Obsesie ma ničia...

Príspevok v téme: Obsesie ma ničia...
Deerfy

Zdravím,týmto príspevkom by som chcel poprosiť o názor,resp. o radu od ľudí ktorý,si niečím podobným prešli.
Názory psychológov ma už v podstate veľmi nezaujímajú,tvária sa že všetkému rozumejú a pritom,ani z ďaleka netušia,
aké peklo človek s takýmito problémami zažíva.
Takže v skratke.Moje problémy začali zhruba pred dvomi rokmi,vtedy mi bola najskôr diagnostikovaná tetánia,
neskôr úzkostná porucha s obendantnými myšlienkami.Liečba:Fevarin 50mg/Večer.Po dvoch rokoch liečby,som sa cítil už úplne
fajn,a tak som sa rozhodol tieto lieky vysadiť(kedže som športovec,nechcel som sa ničiť chémiou).
A práve vysadzanie tohto "svinstva" sa stalo,akýmsi spúšťačom mojích problémov.
Začali ma prenasledovať myšlienky,že som sa zbláznil,že nad sebou strácam kontrolu,vkuse sa pozorujem a nakoniec som sa
do seba úplne uzavrel:(
Neviem ako ďalej,tie myšlienky sú neopísateľne nepríjemné.(napríklad,pozriem sa do zrkadla a hned ma napadajú blbosti,že to
niesom ja,a podobne...viem,znie to šialene:(ale niekde v podvedomí viem,že blázon niesom.
Ale takto to už ďalej nejde,nabral som odvahu a opäť som bol u psychiatra,vypočul ma a znova ma nechal pri tom Fevarine.
Lenže prešlo niečo vyše mesiaca,a vôbec nepozorujem zlepšenie...práve naopak,je to čoraz horšie a horšie:(
Svoju budúcnosť vidím zavretý v nejakej liečebni,proste som natom hrozne zle:(niekedy si myslím,že možno mám schyzofréniu.Lenže
žiadnymi paranojami,bludmi,halucináciami a podobne našťastie netrpím.
Myslím že to všetko čo sa so mnou deje,robia moje myšlienky,ale zbaviť sa ich je snáď nemožné.
Rozmýšľaľ som aj nad samovraždou,boli chvílky kedy k tomu už veľa nechýbalo,lenže nemôžem to spraviť,život mám rád,a ludí ktorých
milujem,by to veľmi bolelo...lenže bojím sa že príde zlom,kedy už inú šancu vidieť nebudem,a spravím to:(
Prosím poradťe mi niekto,čo mám spraviť,je ešte nejaká pravdepodobnosť že sa z toho dostanem?,alebo budem celý život odkázaný
prinajlepšom na lieky?,prosím o rady hlavne od ľudí,ktorý si podobným problémom prešli,ale budem vďačný za každú radu...som už
úplne zúfaly:((nevládzem...

jajka001_

moja detska lekarka u ktorej som bola asi trikrat si ma pamata a vsetko o mne vie :) nepodcenuj lekarov :) nieco v hlave musia mat:)

katty192

nie. ja mám napríklad túto požiadavku na psychiatra. a je mi jedno ako si to porieši. môj príbeh si musí zapamätať. on je predsa to záchranné lano. tak si tu nebudeme nič odpúšťať. a neboj sa. tí vedia byť tiež krásne tvrdí poniektorí.

majjca

Ahoj,
Katty to ohladne psychiatrov mas pravdu. ale vies keby si mali zapamatat osudy a pribehy vsetkych ludi, tak by im asi z toho preplo, ci? Vies, predsa su to len ludia...
Inak Deerfy skus napisat svoj email sem radsej ty, ja sa ti istotne ozvem. Samozrejme by som ti mohla pomoct len ohladom mojich skusenosti s uskostnou poruchou.
Ako tu uz bolo spomenute vsetko raz prejde, takze nevesaj hlavu, k svojej zalube sa po nejakom case istotne vratis.
Tak pekny vecer :o)

katty192

dobrý psychiater musí byť vzor ľudskosti, musí byť osobnosť. tento človek musí vedieť, kedy má čo rozprávať a musí počúvať. nie jedným uchom dnu a druhým von. musí si vedieť zapamätať tvoj príbeh. je to dôležité.

katty192

môžem ti dať svoj mail. ale ak si si všimol, som človek, ktorý musí ustrážiť situáciu, čo by sa čokoľvek dialo. a že sa dialo a môže sa diať... :) aj teraz mám jednu kamarátku, má velikánske zdravotné problémy, už iba leží na posteli, ani rukami nehýbe, nič. vždy si musím premyslieť, kedy môžem za ňou ísť, aby mi to neublížilo. mám ju veľmi veľmi rada, ale musím sa chrániť. je správne zostať na "svetle", aj keď ide len o iluzórny svet, lebo týchto ostatných, čo tu píšu nevidíme. je tak podporená sebakontrola. a človek musí byť v strehu, tomu ver. takže sa ma pýtaj, ja ti odpoviem na každú otázku. a ber to ako skutočne anonymné, nemusíš sa za nič hanbiť, nikto nemá potrebu ti nejako uškodiť. napríklad ja ti chcem pomôcť. lebo to jediné, čo mám, sú tieto posraté skúsenosti, tak by som ich rada použila. k niečomu, čo môže poslúžiť.