Citalec - neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Citalec - neziaduce ucinky
susikkk

Ahojte. zacala som brat Citalec 10mg pol tablety pred troma dnami, no necitim az take neziaduce ucinky, o akych som citala, ze ludia zvycajne mavaju. Mala som asi 2 hodky ospalost, trochu ma boli zaludok, v noci som velmi nespala. Bala som sa, ze to bude horsie, no teraz neviem ci je to dobre ci zle. Je to preto ze je pre mna mala davka, alebo je to v poriadku a lieky mi zaberu? ja som inak velmi citliva na lieky, zaberaju mi detske davky:P chcem aby mi pomohli.

RNG

Niewsom faremaceut. Keby som bol, tak by som velmi pravdepodobne nepoznal ziadne prirodne prostriedky, len chemicke lieky, cest vynimkam, co sukromne studuju tieto veci.

zewa

Myslim, ze sa velmi pozorujes. Cochvila bude lepsie. Ked nie, treba si pohovorit so psychiatrom a zvysovat davku dovtedy kym sa nebudes citit dobre. Niekedy to chvilku trva, ale ked bude ta davka akurat, stoji to za ten pocit, ta ulava.

levandulka33

tak mesiac uzivam Citalec 20 mg, 2 tyzdne som brala stvrtku a dva tyzdne som uz na polke , cize 10 mg denne a stale sa necitim lepsie ako pred uzivanim, co myslite, je to malou davkou, alebo mi liek neucinkuje este, alebo vobec nebude?

RNG

Nuz prirodne prostriedky,,ako THS a opium zaberaju okamzite.
Opiaty sa tvoria aj v mozgu ale nie u kazdeho a nie casto v dotatocnej kvantite. Ale kedze ich po niekolkych tisicoch rokov pouzivania odrazu zakazali, zobrali nam z ruk velmi ucinny prostriedok .
Este donedavna(pred 120 rokmi) sa opium pouzivalo bezne v alkoholickom roztoku=tinktura laudanum(latinsky laudare=chvalit) na rozne utisovanie prilisnej nervovej cinnosti, z ktorej vyplyvalo neskor vycerpanie a depresie.
Dnes predavaju len synteticky tramadol, ktory sice ma podobne, ale nie az tak dobre ucinky, naviac ma plno skodlivych, co opium v malych davkach nemalo.

Inac zachvat paniky a tazkosti dychat su priznaky tetanie, hyperventilacnej, ktora sa da pomerne lahko odstranit dychanim do papieroveho vrecka, co zvysi hladinu CO2 v krvi a tym odstrani tetanicke priznaky.
A da sa to kontrolovat aj volou, kontrolou dychania, ako mas napr pri yoge a thaichi.
Ale myslim ze s tejto temy odpochodujem, lebo ti co pouzivaju navykove drogy ich budu obranovat , kedze si myslia, ze im robia dobre.
A nakoniec je to na osobnom rozhodnuti kazdeho, ja som sem len chcel prispiet tym, ze som uviedol aj neskodne doplnky, co pomahaju, nielen chemikalie, co predpisuju bezne vasi lekari.
Ked nic ine, mam uz potvrdene na jednom so zachvatmi, ze mu L-theanine zabral rovnako dobre, ako tramadol a to este nepouzil ani privelku davcku, nevinnou aminokyselinou zo zeleneho caju, co sa da bez problemov aj mnohonasobne zvysit proti odporucenej davke, 2 x 200 mg.

levandulka33

a o psychockych ujmach z takeho panickeho ataku ani nehovori, clovek sa potom podvedome vyhyba miestam a situaciam, kde to nanho prislo, lebo ma strach, ze to tam pride nanho znova, navyse sa tazko vysvetluje ludom, co je s tebou, ked si v panike...clovek to rozdychava niekolko dni, takze radsej dat ten Xanax a zazehnat to kym sa da..Samozrejme doplnky su super, pokial choroba nie je tak rozvinuta, ze clovek uz nic nezvlada, to ti povie asi kazdy, kto si preskusal aj taketo alterantivy okrem liekov.

levandulka33

lenze cakaj na ucinky prirodnych preparatov hodiny, ked ta niekde chyti panicky atak, vtedy potrebujes nieco, co zabera okamzite,ked to uz nejde predychat, nech je to aj oblbovak Xanax, lexaurin....To by si musel clovek zazit na vlastnej kozi:D Niekedy je lepsie podat okamzitu chemiu a prinesie to menej zla ako trpait to telo v silnom panickom ataku, kde sa do tela vyplavuje adrenalin v nebezpecnom vysokom mnozstve a inych hormonov, co moze priniest organizmu viac skody, ako ta nestastna chemia, aj ja som proti nej, kym sa da, ale niekedy sa naozaj neda...

RNG

xanax/alprazolam je utlmovac, benzodiazepine. Kedze je to tlmiaca a navykova dropga, je to podla mna skodlivy oblbovak. www.alprazolamsideeffects.com
Tlmit nervovu cinnost mozno roznymi doplnkami, napr formou GABA, ktora sa dostane cez mozgovu krvnu barieru pod menom Picamilon(300 mg), utlmujuci vytazok zo zeleneho caju pod menom L-theanine(2 x 200 mg plus, je to vlastne len aminokyselina), L-dopa na dopamin, davka 250 az 1200 mg, podla potreby atd.

Najucinnejsie tlmice su zialbohu prehlasene za nedovolene drogy(THS, opium, a ine omamne) lebo ich ludia zneuzivali a naviac konkurovali farmaceutickym patentovanym drogam.
Lekari ich samozrejme este stale pouzivaju, lebo chemicke nahrazky casto nepracuju.

levandulka33

Dakujem, dobre vediet...Vela ludom AD nezaberie a tak skusaju dalej, niekedy zaberie mozno az piate AD, neviem preco, ked vsetky su na baze vychytavania najviac serotoninu, potom su kombinovane na doplnanie okrem serotononu + noradrenalinu a dopaminu. Skoda, ze sa to neda nijak pomerat, co v tom mozgu cloveku chyba, resp. ma vsetkeho dost, len prenos zlyhava..

RNG

Citalex adresuje len hl;adinu serotoninu. Depresie mozu byt aj z nedostatkov roznych inych neurotransmiterov, menovite norpinephrine, dopamine, GABA, pripadne aj z inych.
Nuz na to su ine lieky a tiez ine doplnky.
Ked ti nieco nezaberie, znamena, ze neberes spravny doplnok ci liek