pocit vnutorneho prazdna a vycerpania

Príspevok v téme: pocit vnutorneho prazdna a vycerpania
sad2

Ahojte, moj problem spociva vo viacerych veciach, tak sa to posnazim co najviac skratit.
Mam 22 rokov, studujem pravo (4.roc.) avsak uz od 1.roc. som citil, ze to nie je to prave pre mna, v podstate to uz teraz nenavidim, skusky robim na druhy, treti pokus, nevladzem, nestiham, stresujem, viem, ze je to moj problem, kedze som si vybral takyto odbor(kto ma vsak v 18. rozum?), ale teraz je uz pomerne neskoro rozmyslat nad zmenou skoly, dalsia vec, ktora s tym suvisi je, ze sa citim vnutorne prazdny, vsetky zaujmy alebo konicky, ktore som mal, tak z nich v poslednych rokoch nezostalo absolutne nic, to iste so zivotnymi cielmi a motivaciou do zivota, citim sa totalne prazdny, maval som aj myslienky na samovrazdu,ale po precitani clanku z knihy Zivot po zivote, by som to nemohol urobit. Okrem vnutornej prazdnosti sa citim aj osamely navonok, nadväzovanie kontaktov nie je moja najsilnejsia stranka, som typicky introvert so silnym sklonom ku socialnej fobii. Je mozne,ze som vnutorne vyhorety?
A vzhladom na to by ma teda zaujimalo, ako by som mal riesit tieto pocity, aby som citil v sebe aspon stipku energie a naladenia sa k zivotu. tiez by ma zaujimalo kolko z vas co ste vystudovali ci robite aj v tom istom odbore? resp. ci je vela takych co v skutocnosti robia nieco uplne ine..

natusa42

ja mám taký istý pocit ako ty,ale s tým rozdielom,že ja som len maturantka ..nič nezvládam,mám toho veľa,kopí sa všetko na mna,z každej strany,či doma,či citový život,alebo výber vysokej školy -trpím veľmi,a tiež som na tom zle

Toixa

Lost, ako klobuk dole pred tebou. Pacia sa mi tvoje nazory. Myslim, ze ty si typicky priklad cloveka, ktory je nenapadny v zivote, ale ktoreho by stalo za to si vsimnut. Hold, nemas vzdelanie, ale asi zivot je tvoj najlepsi ucitel.

lost

inac sorry za dlhy prispevok :)

aby som este dodal, mam tiez dost dovodov na smutok, napr zdravie, zivotna neistota (ziadny titul, odborne zameranie alebo know-how, tym padom dvojite riziko praceneschopnosti), obcasny negativny pohlad na svet, napr. uz len z dovodu ze nie je mozne kupit kvalitne maso, alebo ze staci aby sa nejaky blazon rozhodol a urobi na svete nuklearny holokaust (tieto negativity pramenia z nemoznosti ovladat to co je nadomnou, tj. rozhoduje za mna niekto iny, alebo nie som panom situacie). A mozno este zopar drobnosti..

Ale tak, ked si vezmem, co je to NAJhorsie co sa mi moze stat? :)

Smrt?
Strata vsetkeho hmotneho?
zotrocenie?

Neviem kto, ale niekto raz povedal, ze "Lepšie byť súdený 12-timi než nesený 6-timi" ( i ked toto je citat v teme perhnane silna sebeobrana, ale pointa je ze .. nech sa stane cokolvek, je dolezite aby som zil, akokolvek, lebo nikdy neviem kedy pride obrat v lepsie :) a ked pride smrt, tak hold to je dalsia vec nad ktorou nemam kontrolu :D cize bat sa jej je uplne ale uplne zbytocne..)
atd aaaatd :D

