bude neskoro