Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Studium Enviromentalistiky

Príspevok v téme: Studium Enviromentalistiky
kalka985

Studujem obor Enviromentálne manažérstvo, ale pravdu povediac, neviem, či som dobre spravila. Mám obavy, že s touto profesiou sa v budúcnosti neuplatním a že len veľmi ťažko si nájdem prácu. Všade dnes preferujú technické či strojárske smery. Co si o to myslíte ? Mám zostať študovať, alebo sa venovať niečomu inému ? Tento obor sa mi zdal zaujímavý, ale máme aj kopec nepotrrebných predmetov :/ Dôležitejšia je však pre mňa otázka uplatnenia sa, nechcela by som totiž s titulom Ing. pracovať niekde za pásom, alebo ako čašníčka. Okrem toho, pochádzam z Nitrianskeho kraja, neviem či by som sa tu uplatnila v enviromentalistike. Budem rada ak mi poradíte. Som v prvom ročníku Bc. štúdia. Vopred ďakujem za odpovede. Prajem pekný zvyšok dňa

ferka7455

:D Fakt je tam to N, až teraz som si to všimla :D Ospravedľňujem sa. Tak dúfam že aspoň nejaké uplatnenie nájdem, chcem sa viacej venovať tým jazykom popri škole, hlavne NJ a AJ

swistica

kalka: bud sa lepsie pozri na skripta a nazov studijneho odboru, lebo naozaj tam je N napr. www.sazp.sk
alebo rychlo z takej skoly kade lahsie ked sami nevedia napisat nazov odboru. Ale skor si myslim ze prva moznost je spravna.

Zaklady GIS ti pomozu v dalsom samostudiu :-)

kalka985

swistica :) Neviem ako ty, ale u nás v škole aj vo všetkých knihách sa to píše Enviromentálne manažérstvo :)

swistica

btw: pise sa to enviroNmentalistika
Ja sa tiez velmi nekamaratim s gramatikou, ale je dobre vediet ako sa pise odbor ktory studujes.

swistica

pokial nemas viziu o tom co lepsie by si mohla studovat tak dokonci minimalne Bc a potom uvidis. Studujes externe, cize budes mat prax aj peniaze, takze nestracas cas. Ale urcite si urob statnicu z jazyka, mozno aj pedagogicke minimum, popripade ak budete mat predmety tykajuce sa geografickych informacnych systemov snaz sa na nich naucit co najviac. S nimi by si mohla najst uplatnenie

jankaaaaaaaaa

chemia, maika, fyzika, statika atd. to su vsetko technicke predmety. a ked ti tieto nejdu tak nad technickou skolou vobec neuvazuj.

kalka985

A ešte pridám...ako externistka som chcela študovať preto, aby som mala nejakú prax, ale aj preto, lebo si chcem robiť rekvalifikačné kurzy a tak isto štátnicu z Nemčiny, čo mám aj povinné, inak nemôžem ukončiť Bc. štúdium. Tak som chcela ten čas využiť nejako rozumne, nie zase všetko stráviť len v škole. Mám kamošky čo chodia denne a polovicu štúdia presedia na intráku, alebo behajú po diskotékach, lebo nemajú čo robiť. Nie som moc zástancom typu ožerme sa a zajtra poďme na skúšku, neviem, veľmi ma ten študenský život neláka. Veď aj doma mám kopec kamošiek, výjdeme si von každý výkend :) Tak ja už fakt neviem čo spraviť :( Budem vďačná za každú radu

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.