Priateľ a rodina

Príspevok v téme: Priateľ a rodina
zuzkazuzka

Ako ste si zvykali na rodinu vášho priateľa/partnera?
Priateľ má veľkú, rozvetnvenú rodinu, v ktorej majú veľmi dobré vzťahy. Často sa stretávajú, organizujú rôzne spoločné aktivity a veľmi dobre si rozumejú. Nielen najbližšia rodina - rodičia, súrodenci, ale aj strýkovia, sesternice a bratranci atď.
Naša rodina je oveľa menšia a ani vzťahy nie sú najlepšie, až zlé. Otec je alkoholik a všetci jeho súrodenci sa od neho viac-menej dištancovali, bratranci a sesternice sú porozliezaní po celej republike a v podstate sa ani moc už nepoznáme, stará matka má tiež problémy s alkoholom, takže tam sú tie vzťahy tiež naštrbené.
Hneď ako som sa 1x stretla s jeho rodičmi a on s mojimi som videla, že naše rodiny sú tak veľmi rozdielne a mala som z toho nepríjemný pocit. Myslím, že ja som sa u nich cítila oveľa lepšie, ako on u nás :(. Dá sa povedať, že v istých momentoch sa až hanbím a stále som ako na ihlách, keď sme u nás, či sa niečo "nevyvŕbi" atď.

Máte niekto podobné skúsenosti? Ako ste sa s tým vyrovnávali?

Lenusikk

Dobrý deň milí rodičia,

obraciam sa na Vás so žiadosťou o pomoc. V rámci vypracovania záverečnej práce potrebujem, čo najväčšie množstvo informácii týkajúcich sa rodinnej výchovy dieťaťa staršieho ako 5 rokov. Preto by som Vás veľmi pekne chcela poprosiť o vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý nájdete tu:

docs.google.com

Za ochotu Vám nesmierne ďakujem a prajem krásny deň!

Lenka

Annika1987

Vidim to tak, ze zivot nie je nikdy bezchybny a toto je vec, ktoru by mal byt schopny normalne prijat, ved moze byt rad, aku rodinu ma on sam. Nemyslim, ze musi byt vsetko okolo neho idealne... a snad si to nemysli ani on ;)

zuzkazuzka

Je mi to ľúto hlavne kvôli tomu, že mne je u nich fajn, ale on to má u nás ťažšie a sme častejšie u nich ako u nás :(

xxxxxxxxxxxx

nezvykla...a ani si uz nechcem asi zvykat....my to mame tiez opacne nemam v jeho rodine pocit zeby som tam patrila, u nas je zase priatel stale vitany maju ho nasi radi dobre spolu vychadzaju...

ivanecenka

dievčence, rodiny veľmi neriešte. Rodinu, do ktorej ste sa narodili, si nevyberáte. Ja to mám podobné, jeho rodina má isté zvyky, ktoré dodržiavajú, moja rodina je úplne iná. Ja sa prispôsobujem tej jeho, on sa prispôsobuje tej mojej, ako ako hovorí kacatko, niekedy uprednostní potreby svojej rodiny predo mnou. Myslím, že s tým nič nenarobíme, tak sú vychovaní.

salonka2012

U nás je to zas naopak, moja rodina je v pohode. Jeho rodičia sú rozvedení, mama od nich odišla, otec si tiež rád vypije.
Ale nejak to neriešime, on hovorí že je rád že som z takej dobrej rodiny, s našimi si rozumie, dokonca aj so všetkými tetami, ujami, strykami a podobne :D
A ja tú jeho fakt neriešim, tých normalných členov poznám a s ostatnými sa nestretávame

kacatko01

V mojom prípade je situácia podobná. Otec je tiež alkoholik, nežije s nami. Priateľova rodina je takmer ideálna, stretávajú sa pri rôznych príležitostiach oslavách a pod. Naša rodina minimálne. Nejak sa však nad tým hlboko nezamýšľam, proste je to tak. Ak aj vznikne v našej rodine nejaký problém, nesnažím sa to pred ním zakrývať ani sa za to hanbiť. Predsa za to nemôžem. Mňa niekedy skôr hnevá to, že on mi je vždy prvoradý pred mojou rodinou, ale on niekedy uprednostní potreby svojej rodiny pred mojimi.