zapory hormonalenj antikoncepcie

Príspevok v téme: zapory hormonalenj antikoncepcie
huhuuu

dobry den, viete mi niekto poradit kde by som si mohol precitat nieco o hormonalnej antikoncepcii? keby ste mohli dat nejaky link. na nete je toho kopu ale rad by som sa dozvedel aj nieco ine ake uzasne je krmit sa hormonami. vsade pisu ako to kladne posobi na organizmus, zabranuje rakovine, znizuje bolestivost pri menstruacii. musi to mat aj nejake zle vlastnosi, nie? neskodi to na pecen? nie je to karciogenne? zevraj moze dojst k nadmernemu zvyseniu tel. hmotnosti. skuste aj vase skusenosti, nazory..diki

zds

Nepravidelný menštruačný cyklus, pred- a post- menštruačný syndróm, problémy s pleťou, nadváha či podváha, zabránenie počatiu...tam všade má Hak „“výborné“ uplatnenie.
.
Všetky tieto problémy ale sú riešiteľné aj bez Hak.
.
Ale branie Hak je rovnako pohodlné, ako antibiotiká, tabletky na trávenie, na zápchu či hnačku ale aj nepreberné množstvo ďalších liekov. Je to pohodlné a a na druhej strane nezodpovedné tvrdiť ženám, že HaK je pre nich dobrým riešením.
Nie je. HaK je nefyziologické (v rozpore s prírodnými zákonitosťami fyziológie ľudského organizmu) a neprispieva ku zdraviu ženy.
.
HaK narúša zdravie ženy.

zds

Hak je z určitého pohľadu liek, s mnohými vedľajšími účinkami.
Hak je ale predovšetkým super obchod:
- trh s cca 3,5 mld. Zákazníkov
- cenovo relatívne prístupný
- opakovaný nákup
- výborne vybudované distribučné siete
- široká paleta výrobkov, každá zákazníčka si môže vybrať „tú svoju“
- perfektne rozvinutá reklama
- mediálna kultúra, podporujúca sexizmus – filmy, videá, televízia, časopisy...
- špičková vedecká základňa, podieľajúca sa na výskume
- finančné zázemie - miliardy dolárov, investované do výskumu, reklamy, obchodu

zds

Hormonálny systém ženy je jeden z najdokonalejších systémov v človeku vôbec. Jeho „poslaním“ je všetko urobiť preto, aby v organizme ženy, ako nositeľky života, všetko klapalo ok.
Ak sa naruší, má to vplyv na celú fyziológiu fungovania ženy, zasahuje do psychickej oblasti aj sociálneho správania.
Celkový životný štýl a životné prostredie narúša tento systém a moderná medicína, ako sa to často stáva, rieši dôsledky a nie príčinu.

RSFredinka

HAK ja pouzicvam dva roky a ani som nepribrala a ani som neschudla stále si držím svoju váhu a ani pleť sa mi nezmenila zaleží to od tvojho organizmu je to individuálne

sedma

je to lepsie ako nechcene tehotenstvo,ale nechrani pred pohlavnymi chorobami, moze sposobit vznik krcovych zil,zvysene vyplavovanie vitaminov skupiny B z organizmu,zvysuje nachylost posvovej sliznice na vselijake mykoticke ochorenia, bolesti hlavy tiez nie su vynimkou...