Poradíte čerstvej diabetičke I typu?

Príspevok v téme: Poradíte čerstvej diabetičke I typu?
janar

nedávno mi diagnostikovali cukrovku I typu,ostala mi po tehotenskej cukrovke a ešte ma len nastavujú s inzulínom,trochu ked mám čas sa priúčam počítať sach.jednotky,ale neviem napr.vypočítať ked má napr.brumík(30g) na 100 g 58g sacharidiv kolko môžem z neho zjesť aby to bola1 SJ(teda kolko z toho je 1SJ?)
tiež sa neviem rozhodnúť či si mám pichať alebo je lepšia pumpa
jem len také detské porcie ale je mi to málo a po 2 hodinách som už hladná,bola som zvyknutá strašne vela jesť,ale dobre mi pálilo lebo som nepriberala,umelé sladidlo som si kúpila candys ale ešte som ho ani nepoužila,že to treba aj striedať a neni dobre používať len to
a aký je rozdiel ked si chcem dať keksík a dia keksík ked sacharidov majú rovnako

barča

janka, tak super si to vybavila, keď mohla ostať aj mamka.
aj ja mám autoimunitný chronický zápal štítnej žľazy, beriem l-thyroxin, jedna tableta navyše človeka nezabije ;-)
preukaz ťzp si vybav určite, ak ti vyjde tak zároveň aj príspevok na diétne stravovanie. nevýhody pre držiteľa preukazu ani nie sú, iba ak to vybavovanie na úrade. výhod je viacero, ale treba sa niekedy na ne pýtať, nie všade to majú exaktne uvedené. určite však je nárok na odpustenie koncesionárskeho poplatku - to si vybavíš na pošte. okrem toho v niektorých mestách a obciach je zľava na poplatku za odvoz a zneškodnenie komunálneho odpadu - treba sa informovať na radnici; ďalej sú to zľavy na vstupnom do múzeí, kúpalísk, športovísk a podobne, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na mestskú dopravu to neplatí paušálne, tiež sa treba informovať buď na webe, alebo mailom, príp. osobne v konkrétnom dopravnom podniku, v niektorých mestách zľavy sú, inde treba dokladovať príjmy a podobne.
tak sa drž, nauč sa veľa a oddýchni si tam ;-)

janar

hlásim sa z Lubochni,umožnili mi tu byť aj s polročným synom a ostala tu aj moja mamka,ktorá mi ho pestuje ked behám po vyšetreniach a chodím aj na kurz
ale chcem sa spýtať o preukaze ZŤP-výhody a nevýhody-mám si ho vybavovať? lebo asi mi nedajú bez neho ani preplatenie diét
a ináč mi tu zistili aj spomalenú činnosť štítnej zlazy a beriem euthyrox 50

tvivlas

Před nedávnem se objevil ruský preparát P.I.K Obsahuje topinambur, který se při přechodu z žaludku do krve mění ve fruktozu a má ještě mnoho dalších protidiabetických účinků.

Existují mnohaleté klinické testy. A i praktické zkušenosti jsou až neuvěřitelné u I. i II. typu.

Dám info vlasakv@seznam.cz 608731337

janar

barča
áno cukrovku nemám dlho,diagnostikovali mi ju len teraz po novom roku-ostala mi po tehotenskej cukrovke
ešte mi tie hodnoty skáču,dnes na lačno a po ranajkách o.k. a pred obedom bolo cez 9 a to som si dala pol jogurtu s malým jablkom a pol banánu,tie hodnoty mám opačne -pred jedlom viac ako po jedle
ja mám BMI tiež len kolo 19 asi
najhoršie je pred večerou a ked idem spať,chcem si dať len trošku z niečoho a potom akoby sa mi roztvoril žalúdok a neviem ho dosýtiť

barča

bona, janar, ja mám dm ladu, je síce inzulín dependentná, ale s pomalým nástupom. na začiatku som dostala inzulín, keď mi ho nebolo treba, bolo mi povedané, že vydržím max. 3 roky. odvtedy prešlo takmer 5 a ja som stále na tom dobre, šetrím sa (teda svoj inzulín). minimalizujem príjem sacharidov (nikdy som ich nejedla veľa), som hyperaktívna (ako vždy), tak sa držím.
janar, aj ty by si to snáď zvládla, aspoň znížiť dávky, zrejme nemáš dm dlho, keď tak dobre reaguješ na sacharidy.
a ešte na tvoju otázku, či nechudnem, tak nie, som síce chudšia, s BMI 17,2, ale to som bola stále. práveže som po začatí bezlepkovej diéty trochu pribrala, regeneráciou výstelky tenkého čreva sa zlepšila absorpcia živín a ja nepotrebujem "dojedať" hlavné jedlá.

janar

čo? ved ja viem tak že inzulín je už doživotný a doktor mi povedal že do 2 rokov sa mi uplne vytratí
barča ty máš DM I a nepicháš si? berieš len tabletky?
včera som neodolala a dala som si 2 kúsky z makového závinu a hodnota kolo 6 som myslela že bude ovela viac,aj po 200g pizze to bolo o.k.som normálne rada a tie chladiace púzdra si nejaké objednám,zídu sa na leto,môžem tam dať aj pero? viem že nemá byť v chlade ale zase ani nad 25 stupnov tak neviem čo je lepšie ked bude v teplejšom alebo v chladnejšom

bonaD

Chcem len janar trochu povzbudiť. Je na začiatku a aby vedela, že to môže byť aj lepšie.
barča
Môžem vedieť koľko máš rokov a ako dlho máš DM?

barča

bona, len ja sa obávam, že bez inzulínu môže ostať len človek, ktorý má ešte zachovanú tvorbu vlastného inzulínu, teda v remisii. akurát správnym stravovaním sa dá toto obdobie predĺžiť.
nechcela som dráždiť, ale ja som bez inzulínu, keďže s ním som už mala časté hypoglykémie.

bonaD

janar
sú aj prípady, keď si niekto dokázal udržať dobrú hladinu cukru jedlom a prestal potom užívať inzulín. Náš syn sa o to snažil, lebo nemal ešte úplne poškodený pankreas. Ale prišiel do puberty a cukor si začal robiť čo chcel. Ale ak máš dobré hodnoty glykémie a budeš v stravovaní disciplinovaná, tak ti budú dávky inzulínu znižovať a môžeš ostať aj bez neho. Záleží, ako máš pankreas poškodený. Oplatí sa snažiť sa.