Upchatý nos

Príspevok v téme: Upchatý nos
matulda

pravidelne ma trápi ked som chorá upchatý noc, v noci nespím lebo nemôžem poriadne dýchať, vysiakať mi to nejde, dneska som si až praskla žilku v oku od siakania, mam pocit že mam celu napuchnutú tvár, strašne mi to prekáža, prosím vedeli by ste mi podariť nejaký domáci liek na uvolnenie nosa, nemôžem si dovoliť zase sa nevyspať :/ už som dosť vyčerpaná, používam aj quix ale ten mi vôbec nezaberá prosím pomôžte :(

dellya

tu je jedna téma práve o tomto probléme.. tam sme si dosť radili a pomohlo mi to ..

tak najprv som si skúšala striekať len do jednej nosnej dierky.. a striedala som to so Sterimarom (fyziologický morský roztok) .. a pomaly som prešla na lahší sprej (Olynth- o niečo jemnejší ako Muconasal) .. teraz tak maximálne raz do dna ten biely zvlhčujúci Olynth ..

ale poviem ti, že vela krát to nebolo lahké, som sa musela premáhať, nestreknúť si ten Muconasal.. niekedy sa nedalo dýchať, ale je to aj o psychike, proste nemyslela som tak na to ...

dellya

Milky, ja som bola závislá na spreji do nosa- Muconasal, ten najsilnejší.. nevedela som bez neho vôbec fungovať. proste tak som si naň zvykla, že sliznica už sama reagovala, napuchla a vôbec sa nedalo dýchať ... žiadne hlieny,nič .. striekala som si ho aj 5x do dna, v noci som sa budila na to, že nemôžem dýchať aj dva krát, zas streknutie ...

ale už je dobre, ťažká odvykačka za mnou (aj ked to možno znie smiešne :) , ale nie je to taká sranda) ....

marijam

Milky to je to, že sa staneš závislou od spreja do nosa...budeš ho stále potrebovať. No nieje to až taký abstinenčný príznak ako pri droge :-D Ale bude sa Ti nos stále upchávať..a keď si sprej do nosa nedáš tak sa začneš dusiť a máš pocit, že nemôžeš dýchať...

Kývačka

Zúčastnila som sa na dýchacom cvičení a na uvolnenie upchatého nosa nám ukázali nasledovný cvik ktorý určite pomôže.Vdýchnuť cez nos mať zatvorené ústa pritlačiť prstami nosné dierky, zadržať dych, kývať hlavou dopredu, dozadu päťkrát, opakovať, kým sa nos neuvolní.Je to metóda Mudr. Buteyko.Dúfam, že pomôže. Mne pomáha aj na uvolnenie hlienov.

fittt

ja ked mam upchaty nos,tak sa zababusim pod paplon,je tam horuco,no nos sa mi prepcha.Aj sa spotim ked som pozakryvana a hlavne mam prepchaty nos.Este som zabudla,ze si obleciem pod paplon aj zupan a kapucu si dam na hlavu.Mozno sa to bude zdat niekomu cudne,no mne to vzdy pomoze.

matulda

no ale mne hovorím tieto silnejšie ani na noc nezaberajú, iba uplne na krátko a potom ked pominie účinok je to ešte horšie