Mladý človek a introverzia

Príspevok v téme: Mladý človek a introverzia
rajik

Zdravim.
Netusim ako sa zacinaju podobne prispevky pretoze som nikdy do ziadnych podobnych diskusii neprispieval, ale jednoducho citim potrebu sa niekam anonymne vykecat, teraz a tu. Snad sa budem citit lepsie.
Mam 15 , coskoro 16 a som samotar.
Mam problemy s komunikaciou, som hamblivy, tichy.. a je mi smutno.
Nejde ani tak o to, ze som introvert a jednoducho necitim nejaku extra potrebu sa stretavat s inymi ludmi, ale skor o to, ze nemam nikoho, nejaku spriaznenu dusu s ktorou by som sa mohol od srdca porozpravat.
Mam asi dvoch-troch vcelku dobrych priatelov, ale to nie je ono. Ked im zacnem rozpravat o svojom vnutornom zivote, pridu uskrny. Tak to radsej nechavam tak. Neobvinujem nikoho - viem, ze ja som ten co vybocuje z radu, o to viac sa trapim.
Ono.. mam toho vela co povedat, ale niet komu.
V spolocnosti som ako stena - iba bez pohnutia stojim alebo sedim, cumim do blba a dianie okolo nevnimam.
Doma to tiez nie je ziadne terno. Otec je alkoholik - "charizmatik" a sem tam nas poriadne vyplieska.
Nemam zmysel zivota. Hladam, ale nic ma stopercentne nenaplna.Lahko podlieham melancholickym naladam a casto placem.

Nie som stastny clovek.
Stereotyp z ktoreho neviem a mozno ani nechcem odist prec ma nici a udrziava pri zivote zaroven.
...a navyse ten patos

Zijem si vlastny zivot vo svojom imaginarnom svete co ma trochu desi.

Este jedna vec:
Mam taku "uchylku" alebo ako to nazvat:
Ked fantazirujem, pohybujem sa. Jednoducho chodim do kruhu. Postavim sa a simulujem pohyby z toho mojho imaginarneho sveta. Robim to od detstva a nejako ma to neprechadza.
Som magor?
Za urcitych okolnosti mi to pride aj ako kompliment.
Je mi lepsie(:

Magy

rajik - na tvojom mieste by som teraz vobec neriesil veci ako "vysperkovane-nevysperkovane, ideal-nedorobene" a pod. uvedom si, ze potrebujes kopec kritiky (tej zmysluplnej, samozrejme), aby si si niektore veci uvedomil. nech si akokolvek talentovany a genius, zapametaj si, ze aj ked sam mozno vidis kopec chyb, je to len asi 30%. ty potrebujes feedback zvonku aby si uvidel veci, ktore sam od seba nikdy neuvidis!!! pardon ze som pouzil anglicke slovo, ale ani "spatna vazba" ani "reakcia" nie je dostatocne vystizne. snad vies, co tym myslim. ;)

rajik

Magy dakujem za dalsi povzbudzujuci a hodnotny prispevok.
Ono - ze svoje videa (zatial) nezverejnujem je dane skor tym, ze to nie je este to "eňo-ňuňo", ktore si predstavujem pod znackou "rajikov film" :). Ked uz nieco zverejnit, tak nech to je poriadne a bez primitivnych chyb, ktore vidim ja sam pri prehravani doma na pocitaci. Napriklad dnes som natocil material, ktory sa mi celkom pacil, ale nie je to tak stopercentne vysperkovane, ako by som chcel. Na urcitych veciach este bude treba popracovat...no uz sa to trochu zacina priblizovat k tomu mojmu idealu.
Inak ideal-neideal, ista profesorka bola tak nadsena z mojej domacej ulohy z anglictiny, ze sa ju pokusila dostat na akusi sutaz kratkometraznych filmov v Brne a potom ju niekolkokrat pustala deckam na angline, pricom neustale vyzdvihovala volaku pracu so svetlom, "myslou divaka" a kadejake ine somarinky.Nerozumel som tomu, ale pacilo sa mi to :). No a hentaky matros so za ideal rozhodne nepovazoval. Prirodzene mi teda napadlo, ze ako by ta pozerala, ak by som to vypalil kalibrom najtazsim :)... Na druhej strane mozno slo len o ucitelsku euforiu, ze sa s tou jej ulohou niekto vaznejsie zaoberal...

