Mladý človek a introverzia

Príspevok v téme: Mladý človek a introverzia
rajik

Zdravim.
Netusim ako sa zacinaju podobne prispevky pretoze som nikdy do ziadnych podobnych diskusii neprispieval, ale jednoducho citim potrebu sa niekam anonymne vykecat, teraz a tu. Snad sa budem citit lepsie.
Mam 15 , coskoro 16 a som samotar.
Mam problemy s komunikaciou, som hamblivy, tichy.. a je mi smutno.
Nejde ani tak o to, ze som introvert a jednoducho necitim nejaku extra potrebu sa stretavat s inymi ludmi, ale skor o to, ze nemam nikoho, nejaku spriaznenu dusu s ktorou by som sa mohol od srdca porozpravat.
Mam asi dvoch-troch vcelku dobrych priatelov, ale to nie je ono. Ked im zacnem rozpravat o svojom vnutornom zivote, pridu uskrny. Tak to radsej nechavam tak. Neobvinujem nikoho - viem, ze ja som ten co vybocuje z radu, o to viac sa trapim.
Ono.. mam toho vela co povedat, ale niet komu.
V spolocnosti som ako stena - iba bez pohnutia stojim alebo sedim, cumim do blba a dianie okolo nevnimam.
Doma to tiez nie je ziadne terno. Otec je alkoholik - "charizmatik" a sem tam nas poriadne vyplieska.
Nemam zmysel zivota. Hladam, ale nic ma stopercentne nenaplna.Lahko podlieham melancholickym naladam a casto placem.

Nie som stastny clovek.
Stereotyp z ktoreho neviem a mozno ani nechcem odist prec ma nici a udrziava pri zivote zaroven.
...a navyse ten patos

Zijem si vlastny zivot vo svojom imaginarnom svete co ma trochu desi.

Este jedna vec:
Mam taku "uchylku" alebo ako to nazvat:
Ked fantazirujem, pohybujem sa. Jednoducho chodim do kruhu. Postavim sa a simulujem pohyby z toho mojho imaginarneho sveta. Robim to od detstva a nejako ma to neprechadza.
Som magor?
Za urcitych okolnosti mi to pride aj ako kompliment.
Je mi lepsie(:

neboj

Dpc 70% toho clanku ako keby som opis sameho seba pred 8 rokmi cital :) chyba ti niaka motivacia, niaky ciel skus popremyslat co by ta tak mozno bavilo aspom kusok a skus to(aj ked nasilu) mozno sa ti to zapaci, hlavne je spravit krok vpred a vymanit sa stoho stereotypu

Ali bali

A ja verím , že sa nájde aj človek , s ktorým si budeš mať čo povedať , možno je len potrebné urobiť prvý krok a zistíš , že aj iní sú sami , lebo sa nevedeli prihovoriť .Trebárs nejaké dievča ?

Magy

pokial ta este pisat dlhsie veci nebavi, zatial vsetky napady a myslienky davaj na papier len v skratke, aby si mal neskor zdroj informacii, ked ta to bavit zacne. ci uz to pretvarat do romanov, poviedok, alebo malby alebo toho filmovania. a nemyslim si, ze telefon je na seriozne filmovanie obmedzeny. mas rad filmy - tak skus sledovat, ako su jednotlive zabery vytvorene, skomponovane, zostrihane, odkial sa diva kamera a kam... dolezite je narobit dostatok zaujimavych zaberov a potom ich zostrihat. na nete je kopec editacnych programov zadarmo a tam sa zacina kreativita! ako som pisal, kazdy raz zacinal a cim skor zacnes ty, tym vacsi naskok budes mat pred ostatnymi!

rajik

joj.. dakujem za tie povzbudive prispevky, tie mi prisli skutocne vhod, dalsie salvy cynizmu by ma uz asi zadupali do zeme.
Ono ja chodim casto von, nie je to tak, ze len sedim doma medzi styrmi stenami a premyslam o nesmrtelnosti chrusta - i ked hej, v podstate o tej nesmrtelnosti chrusta premyslam, ale aj vonku:)- v prirode.Aj ja si chodievam zahrat futbal, hokej, to vsetko je fajn.. lenze to su cinnosti, ktore mi neprinesu nejaky druh vnutorneho uspokojenia alebo co, ja neviem ako to nazvat.Tam nenajdem priatelov, ktori ma vypocuju. S nimi sa nerozpravam pretoze jednoducho nemam o com. S nimi hram len futbal.
To je to, o to ide - nemam sa s kym tesit, smutit, hovorit o tom co ma bavi. Iba sa pretvarovat a hrat sa nieco co nie som, asi preto radsej travim cas sam so sebou. Tento pocit zivota na opustenom ostrova ma zoziera stale viac..a to mam este len 15!
K tomu pisaniu.. nieco sa o mne aj suska, ale to ma jednoducho nebavi. Neviem, snad casom ked ma prejde puberta a budem menej "na roztrhanie" ma to to viacej chyti. Viac ako literatura ma zaujimaju filmy, cely zivot si setrim na kameru, tak snad...jeden nikdy nevie.Zatial pouzivam mobil, ale ten je v tomto dost obmedzeny:)
A jajka - neviem ci ma treba liecit, chory asi nie som..a takychto podobnych tem sa este urcite vela dockas:)

Ali bali

Keby všetci 15 roční dokázali napísať takýto zaujímavý , a bez chýb napísaný príspevok , bolo by to fajn :-)
Magy ti určte dobre radí , neboj sa smerovať svoju energiu do vecí , v ktorých si dobrý :-)

Magy

na prispevok od "dzedo" neber ohlad, TO je ten magor, nie ty. ako pisala jajka001_, rozhodne nie si sam. bol som na tom podobne. fakticky ziadni realni alebo hodnotni kamosi, len take povrchnejsie kamaratstva... ono sa to casom spravi - bud laskou alebo tym, ze ty zacnes niekam svoju energiu smerovat. pises ze mas fantaziu, vytvaras si imaginarny svet, predstavujes si ho, zijes v nom. skus ho preniest do tohto sveta, ci uz obrazom, alebo pismom. poviedky, basne, obrazky, animacia, kreslene pribehy - komiksy, piesne... cokolvek cim dokazes ten tvoj svet zaznamenat. a neboj sa vysmechu. kazdy nejak zacinal. zo zaciatku to mozu byt kostrbate a nedokonale skice, zaznamy, neskor sa zdokonalis a nikdy nevies, kam to az dospeje. taka k. rowlingova si cely svet a postavy h. pottera vymyslela ako rozpravky na uspavanie svojho dietata a len z nudze zacala tento napad davat na papier. ako to skoncilo, ti pisat hadam nemusim. nedaj sa zastrasit ani vysmiat, vydrz a ten zmysel najdes! drzim palce.

atm

nie si magor ale je najvysii cas sa zacat orientovat na realny svet a realny zivot. a v nom budes potrebovat aj tych ludi a nejake kontakty.. mozes zacat tym ze budes castejsie chodit von, najst si nejaky realny konicek ktory ta bude bavit, ci uz sport, alebo malovanie, alebo cokolvek a dostat sa do nejakej "komunity" kde budes moct zdielat podobne zaujmy a ziskat nejake kontakty