Zomriet mlady?

Príspevok v téme: Zomriet mlady?
marecisko

tak mam trosku filozoficku naladu teraz, nie ze by som nemal inych starosti ale celkom ma zaujima vas nazor, ako vnimate ludi ktori uznavaju zivotny styl zit naplno, umriet mlado? myslim ze do tejto skupiny patrim, nemam ziadne samovrazedne sklony to nie, ale proste citim ze staroba nie je pre mna a smrt si ma najde skor, dokonca aj v roznych testoch mi to vychadza, aj u kartarok aj ked tomu prilis neverim, proste citim ze to tak bude, zivot si uzivam, bavi ma ale obcas nad tymto rozmyslam, je to na liecenie ci ani nie ? =)

vebe

Ked som pisala, ze zit naplno a dobre, tak som nemala na mysli sposob zivota ako popisal george303, nuz co ludia sme rozni a mame rozne predstavy a zivote naplno. To bude tiez asi hodne zavisiet od veku pisatela a zivotnej situacie, v ktorej sa prave nachadza.

george303

Kazdopadne takyto zivot stoji vela penazi... Ale zazijes stovky sialenych situacii a ktorych mozno iba citas alebo vydis na videu , zazijes veci o ktorych ked niekomu rozpravas tak ti neveri pretoze to znie tak nerealne ale ty vies ze sa to stalo ... Stanu sa ti tak nerealne veci ze s odstupom casu aj ty vlastne rozmyslas ci to tak fakt bolo ...
Ono to proste musi byt vtebe ...

george303

Tiez som si vela krat hovoril ze takyto zivot ma zabije .... Co to je zit naplno ?
Jednoducho nestracat cas a byt stale niekde ... boli dni ked som spal 5 hodin za cely vykend , chaty kde sa 3 dni vkuse chlastalo a nespalo a vystriedali sa tam desiatky ludi , veceri ked prejdes vsetky herne v meste vsetky podniky , ked vypijes 20 vodek a 15 piv za noc a rano uz ani nevladzes dychat , ked vydes s podniku a svita ides do dalsieho podniku na kavu a pokracujes az do vecera ... Toto vsetko fakt nezvladne hocikto je to naozaj o treningu ako ked niekto zacne behavat najskor zabehne 500m a nevladze toto je to iste cim viac trenujes tym viac vydrzis .... Ale casom ta aj toto prestane bavit ....

Meretseger

So zmenou, keď príde choroba, by som tak úplne nesúhlasila... Som dlhoročná diabetička a najmä v posledných rokoch mi je všetko absolútne šumafuk a skôr sa tiež riadim tým "užívať si život naplno, kým sa dá..." Netrhám sa za životom a neverím, že sa to bude dať za môjho života liečiť. Cukrovka síce nie je smrteľná choroba, ale kašlem na ňu tak moc, že ma už zrejme veľmi skoro čakajú druhotné komplikácie.
Tak asi zomriem mladá. Okej. Whatever. Mylsím si, že nezáleží na dĺžke, ale na kvalite života.
(A možno som len momentálne v depresii, ach jo :-/ )