Magy

rajik, som naozaj rad ze sa niekam hybes a je jedno, ci vdaka mojej rade alebo kohokolvek. budeme radi ak sem budes aj nadalej pisat svoje napady alebo myslienky.
podstatou toho, davat svoje momentalne napady na papier ci pretvarat do videa je to, ze tvoje napady ci uz napisane alebo nafilmovane ti ostanu k dispozicii po mnoho rokov a mozes sa k nim kedykolvek vratit, zdokonalit, pretvorit...
dnes ta napadne nieco, o com si mozno myslis ze je to iba zaujimava, ale v podstate bezcenna hlupost (ako tie vieda, o ktorych pises) a za dvadsat rokov, ked sa k tomu vratis, sa z toho moze polahky vyklut zlata bana. nezahadzuj nic, co je vynimocne, nech sa ti to zda akokolvek bezvyznamne. svet sa meni tak rychlo, ze to co dnes este hodnotu nema, moze onedlho byt naozaj ako vyhra v loterii!
ked si opisal vsetko o tych videach - tym, ze ich vytvoris a nikdy nikomu neukazes, pretoze sa hanbis, fakticky splachujes celu svoju namahu a talent. naco si ich potom robil?? aj tie nedokonale zabery mobilom mozu byt uplne unikatne z mnohych dovodov a ver, ze ak mas talent, tak profici a hladaci talentov ho v tom diele uvidia.

to, ze nie je vo fullHD je irelevantne. kvalita sa posudzuje uplne inak. talent sa da odhalit nie vdaka tomu, aku drahu techniku autor pouzil, ale ako pracuje so scenou, svetlom, tienmi, farbami, ako vynikne jeho napaditost ci kreativita, jedinecnost pribehu, atd.
trochu viac sebavedomia a neries neprajnikov, tych sa najde stale viac, ako tych, ktori vo veciach budu vidiet to dobre, pozitivne a prip. ti poradia a pomozu. mozes sa spolahnut, ze ak by si nejake to video uploadol na youtube, uloz.to alebo vimeo, tak sa dockas aj posmesnych reakcii. ale ak k videu prilozis zaroven popis, ako to vznikalo, kolko mas rokov a dalsie dolezite info plus prosbu o pomoc a radu, ako to zlepsit, zdokonalit, tak sa najde kopec ludi, co ti budu uchotni pomoct sa dalej rozvijat a zdokonalovat sa. a o to tu predsa ide! drzim palce.

rajik

To je mozne... neviem, "chorobu introverzia" uz v podstate vobec neriesim, beriem to tak ako je. V pohode. Tam nizsie tie reci o "slave" samozrejme treba brat s nadhladom, som si vedomy, ze je ovela vacsia pravdepodobnost, ze budem makat v dajakej tovarni alebo na volakom urade, kde budem rad za kazdy gros, nez robit dajake "umenie" s baretkou na gebuli. Dalej sa do nejakych existencionalnych otazok uz pochopitelne pustat nebudem pretoze viem o nich hovno..Skratka som sa nejako pohol (aj vdaka tunajsej rade), co som nikdy nepredpokladal, a som nato hrdy, tak to je take posolstvo mozno aj pre ostatnych "podobne postihnutych" rovesnikov...a som spokojny :).

pan d.

Citim sa fantasticky, kupil som si znackove tricka a v porovnani s tymi z trhu je to neporovnatelny rozdiel. Vsak ja som cely jul pretrpel:(

pan d.

Ja som sa namakal jak hovado pre jednu prekladatelsku agenturu a kto to ocenil? Nikto. Este ma aj klamali. Ale seriem na to. Som rad, ze mam synceka a to ostatne mam v pazi. Ked mam depku, tak idem do nemocnice a neriesim to, nech to riesia za mna.

rajik

Ci budem slavny alebo nie, mi je momentalne srdecne jedno :)...mozno staci, ak moju pracu oceni niekto, kto takym pracam rozumie. A ked ju ocenim ja. A este zopar dalsich ludi... to je taka ta vyhra :).A diky za dufanie, filmovanie som teraz odlozil trosku na vedlajsiu kolaj...

doubledog

dufam, ze natocis nejaky film podla dogmy 95 :)
ty este raz budes slavny, len pockaj.
aj ked to zas nemusi byt ziadna vyhra.