dcéra sa začala pomočovať

Príspevok v téme: dcéra sa začala pomočovať
nati

Dcéra má tri roky od dvoch rokov sa začala pýtať na nočník.Pred mesiacom sme sa presťhovali aj s priateľom do bytu a začali sme spolu žiť.Dcéra zmenila školku.Všetko vyzeralo byť v poriadku dcéra nemala problém ostať s priateľom keď som bola v práci.Potom nastal zlom a začala sa pomočovať.Keď som sa jej opýtala či jej to nevadí tak mi povedala že jej vobec nevadí.Už som vyskúšala aj tresty potom som si to nevšímala a tak podobne.Neviem prísť nato čo bol ten spúšťač.Aké možu byť príčiny prečo to robí,je to len dočasné,mám ísť k psychologovy?

zajačica

ahoj..tento problém poznám,kamrátke sa pomočuje dcéra do dnes,má 16.to ale neznamená, že tebe sa to stane tiež..tvoje dieťa je ešte malinké,prežéva zmeny,sťahovanie, škôlka a ..tvoj partner..tu vidím paralelu s problémom..V knihe diagnostika v praxi píšu o pomočovaní detí:jednoznačne je to psychická porucha-dieťa sa domnieva, že je naviac,nepotrebné,to v prípade,keď je matka slobodná,rozvedená,má nového priateľa-to je už spomínaný prípad mojej kamarátky./Určite to nie je tým, že by u Vás chýbala láska a dieťa bolo nemilované..Deti sa dlho po svojom narodení vo svojich snoch vracajú do svojho pravúho domova a zbavujú sa po "ceste domov"všetkého,čo ich zaťažilo,a tak vzniká problém pomočovania.Je treba zjednotiť myšlienky skúsiť dať dohromady svojho drbčeka a partnera/..to píše kniha a ja tiež verím, že naša duša žije spolu s našim telom a keď je duša chorá, telo tiež chorlavie..prajem všetko dobré