volba povolania

Príspevok v téme: volba povolania
2610

zdravim. mam 18 r a som tretiak na strednej skole, odbor propagacna grafika. mam taky problem, ze neviem sa rozhodnut kam mam ist po skole dalej, som cely nervozny , obavam sa ci vobec zmaturujem. chcel by som ist na vysoku skolu, lebo s tymto odborom sa asi tazko niekde zamestnam a neviem, co by bolo pre mna vhodne. poradte mi prosim nejaku skolu. na ake skoly by sa dalo ist z takehoto odboru? mam fakt obavy. doma nervacim, avsetci su zo mna nervozny a mam strach, aby sa to naskoncilo hadkou. mam aj svoje osobne problemy, pripadam si obcas neschopny a detsky a od rodicov pocuvam, aby som sa uvedomil. mam v hlave velky zmatok, lebo ja kedze mam takyto strach z uplatnenia a mam este k tomu svoje osobne problemy, tj ze nikam nechodim a nemam ani kamaratov a v skole sa so mnou nikto nebavi....
co mam robit. pomozte sa mi spravne rozhodnut. dajte nejake napady nech mam nad cim rozmyslat. inak som dost zvlastna nepristupna povaha. vdaka vsetkym.

zewa

Tak chod studovat vytvarnu + este s nejakym predmetom (trebars anglictina na PG fakulte na UKF - tu spravi fakt aj stvorkar - viem, lebo som to na vlastne oci videla). A mozes si potom vybrat. Bud pojdes ucit (haha) alebo vyuzijes tu anglictinu v hocijakej praci. Studovat ucitelske odbory je celkom pohoda.

2610

u pyschologa som uz bol velakrat a robil mi aj test na vyber povolania, bolo to este predtym ako som isiel na strednu, lebo ani to som si nevedel vybrat a vyslo mi, ze som umelecky typ. ani vtedy som nechcel ist na umelecku skolu, ale co uz. a v tretom rocniku ist na inu skolu nema vyznam.

youki

Este vzdy mozes zmenit strednu - nestuduj co nema perspektivu ale hlavne sa snaz nestudovat co ta nebavi, lebo v tom nebudes schopny konkurovat ludom, ktorych to bavi. Proste si najdi, co ta bavi, tazko ti niekto povie konkretne, ked ta nepozna.

Spolahlivy grafik je podla mna dnes celkom ziadany, ja som mal doteraz na nich smolu. Mozno to tiez robili len z donutenia alebo co.

zewa

Najprv pories seba u psychologa. Velmi to cloveku pomoze najst v zivote smer. Mas 18, nemusis o tom nikoho informovat, ze tam ides.

2610

v umeleckom odbore by som pokracovat nechcel, to rozhodne nie, aj ked mi to ide, ale nejako moc ma to nebavi. a ostatne, neviem. rozmyslal som o nejakom duchovnom povolani. neviem, ci sa na to hodim. a ono to nie je iba o tom asi to clovek musi citit, ze tam patri. ja som uplne iny ako ostatny, a neme ziadne zaujmy a ani zaluby, pretoze mam o sebe pochybnosti. som nepriebojna povaha.

tekvicka_

no ja osobne si myslim ze grafika je dobry odbor a to uplatnenie nemusi byt az take zle...problem je v tom, ze v dnesnej dobe je to zle vo vsetkom a to aj v odboroch, ktore sa zdaju byt potrebne. ked hovoris ze sa zle ucis tak neviem, ale ak by si to vedel a ta grafika by ti isla tak sa v tom uplatnis. v sucasnosti si zvolis povolanie a nakoniec ale miesto nenajdes a hladas co je, zamestnas sa uplne niekde inde a hovoris si - tak to som mohol ist rovno toto studovat keby som vedel - true story