dioptrie 6,5 pre 4r dieťa su veľmi silné?

Príspevok v téme: dioptrie 6,5 pre 4r dieťa su veľmi silné?
rajana

chcem sa spýtať dieťa má veľa zdravotných problémov najnovšie dostala dioptriu 6,5 na obe očká že nevidí na blízko, ma aj strabizmus s odchylkou +12, dávam momentálne žiadosť pre zlý zdravotný stav dieťaťa do 6r viete mi poradiť mám šancu aby mi to schválili a čo dioptria je veľká že nieje konečná

rajana

no operáciu oka nám ešte neodporúčaju kedže každé 3 mes nám zdvíhaju dioptriu, čiže ešte presne nieje diognostikovaná tá správna, operáciu robia aj v KE syn to absolvoval po 4r ale ten mal dioptriu č3 nie 6,5 a to nieje konečne

elca

bola som na materskej do veku 6 r.dietata zo zdravotnych dovodov starsia dcerka bola silna alergicka na mlieko,zemiak,mrkvu,zeler..na vsetko
dnes ma 10 r. a preslo to vdaka diete
do skolky som ju vtedy dala posledny rok na 4 hodiny a platili mi matersku
/ten zakon sa od vtedy menil/
ocna nech ti napise odporucanie nevhodne do kolektivu a vseobecna na zaklade jej vysledkov a odporucania ti vypise talcivo s ktorym skocis na urad prace, soc veci
vestko si pozistuj

elca

my sme mali strabizmus na obe oci v jednom roku
ked ju zbadala ocna okamzite nam vybavila termin v Bratislave na operaciu strabizmu
/som z vychodu,6 hodin cesty vlakom/,
nosi okuliare 1,5 to sa moze zlepsit i zhorsit - ziadny lekar ti to nepovie,lebo to nevie

operacia strabizmu je bezplatna treba vybavit termin a odporucanie ocneho

valeryR

no podla mna, to nie je len o imunite, mohli by ste to postavit na tych gastro problemoch, pretoze predpokladam, ze ma nastavenu urcitu dietu, ci obmedzenia v strave a v skolkach je vo vseobecnosti problem, prisposobovat jedalnicek specialne pre jedinca.
Treba za tym ist, pretoze ja som tiez behala mesiace ku krcnej a hlavne jej vyjadrenie podla mna zavazilo, lebo videla, ze pre to robime vela a stale su problemy, tak sa skus informovat u Vasho gastroentorologa.

rajana

no má problémy s gastro čiže žaludok, liečime zápal žaludka asi rok, máva zápal priedušiek, ale imunita jej vyšla dobre o 2 týž ideme na nové testy

valeryR

rajana

no neviem, ci ti na len zaklade ocnej vady schvalia predlzenu matersku.
Vravis, ze ma mala viac zdravotnych problemov...akych, ak sa smiem spytat?
Ja som tiez na predlzenej materskej, moja dcera mala recidivujuce anginy, ku krcnej sme chodili ako na klavir.
Na schvalenie nam bolo treba vysetrenie imunity u imunologicky(dcera ju ma znizenu) a vyjadrenie imunologicky a pediatricky, ze ju odporucaju vyradit z kolektivu. Nam dala dalsie potvrdenie aj krcna. Cim viac potvrdeni a zhorsenom zdr.stave, tym to viac zavazi.

rajana

ano, chcela by som vedieť či mi schvália sociálku /predlženú matersku/ či sa mi oplatí podávať,dieťa nevidí na blízko

nad operáciou momentálne neuvažujem, pretože dcera je malá, a má viac zdravotných problémov
díky

amandine

ela, 4-ročnému dieťatku operovať hypermetropiu? zrak sa v takomto veku vyvíja, nie je ustálený a navyše, hypermetropia sa ťažšie zoperuje na nulu ako myopia.