behanie

mate59

nevadí, všetko sa dostaví, len sa nikam neponáhľaj, aby si si neuškodila,aj tie kilá navyše nepribudli do týždňa.Na meranie tep. frekvencie sa dajú kúpit hodinky s hrudným pásom na meranie tepu,pri prekročení pípajú, pri nízkej TF tiež, stopky,spálené kalórie,tuk a iné funkcie,ale TF si zrátaš ak si na spánku chytíš tep za 10 sekúnd a násobáš 6.
Je to rýchlo a zadarmo.

Suzii

ten tep musis mat nizsi tych 75% z max tepovej frekvencie. Ako ukazovatel ti moze zatial stacit, ze pri behu stacis este rozpravat a niesi prilis zadychana, iba tak akurat. Zo zaciatku budes musiet striedat beh a chodzu, lebo pri suvislom dlhsom behu by ti ten tep vyskocil prilis vysoko... a neskor si mozes kupit merac TF.
ja tiez behavam v teniskach Nike ;))

matulda

Suzii aj ja sa snažím behávať aj do posilovne chodiť len mám taký problém, viem o tom že pri určitom tepe sa spalujú tuky len ja môžem mať aj malú zaťaž a tep mi vybehne na 200 :/ ta akože nikdy nespalujem ?

papricka29

taaaak boty mam dobre, nike bezecke :) do tenisiek rada investujem :) ...

inac co sa tej tepovej frekvencie tyka, ako mam zariadit aby bola udrzana ? myslim si to mam stale pocitat ci existuje pre to nejaky zazrak co to pocita?

a tak idem pomaly na to, a zial ta chodza tam naozaj je, cize ten tep iste nedrzim...

mate59

mne tiež vyhovuje behať sám, na nikoho sa neviažeš a nie si obmedzovaná.Trate využi,ak ich máš pod nosom.Ak si behávala, tak sa do toho dostaneš naspať.Len to chce pomaly,postupne si pridávaj, ak nevládzeš, striedaj chodzu s behom. K tej tepovke, si ju vyrátaj podla vzorca 220- tvoj vek a z toho behaj na 75%, bude to skoro optimálne,min. 3-4x do týždňa.Nech ti je beh potešením,ale nezabudnei v prvom rade si upravit jedlo tak, aby bolo ok a príjem energie musí byť menší ako výdaj a váha ti musí ísť dole.A potom už len kondička.

Suzii

aj to ma svoje vyhody behavat sama... precistis si hlavu, premyslis si veci ktore ta cakaju na druhy den... a nemusis sa nikomu prisposobovat ;)
a este som zabudla jednu dolezitu vec, urcite investuj do dobrej bezeckej obuvi, v niektorych sportovych obchodoch ti urobia aj scan nohy, ze ako doslapujes, je to dolezite aby si si neuskodila a so spravnou obuvou sa ti bude aj lepsie behat ;)

papricka29

no ja som tu novo nastahovana, nikoho tu nejak moc nepoznam, a co tu ludia chodia behat tak pomerne skoro, okolo 16tej, a mne sa podari az po pol 7..... (v lete chcem chodit rano), ale tym padom tu ludii nijak nespoznavam, a nechcem nijako nikoho obmedzovat cize keby sa mi casom musela dotycna osoba prisposobit ....mne nevadi ze chodim sama, som introvert :) :D

Suzii

jasne, treba prekonat ten tazky zaciatok a nevzdavat sa ;) urcite budu obdobia ked sa nebude chciet, ale treba sa potom znovu nastartovat... stoji to za ten skvely pocit po behu a samej zo seba :) skus si najst nejaku kamosku na beh, to dost motivuje a ked sa budete pocas behu rozpravat budes mat tep pod kontrolou a ubehne ti to ako voda :))

papricka29

jeej to znie super,a mozno sa aj prihlasim :D ja hlavne potrebujem nejaky pohyb, mam tu pod oknom 3 bezecke trate, hriech nevyuzit :) len je to dost tazke teraz na zaciatku, ale ja sa nevzdavam :)

Suzii

...beh je podla mna uplne idealny na udrzanie postavy. Vytvaruje ti cele telo a da sa z neho schudnut. Ja som pomocou behu schudla cca 7 kg, ale mala som aj zumbu 2 x do tyzdna a beh asi 3x to tyzdna. No a prihlasujem sa stale na vselijake behy a aspon ma motivuje na tie behy trenovat, nech nie som medzi poslednymi :)) ved sa prihlas napr na bratislavamarathon.com, ktory je 30.3.-1.4. a aspon budes mat silnejsiu motivaciu behavat. Nemyslim zrovna na maraton, ale na niektory s tych mensich behov: 4km - hobby beh, alebo 10km - desinka.