rozchod

Príspevok v téme: rozchod
micheala13

Ahojte,
prosim Vas o radu, mam 27 rokov a pred rokom som sa rozisla s priatelom po 3 rokoch vztahu,cim sa zacalo moje trapenie.Nejak nam to poslednu dobu nefungovalo a ja som nemala pocit, ze toto je muz, za kt.by som sa mala vydat.Prisla do toho 3 osoba a v mojej hlave nastal skrat.Chcela som vymenit stare za nove v nadeji, ze to nove je lepsie.Po 2 tyzdnoch pauzi na mna priatel tlacil a ja som sa pod tym tlakom rozhdola pre koniec. S novym to bolo len chvilkove pobluznenie a zakratko som zistila, ze som urobila fatalnu chybu. Pokusala som sa to este zlepit, no byvaly mal po kratkej dobe, uz plnu hlavu inych dievcat. Nedokazala som uverit, ze ho to tak rychlo preslo. Ja sa z toho po roku nemozem dostat von, mam ho na ranajky, na obed na veceru, stale nanho myslim, lomcuju mnou vycitky a dni len prezivam. Skusala som sa stretavat s inymi chlapcami avsak s nikym som si tak nerozumela ako s nim. Skutocne sa obavam, ze ma uz nikto iny nedokaze zaujat a ze si toto rozhodnutie budem vycitat do konca zivota...i ked prenho to asi vela neznamenalo, ked to dokazal tak rychlo hodit za hlavu...

AdamKrt

Asi pochopil, ze ked mas po 3 rokoch tendenciu hladat si niekoho ineho, ze si jeho lasku nezasluzis a ze marnil zbytocne svoj cas. Preto nema potom problem tzv. odmilovat sa, alebo je na teba nastvany.

rony26

co tebe pripada ako lahostajnost,moze byt pre neho sposob ako sa s tym lahsie vysporiadat...mozno bol len silnejsi a dokazal to, o co sa ty teraz marne snazis...to vsak neznamena automaticky, ze si mu ukradnuta a ze tri roky nieco predstieral...on len mozno pochopil, ze ked nieco nevyslo tak nema zmysel sa v tom utapat, ale treba ist dalej

michaela13

asi by sa tie problemy zopakovali, no naucila som sa, ze ziaden vztah nieje dokonaly a v kazdom mi bude nejaky element vadit. Ono je tazke, sa zmierit s tym, ze si niekomu lahostajny/lahostajna, ked si s nim prezil 3 roky zivota.Neviem ako je to mozne,ze niekto sa s tym dokaze zmierit tak rychlo..kontakt musim prerusit, aj ked to sama nechcem, ale nemam asi inu moznost..

rony26

otazka bola cisto hypoteticka, pytal som sa preto aby som zistil ci ti ide konkretne o neho alebo ta len vseobecne stve, ze nikoho nemas...nuz asi by fakt nebolo zle ten kontakt prerusit alebo aspon obmedzit na minimum...no hlavne skus svoje myslienky sustredit na nieco ine ako na neho a spomen si aj na problemy, ktore ste mali po tych 3 rokoch...myslis, zeby sa to nezopakovalo?

micheala13

nijako sme sa nedohadovali, to tak prirodzene nejak funguje..v podstate od zaciatku sme boli v kontakte, obcas sms, chat, telefonat, stretli sme sa len asi 5krat odvtedy..keby chcel prist za mnou s takym narvrhom, tak si myslim, ze to urobi davno..nemyslim si, ze sa take nieco stane...povedala by som mu pravdepodobne ano.

rony26

ked sa dvaja dohodnu, ze zostanu v kontakte tak to moze funguvat len v pripade, ze su s rozchodom obaja vyrovnani, co ty zjavne nie si...a teda ako ten vas kontakt prebieha? net, sms, telefon ci aj chodite spolu von?...a teraz teda keby prisiel ex za tebou a spytal sa ta ci to znovu neskusite co by si mu povedala?

Maoam

prerus akykolvek kontakt, to je zaklad

inak sa z toho nemas sancu vyhrabat
ziadne sms, maily, FB, nic....proste NIC

michaela13

Rony26,
dakujem za nazor...ver mi, ze skusam vselico mozne,no stale sa k tomu myslienkami nejako musim vracat. Mozno je chyba aj to, ze sme stale v kontakte. Skusala som nebyt, no dlho mi to nevydrzalo, nic podobne som predtym nezazila, tak sa s tym neviem popasovat :(

rony26

ked to raz nefungovalo tak to uz fungovat nebude, pusti ho z hlavy...zrejme si len urychlila to, k comu sa schylovalo...a za ten rok si sa uz potrestala dost, takze s tymi vycitkami by si uz mohla prestat
co sa tyka tvojich sucasnych pocitov tak nechapem preco sa chces za kazdu cenu viazat na nejakeho chlapa, preco chces od toho odvodzovat svoje stastie?...prestan "dni len tak prezivat", pokus sa robit nieco zmysluplne, nieco co ta bude bavit...pusti z hlavy byvaleho, prestan sa trapit niecim co uz nezmenis a zacni mysliet smerom do buducnosti...a trochu pozitivneho myslenia by tiez nebolo na skodu ;-)

allen1

nemas mu co vycitat, preco by sa on mal vracat k tebe a nezit dalej ked ty si ho odkopla, nes zodpovednost na svoje rozhodnutia aj ked boli hlupe