behanie

Meretseger

Suzii: Paráda, ďalšia motivácia, prečo zas behať! Inak každý rok, pravidelne, začínam na jar a vydrží mi to tak do jesene, a potom zas musím začínať odznovu... No na kočku.
Milky: Sporttester nemám, jedine žeby boli pokazené všetky tlakomery, ku ktorým sa dostanem:) Na každej kontrole u psychiatričky mi merajú tlak a tep (čo som zatiaľ nepochopila, prečo, ale nevadí) a už sa ma pýta, či mám tep taký vysoký preto, že som z nej vystresovaná, alebo čo... :)

papricka29

dobre, dakujem za rady, inac paradoxom je, ze ja tych 70 kg vazim od mojich 17rokov (mam 23), to nastalo v case ked som behavala, len nejak sa zmenil charakter tej hmotnosti...takze nejak neverim ze zhodim na hmotnosti, skor myslim ze fakt priberiem ...a tak skusim (220-23 * 0,75 a vyslo 147 tak uvidim co z toho bude :) )

Suzii

Meretseger, TF 120 v klude? no to mas dost vysoky teda... a ano pravidelny pohyb ti moze postupom casu tvoj tep znizit... a ano ked zacnes behavat budes mat s najvacsou pravdepodobnostou najskor tep vyssi ako 75% z max TF... ale bude sa postupne znizovat ako sa ti zvysi kondicka

mate59

samozrejme, že spaluješ,len nie tak optimálne,inak sa spaluje krvný cukor, inak tuk, je to zložité.Ale podstatné je to, že každý pohyb páli energiu a stále platí, že ak je príjem kalóríí nižší ako výdaj, váha sa posunie smerom dole.

Meretseger

Suzii: Neviem, či som to správne pochopila: Znižuje pohyb tep? Pretože ja mám tep v pokoji okolo 120, tak by som ho po prvé chcela znížiť, nech sa srdce tak nenamáha, a po druhé, po prepočítaní uvedeného vzorca mi vychádza 75% z maxima hodnota 150, tak by som ho pohybom navýšila prakticky ihneď.

matulda

no nie som zase uplny začiatočník v cvičení, snažím sa chodiť aj do posilovne, cvičím si doma zumbu skáčem na švihadle, deň bez cvičenia si neviem predstaviť, a tak to už je so mnou asi 2 roky, ten zvíšený tep som si zistila až ked som cez leto chodila za osobným trenerom a ten nam daval ten pípač a tam mi po 10 drepoch davalo na 200 aj ked behám na stroji odmeriam si tep pohybuje sa okolo 190, no dúfam že aj tak niečo spalujem lebo by ma to potom dosť nahnevalo :D

Suzii

matulda, mozes mat prirodzene vyssi tep, snaz sa ho iba znizovat tym ze znizis tempo na aerobnom stroji, alebo pri behu prejdi do rychlej chodze. Uvidis ze po case sa ti tep bude znizovat a budes moct postupne pridavat zataz. A neboj urcite spalujes aj nejake tie tuky pri pohybe... ale TF 200 je uz asi prilis nie? :))