volba povolania

Príspevok v téme: volba povolania
2610

zdravim. mam 18 r a som tretiak na strednej skole, odbor propagacna grafika. mam taky problem, ze neviem sa rozhodnut kam mam ist po skole dalej, som cely nervozny , obavam sa ci vobec zmaturujem. chcel by som ist na vysoku skolu, lebo s tymto odborom sa asi tazko niekde zamestnam a neviem, co by bolo pre mna vhodne. poradte mi prosim nejaku skolu. na ake skoly by sa dalo ist z takehoto odboru? mam fakt obavy. doma nervacim, avsetci su zo mna nervozny a mam strach, aby sa to naskoncilo hadkou. mam aj svoje osobne problemy, pripadam si obcas neschopny a detsky a od rodicov pocuvam, aby som sa uvedomil. mam v hlave velky zmatok, lebo ja kedze mam takyto strach z uplatnenia a mam este k tomu svoje osobne problemy, tj ze nikam nechodim a nemam ani kamaratov a v skole sa so mnou nikto nebavi....
co mam robit. pomozte sa mi spravne rozhodnut. dajte nejake napady nech mam nad cim rozmyslat. inak som dost zvlastna nepristupna povaha. vdaka vsetkym.

2610

ajajaja mozno je to tak ako hovoris, ale aj ked je to mozno s knazmi na dedine tak, tak jedlo a byvanie mam iste, lebo to poskytuje cirkev. a nad umeleckymi odbormi nerozmyslam preto, lebo ked napr ostanem cely zivot sam, to sice nikdy neviem, ale keby som mal normalnu pracu, tak ako by to bolo? dosiel by som s prace domov a budem sam. to nechcem. skus sa vyjadrit prosim aj na temu socialna deprivacia.

ajajaja

podla mna ten duchovny neni dobry napad....ked ako vravis mas komplikovanu povahu, tak ludia k tebe nebudu pocitovat doveru a pod...neviem co presne obnasa praca knaza ,ale urcite nezaraba vela, (skor sa maju dobre ti dedinski,ktorym ludia prilepsuju roznymi naturaliami ako klobasy zo zabijacky, kolace zo svadieb a pod:Dale ani to uz nie je pravidlom,babky postupne vymieraju ) okrem toho,ze sluzi x-krat do tyzdna omsu, tak este moze ucit na cirkevnych skolach nabozenstvo (a to neviem ako by si zvladol,dnesne deti a mladez ...) dalej pokial nie si nejak velmi hlboko veriaci, tak by ta unudilo na smrt tie kadejake teologicke stretnutia a debaty...ak vravis,ze na teste studijnych predpokladov ti vyslo,ze si umelecky typ, a hovoris,ze ti to aj ide, len ta to nebavi,tak skus rozmyslat,ze preco ta to nebavi,mnohokrat sa to moze zmenit, staci sa niecim motivovat...nikdy nie je na skodu robit nieco v com si dobry...ozaj, este by si mohol skusit architekturu, len je to narocne studium a teraz neviem ,ci mas 4 preto ,ze sa neucis a flakas alebo preto ,ze na viac nemas...ak sa flakas,tak zacni na sebe makat...to ,ze sa bojis maturity- kto sa nebal? ale hovori sa maturita-formalita , a nieco na tom bude...staci v skole ukazat aspon trochu snahy a ucitelia ta prejst nechaju...u nas na gymku nezmaturoval len taky, kt. rovno na mature povedal,ze nic nevie a ani sa nepokusil o odpoved...:/

2610

ako sa riesia problemy s komunikaciou? dokazu sa uplne vyriesit? ja som si presiel dlhodobou socialnou deprivaciou, ktora trvala niekolko rokov.

2610

neni potrebne vediet, kde chodim na skolu, aby si mi mohla odpovedat na otazku. staci iba ked vymenujes skolz ktore by boli vhodne.

Maoam

zewa: ano, s mnohym suhlasim, co pises

v podstate ostava len zvolit si velmi narocny odbor alebo odbor na VS, ktora je este aspon ako-tak uznavana, pripadne ist studovat na VS do zahranicia a je vybavene ;-)