lost

No optimista alebo "naivny clovek" neviem :D nieco medzitym :) ale tak, co ine mi zostava :) zivot beriem tak, ze ak sa dari, tak super - ale nezacinam si verit, nech sa dari akokolvek dobre, proste usmejem sa a idem (zijem) dalej, tym istym sposobom ako doteraz..
ale verim ze ak ma clovek dobru naladu (hoci teoreticky by mal smutit), tak je lepsie sa usmievat, resp. byt trochu naivny a stastny, pretoze tak je pracovat (ist dalej) jednoduchsie, ako byt smutny :)
inac dost som sa naucil aj od mojho psa :D on je napr tiez, da sa povedat - naivny, resp berie zivot mozno lahkovazne :) (ale tak od neho som sa naucil predovsetkym mnoho inych veci a celkom ma to prekvapilo)
no a ak sa nedari? tak hold "zakusnem" a cakam :) resp. robim vsetko preto aby sa to obratilo, avsak ak je energia potrebna na obratenie prilis vysoka, resp. nizsia ako energia ziskana za obratenie situacie (napr. stratim sa v prirode, tak nebudem prenasledovat 1 korist cely den, lebo ziskam menej energie ako miniem lovenim), tak to "vzdam" a zapisem si to do "strat" a idem od znovu :)
i ked to znie "zaujimavo" alebo "mudro" , tak ani sam neviem ci to funguje, alebo ci je to spravny postoj k zivotu, rieseniu situacii, alebo celkovo, lebo zopar kamosov mi hovori, ze by som to mal zobrat silnejsie do ruk atd (pracu napr), nenechavat to na nahodu atd (co uznavam je pravda) a vseobecne.. nie kazdy s tymto suhlasi.
Ja osobne, ak mam byt 100% uprimny to beriem tak, ze nic neviem, nic nemam, ale to ze AKTUALNE nieco mam/viem je len cisto nahoda po sebe nasledujucich okolnosti :) :D
A takto to beriem HLAVNE z dovodu, ze ako 1 clovek som prakticky extremne neschopny (zbaveny moznosti) nieco "garantovat" , resp. aby som bol presnejsi - uvazovat tak ze "ak sa mi takto darilo doteraz, musi sa mi darit aj nadalej" .. neviem ci je to chapatelne, ale prave preto beriem vsetok uspech ako stastie a neuspech ako "o 1 dovod naviac ako neuspiet" .. lebo proste ked si uvedomim, tak ak "osud" resp nahoda (alebo skor moje zle rozhodnutie) chce, tak smola.. nezadar sa (kdekolvek).
No ale urcite plati, ze cim viac sa clovek prirpavy (ci uz na skusku, pohovor, zivotne rozhodnutie), tym ma percentualne vyssiu pravdepodobnost uspechu, resp. tymto "researchom" urcite zisti viac fatalych chyb, ktorych sa mze vyvarovat na danej skuske, rozhodnutiu atd..
Litanie textu a aj tak som nic nespecifikoval presne :D neviem,, asi preto, lebo vsetko beriem "relativne" :) viacmenej asi ako tanecnici - ak spravi chybu, stale moze narychlo vymysliet nejaky sikovny tah, ktorym to zamaskuje, resp. dokonale opravi a nekedy az spestri natolko, ze z tej chyby vznikne nova a krajsia choreografia :)

Zvastne mozno, ale sam som zvedavy, ako dlho mi takyto postoj k zivotu vydrzi :)

Ako zivot beriem vazne, ake je to nutne (ak ide o zivot atd, tak sa nerehocem :D i ked.. ak ide o moj, niekedy aj hej :D ) ale tak.. nech urobim cokolvek, tak ci tak bude vysledok rovnaky, tj. smrt :) cize zivot beriem tak trochu ako "hru" (ale zas s istymi pravidlami) , ale to je tazke opisat, lebo aj tento pocit je znacne dynamicky :) Je to ako keby take male osobne hladanie vyznamu svojho bytia.. A to moze kapanek casu este zabrat,resp. asi neexistuje nejaky "loading" v percentach, ako blizko (nie)som k cielu :D

sad2

dakujem za motivaciu lost, ty si aj v realnom zivote taky optimista?
a tiez ako ostatni spomenuli, mavas tu rady ako spravny odbornik:)

lost

ozaj, napadlo mi ze ten introvert-hrdina mozno (nie)len znamena ze mas proste dobre srdce :)

inac niekde som cital, ze prave ked ma clovek tisic chuti to zastavit a vzdat to, tak je vitaztvo na dosah :)

"When you feel like giving up, remember why you held on for so long in the first place."
~ Unknown

A successful man is one who can lay a firm foundation with the bricks others have thrown at him.
David Brinkley

aha, nasiel som to, ak to bolo ono...

Most people give up just when they're about to achieve success. They quit on the one yard line. They give up at the last minute of the game one foot from a winning touchdown.
Ross Perot

No popripade si skus najst zopar motivacnych vyrokov atd :) mozno najdes nieco v nich...

je to dost tazke, hlavne rozhodnut sa co dalej.. no ak ti to robi stresy, tak skus ich nejak eliminovat :) za zdravie to nestoji...