Vznik Zivota Co si o tom myslite ?

Príspevok v téme: Vznik Zivota Co si o tom myslite ?
Serafe

Zaujima ma co si o tomto myslite.
Ako sa zjavil zivot. Viem ze to podla niektorych je abusrdne sa s tym zaoberat , ano je len chcel by som vediet vas nazor na to.

Podla niektorych to moze byt zasah vissej moci, alebo len nahoda ?

Pri zivote myslim nas povod.

Aby som to upresnil mali by vzniknut tri skupini.

1. Zasluha vyssej moci
ta sa da rozdelit na dalsie dve casti
A, Boh - ako stvoritel
B, Inteligentnejsia rasa (podobna aka je nasa)

2. Chemia
cize nahodne zmiesanie aminokyselin za ten dlhy cas.

Dakujem za Vas cas a ospravedlnujem sa za chybi a interpunkcne znamienka pokial to niekomu vadi.

lost

jaj :) no moznost mame podla mna - ale este nemame vedomosti :) na to asi budeme musiet prist sami :D tj "know-how"
ale mas trefnu odpoved k tomu, ze odjakziva sme stvoritelia zivota :)

Serafe

Tu nejde o pravo ale o moznost. Pokial by sme mali moznost to zmenit a pravo nie myslim ze vela ludi aj tych veriacich by sa burilo preco nam teda bere zivot ktory nam dal resp.zapozical ? A vytvorit zivot vieme uz aj teraz a vzdy sme vedeli vlastne my sme taky stvoritelia

lost

nj, mozno niekto ma na starosti napr chemiu, iny fyziku a dalsi matematiku atd atd :)
cize ten najvyssi je mozno len nejaky investor a teraz lezi na Bahamach? :D

Serafe

lil podla mna bol vsak nas stvoril k obrazu svojmu Ci jak to je ? Lenze rozdiel medzi nami je ze on dokaze stvarat kreatury ako je on sam my to nedokazeme takze je z nas nadprirodzeny nie ?

lost

No ja ani neviem co som a co nie som :) ale vychovali ma ako katolika a to som zatial nezmenil :)
Ale tak nie 100.00% veci s tym suvisiacim sa mi "pacia" i ked nikdy som nezistoval "fakty" atd ohladom toho :) i ked ta "sprava" nabozenstva (asi ako kazdeho ineho, tazko povedat, preco by som sa mal prave ja narodit do jedineho praveho nabozenstva, to by bol zas luck) je urcite lepsia ako nic.. tj. aspon udava nejake moralne hodnoty :)

Hm, ale ako napr ucitel (stvoritel) dokaze naucit ziaka lepsie, ako on sam ovlada danu problematiku? :)

i ked :D vlastne hej.. inak by sme ako ludstvo asi nepostupovali dopredu :))