zub c8 - rontgen - nazory

Príspevok v téme: zub c8 - rontgen - nazory
veronero

Ahojte,

nasiel by sa niekto kto by sa pozrel na tento rogtgen:

imageshack.us

Rastie mi vpravo dole zub mudrosti (na rontgene vlavo dole), mam opuchnutu tvar, treti den bolesti. Zubar mi nasadil atb, ktore treba vybrat. Jeden zubar mi povedal - chirurgicky von, druhy ze staci dren a uvidi sa. Zuby su vonku len na par mm? Viete mi poradit ci tam je nejake lozko, pre ktore zub treba vyrezat, alebo staci preliecit?

veronero

praveze mna to tiez tak pobolievalo tak raz za dva mesiace, ale znesitelne. teraz uz mi opuchla cela tvar a bolest je neznesitelna az k prednym zubom. dufam ze atb zajtra uz zaberu a s nimi prejde opuch aj bolest.

horne su neprerezane, dolne len trosicku. mne ide o to len ci tam nie je nejaky zapal na tom rtg, lebo tiez sa mi zda ze co sa tyka rastu a tlaku na ine zuby, tak dole je to v pohode. ale nie som taky odbornik a zuba c.1 povedal ze tam mam zapal a casom sa bolest bude opakovat. ale ide mi o to ze to bol chirurg, takze si chcel zarobit mozno.

vevericka

mas to zapalene a podrazdene koli rastu, po case to prejde..mne sa 8 ozyvaju v pravidelnych intervaloch a rastu uz niekolko rokov, aj ked teda nikdy nebolo treba atb, vzdy dasno opuchlo..po par dnoch pokoj..mas ich celkom rovno usporiadane..takze az taky problem s rastom by som nevidela, su ludia co ich maju celkom krivo v bocnej casti a korunka z boku tlaci na dalsi zub..vtedy ozaj treba, aby isli von..ale dalsia vec je, ze ci mas dost miesta a ci ti nepokrivia chrup, ak narastu vsetky..horne sa este ani neprerezali co?