Obsesie ma ničia...

Príspevok v téme: Obsesie ma ničia...
Deerfy

Zdravím,týmto príspevkom by som chcel poprosiť o názor,resp. o radu od ľudí ktorý,si niečím podobným prešli.
Názory psychológov ma už v podstate veľmi nezaujímajú,tvária sa že všetkému rozumejú a pritom,ani z ďaleka netušia,
aké peklo človek s takýmito problémami zažíva.
Takže v skratke.Moje problémy začali zhruba pred dvomi rokmi,vtedy mi bola najskôr diagnostikovaná tetánia,
neskôr úzkostná porucha s obendantnými myšlienkami.Liečba:Fevarin 50mg/Večer.Po dvoch rokoch liečby,som sa cítil už úplne
fajn,a tak som sa rozhodol tieto lieky vysadiť(kedže som športovec,nechcel som sa ničiť chémiou).
A práve vysadzanie tohto "svinstva" sa stalo,akýmsi spúšťačom mojích problémov.
Začali ma prenasledovať myšlienky,že som sa zbláznil,že nad sebou strácam kontrolu,vkuse sa pozorujem a nakoniec som sa
do seba úplne uzavrel:(
Neviem ako ďalej,tie myšlienky sú neopísateľne nepríjemné.(napríklad,pozriem sa do zrkadla a hned ma napadajú blbosti,že to
niesom ja,a podobne...viem,znie to šialene:(ale niekde v podvedomí viem,že blázon niesom.
Ale takto to už ďalej nejde,nabral som odvahu a opäť som bol u psychiatra,vypočul ma a znova ma nechal pri tom Fevarine.
Lenže prešlo niečo vyše mesiaca,a vôbec nepozorujem zlepšenie...práve naopak,je to čoraz horšie a horšie:(
Svoju budúcnosť vidím zavretý v nejakej liečebni,proste som natom hrozne zle:(niekedy si myslím,že možno mám schyzofréniu.Lenže
žiadnymi paranojami,bludmi,halucináciami a podobne našťastie netrpím.
Myslím že to všetko čo sa so mnou deje,robia moje myšlienky,ale zbaviť sa ich je snáď nemožné.
Rozmýšľaľ som aj nad samovraždou,boli chvílky kedy k tomu už veľa nechýbalo,lenže nemôžem to spraviť,život mám rád,a ludí ktorých
milujem,by to veľmi bolelo...lenže bojím sa že príde zlom,kedy už inú šancu vidieť nebudem,a spravím to:(
Prosím poradťe mi niekto,čo mám spraviť,je ešte nejaká pravdepodobnosť že sa z toho dostanem?,alebo budem celý život odkázaný
prinajlepšom na lieky?,prosím o rady hlavne od ľudí,ktorý si podobným problémom prešli,ale budem vďačný za každú radu...som už
úplne zúfaly:((nevládzem...

katty192

50 Euro ? nie, radšej by som si išla užiť do saunového sveta a trocha sa zrelaxovala. lekárom nedám navyše koruny, musia si ich zaslúžiť. radšej dám personálu. ale moju lekárku naozaj uznávam, je to veľká kapacita, okrem toho súdny psychiater a velikánsky človek :) pozri, tú poruchu, alebo čo to je musia zistiť, len neprestávaj byť s lekárom v kontakte a peniaze si radšej uži ty sám

katty192

inak som citlivá duša, takže mne rozumejú ľudia, ktorí vedia pochopiť aj detský svet, to neznamená, že nie som svojou podstatou žena. takže som si našla detskú psychiatričku, ženu. chlapom neverím moc, vždy sa môžu pozerať ako na objekt svojho záujmu. nič proti dobrým psychiatrom, ale predišla som tak nejakým nedorozumeniam, alebo niečo také.

katty192

moja skúsenosť: psychiater, žiadny psychológ, ja som napríklad osobnosť, že aj psychológa by som povodila za nos a potom by som sa za dverami chytala za hlavu, čo je to za paka. nič proti dobrým psychológom samozrejme, ale nájsť dobrého psychológa ... :))))

katty192

tu som !! bola som pri kamarátke, bola v Austrálii počas sviatkov, trocha sme pokecali :) no ale hneď čítam, počkaj

J111

Je fakt, ze ja ti diagnozu nestanovim. Teraz cirka po roku je to ovela ovela lepsie. Uz len z casu na cas pocujem hlasy, inak ok.
Lieky treba brat pravidelne, ale este dolezitejsie je stanovit spravnu diagnozu. Co ked sa v tvojom pripade sekli. Pytaj sa na kompletne psychologicke vysetrenie, aby ti stanovili diagnozu. TO JE PODSTATNE.

Deerfy

Diky ti,ale ja bludmi,hlasmi,a halucinaciámi našťastie netrpím...a tebe to pomohlo??,len aby to na mňa nemalo opačný účinok alebo čo,teraz si natom jak?úplne ako predtým?dá sa s tým žiť normálne?,lebo momentálne o tom pochybujem..roky som sa venoval hip-hopu a podobným veciam,nikdy by ma nenapadlo že budem trpieť úzkosťami a podobne,a teraz riešim takéto problémy...:(je mi do plaču zo samého seba

J111

Keby som ja bral fevarin, tak by som vecne spal. Vsak to je silny liek! Ja som ho jeden "cas" bral. Moj brat mi hovoril: fevarin a spat:D
Ale asi sa nepouziva ako antipsychotikum.

J111

Ak ma clovek take stavy, tak samozrejme, ze rozmysla aj nad samovrazdou, akurat, ze tie stavy su len docasne, takze ziadne obavy nemaj, prejde to. Nic netrva vecne. Jedno si uvedom, keby si bol blazon, tak by si tu nic nenapisal:D zmysluplne.

J111

Antipsychotika sa pouzivaju, ak clovek pocuje hlasy, vidi bludy a pod., antidepresiva, to vies aj sam:D
Ty potrebujes podla mna antipsychotika a to cim skor, lebo AD ti prd pomozu. Ja som zazil podobne stavy, tak to ti poviem, fakt "uzas". Myslis si, ze je koniec a pritom sa to casom postupne upravi. Ak vsak nemas akurat liek, tak sa ti upravi prd.

Deerfy

majjca dáš mi tvoj mail?:),teda ak máš čas,rád by som s tebou prebral isté veci v tejto oblasti...a J111 dík za rady taktiež,a vlastne aký rozdiel je medzi antipsychitikami a antidepresívami?