Predkus sa mi vracia

Príspevok v téme: Predkus sa mi vracia
melon89

dobry den, nosil som strojcek takmer do 18nastich,mal som velmi vyrazny predkus a nastastie mi to vsetko hradila poistovna,,,
a teraz mam takmer 23 a
zacali mi rast zuby mudrosti,uz su takmer vonku pomali a ja citim ze uz mam okolo 5mm zase predkus...vsetko sa mi to vracia spet.
Co mozem spravit rychlo aby mi to zostalo aspon tak ako teraz, aby sa to neskorškovalo?esteticky sa to zacina postupne zhorsovat,,:(
Dakujem

simka111

Upravi sa mi predkus ak mi vytiahnu osmičky ??? Ked mi dali dole strojček, tak som mala zuby rovne.. a teraz, su viac a viac krive.....

Eva531

Chybu urobil tvoj celustny ortoped (pravdepodobne naschval, ako to uz u slovenskych zubarov byva zvykom, bohuzial taka je realita), ze si bud nevsimol, alebo ta neoboznamil s tym, ze zuby mudrosti nebudu mat medzi ostatnymi zubami dost miesta, cim sa cely efekt doterajsej celustnoortopedickej liecby strati (pre teba zbytocne vyhodene peniaze a iba kratko trvajuca radost z dosiahnuteho vysledku), z coho prenho ako pre doktora moze teoreticky do buducnosti vyplynut dalsi zarobok na tebe, cize na tvojom druhom strojceku. Ak by som bola na tvojom mieste, navstivila by som ineho celustneho ortopeda, nie toho, ktory uz u mna raz urobil chybu. Nezabudnem poznamenat, ze pravdepodobne naschval. A ak sa teda rozhodnes pre dalsi strojcek, tak do uvahy prichadzaju dve moznosti. Bud sa vytrhnu dve horne osmicky, alebo sa vytrhnu ine dva horne zuby, lebo pri predkuse sa vacsinou dva horne zuby vytrhnut musia. Ak by celustny ortoped rozhodol, ze vytrhnut sa musia bezpodmienecne osmicky, bude to pre teba ovela drahsie, lebo osmicky sa vacsinou trhaju chirurgickou extrakciou, ktoru vykonava stomatochirurg. Pre porovnanie uvediem ceny, ktore platia na sukromnej zubnej klinike v BA, kam chodim ja. Za chirurgicku extrakciu zuba mudrosti sa tam plati 200 € a za obycajne vytrhnutie ineho zuba 35 €. Takze dost vyrazny rozdiel. Drahsie by to na Slovensku nemalo byt uz nikde.

melon89

a tak to som potom na dve veci nosil ten strojcek ked mi to teraz vsetko ide spet,,
tym sa mohlo pocitat,,teraz si tolko vytrpim jak nikdy a neviem skade naskrabem tolko penazi,achjaj to je zivot toto:(

Eva531

Moze sa stat, ze navstivis dvoch zubarov a kazdy ti poradi nieco ine. Vyber si taku moznost, ktora bude z hladiska zdravotneho stavu pre teba najvhodnejsia. Keby som bola na tvojom mieste, zasla by som na konzultaciu k celustnemu ortopedovi a rozhodla by som sa pre dalsi strojcek. Ak je tam predkus, tak s najvacsou pravdepodobnostou bude treba dva horne zuby pred nalepenim strojceka vytrhnut. Trvaj na tom, aby sa vytrhli tie zuby, ktore su v najhorsom stave. Cize ak su napriklad osmicky celkom zdrave, ale patky s korenovymi vyplnami, nech sa teda radsej vytrhnu tie patky a nech sa zachovaju zdrave osmicky. Naco trhat zuby, ktore su v dobrom stave a nechavat si take, ktore uz su s hlbokymi plombami, ci s korenovymi vyplnami, cize je len otazkou kratkeho casu, kedy by si o ne prisiel? Zaplombovane zuby su uz nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu ako celkom zdrave zuby, ktore este nikdy zaplombovane neboli. Ak ale nemas este ziadnu plombu, tak potom asi bude najlepsim riesenim vytrhnut osmicky. Moja skusenost: Este ako 27-rocna som mala horne osmicky vyrastene iba do polovice, teraz mam 31 rokov. V auguste 2011 som dostala fixny strojcek. Mala som predkus 4 mm, padol navrh na vytrhnutie dvoch hornych zubov a moje zelanie bolo take, aby sa vytrhli take zuby, ktore su v najhorsom stave. Celustna ortopedicka suhlasila a vytrhli sa dve horne patky, jedna uz bola s korenovou vyplnou a druha s velmi hlbokou plombou (uz asi 4x plombovana), na zaklade coho sa dalo predpokladat, ze ak by pod plombou znovu v buducnosti vznikol kaz, musel by sa uz odstranit nerv. Zdrave osmicky som si ponechala, problemy uz robit nebudu, strojcek posunie sestky ciastocne na miesta po vytrhnutych patkach a sedmicky prisunie k sestkam, co zabezpeci dost miesta pre osmicky. Ciastocne sa na miesta po vytrhnutych patkacht zase posunu stvorky. Z tvojej otazky som vycitila, ze najradsej by si si uz ziadny strojcek nedal. No predkus je celustnoortopedicka vada, ktoru treba riesit a bez strojceka sa bohuzial neodstrani. Ak ti ale predkus neprekaza, strojcek uz v ziadnom pripade nechces a bojis sa, aby sa to este nezhorsilo, tak si jednoducho daj vytrhnut osmicky, ale cim skor a mas to iste.