volba povolania

Príspevok v téme: volba povolania
2610

zdravim. mam 18 r a som tretiak na strednej skole, odbor propagacna grafika. mam taky problem, ze neviem sa rozhodnut kam mam ist po skole dalej, som cely nervozny , obavam sa ci vobec zmaturujem. chcel by som ist na vysoku skolu, lebo s tymto odborom sa asi tazko niekde zamestnam a neviem, co by bolo pre mna vhodne. poradte mi prosim nejaku skolu. na ake skoly by sa dalo ist z takehoto odboru? mam fakt obavy. doma nervacim, avsetci su zo mna nervozny a mam strach, aby sa to naskoncilo hadkou. mam aj svoje osobne problemy, pripadam si obcas neschopny a detsky a od rodicov pocuvam, aby som sa uvedomil. mam v hlave velky zmatok, lebo ja kedze mam takyto strach z uplatnenia a mam este k tomu svoje osobne problemy, tj ze nikam nechodim a nemam ani kamaratov a v skole sa so mnou nikto nebavi....
co mam robit. pomozte sa mi spravne rozhodnut. dajte nejake napady nech mam nad cim rozmyslat. inak som dost zvlastna nepristupna povaha. vdaka vsetkym.

zewa

Navstiv psychologa, pomoze ti zistit, akym smerom sa mas uberat a takisto spolu mozete zladnut tvoju nepristupnost a hnev :)
A teraz k tej skole. Musis si uvedomit, ci chces pokracovat v niecom blizkom tvojmu odboru alebo ci sa vybrat inym smerom. Aj napriek tomu, ze mas odbornu skolu, mozes prakticky studovat, co chces. Trosku to zalezi aj od znamok, ale na vacsinu skol beru ludi bez prijimaciek. Skus popozerat odbory ako masmedialna komunikacia, VSVU v BA a odbor grafika, mozno aj Akademia umeni v BB, alebo v Prahe akademia umeni, pripadne Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Skus pozriet aj katedru Hudby na UKF, maju tam kopec zaujimavych odborov, aj katedru Vytvarnej vychovy. Inak v podstate popozeraj UKF a SPU v NR, su to pomerne zvladnutelne skoly, takze cokolvek si vyberies a dostanes sa tam, tak to aj skoncis. Nezabudni si ale pozriet studijny plan, to znamena predmety ake sa na tom ktorom odbore ucia, aby si si potom nepovedal: ze to co sa tu ucime? :)
Alebo kasli na skolu, chod na zivnost a rob grafika.

jajka001_

ak ti ten odbor nejde a ani ta nebavi, vyber si inu vysoku skolu, ako mas strednu,a podla moznosti taku, ktora ma uplatnenie
co je v dnesnej dobe samo o sebe dost problem
zmaturujes, ak sa trochu posnazis, hlavne sa nestresuj a skus sa viac sustredit
skoda ze nemas kamaratov a nikam nechodis, bavi ta nieco? mas nejake zaujmy?