Anorexia ?

Príspevok v téme: Anorexia ?
Carellova

Ahojte !

V mojom zivote, uz od skolky bolo vzdy dolezite byt NAJCHUDSIA..... Vazit najmenej. Ale nejak som sa tym nezaoberala, bol to len chceny 'status''zadarmo'.

Avsak ked sopm prestupila v 5-tom rocniku na novu zakladnu skolu, vtedy som tam nemala moc kamaratok az neskor som si nasla tu najlepsiu ale stale tam boli spoluziacky ktore nas zhadzovali atd.... A ja som si az teraz uvedomila ze odvtedy co som tam prestupila nepresiel 1 jediny den kedy by som nerozmyslala nad svojim telom a jedla bez toho aby som si pri tom hovorila ci priberiem schudnem co bude zajtra kolko vazim atd.... Vlastne uz ani neviem co je to jest 'normalne'.

Od 11 rokov az po 15 sa moja vaha nezmenila teda mozno o take + - 3kg ale nemenila sa a to som dospievala atd.... V 15 som dva krat bola na psychiatrii ale nemala som urcenu diagnozu anorexiu ani nic podobne... bola som tam pre depresie. Od tych 14 rokov nepresly dva dni co by som neplakala alebo ani jeden den kedy by ma nechitila depka. Beriem aj antidepresiva a tak. V 15 rokoch som vazil 36 kg a potom som kvoli liekom na zaludok - helikobakter pribrala na 43 a od vtedy az do dnes - mam 17 rokov som pribrala na 52 kil..... Ale stale som sa snazila schudnut. No uz som sa na seba nevladala pozerat a moji rodicia uz tuez nezvladali moje hystericke sceny kvoli tomu ako som tucna... A tak som pred mesiacom a pol zacala drzat 90-dnovu dietu a schudla som na terajsich 45.

Dalsia vec je ze cela moja anorexia alebo ánorexia' je postavena na tom ze CHCEM aby si ma ludia VSIMALI. Otazky typu - zase nejes ? zas si schudla ? mala by si jest ... malo vazis .... bla bla... mi robia 'dobre'.

Iz davnejsie som sem pisala ako som sa zalubila do ucitela .... Teraz dietujem nie len kvoli sebe ale aj kvoli tomu aby si to ON vsimol a zacal sa zaoberat tym ze mam anorexiu a snazil sa mi pomoct... viem je to divne ....

Este k tomu vsetkemu, sem-tam ak ziem nieco 'zle' tak to viem vyvratit.

Dnes sa mi vsak velmi toci hlava ale zjedla som jablko mala som kavu a salat.... je to malo ale to uz je zvyk ... Bojim sa ze sa moje chcenie pozornosti prevrhne do vazneho problemu a pojdem do nemocnice... to nechcem... bojim sa toho ale ked ucitel si to zatial nevsimol tak ma to STVE ! a stale nemam vahu aku chcem mat hoci v zrkadle sa stale vidim tucna..... VSETKO SI VSAK UVEDOMUJEM.... preto neviem ci mam anorexiu alebo nie.

Co myslite Vy ?

PS: Chodim k skolskej psychologicke ktora je jedina ktorej doverujem a ona pozna toho ucitela, vie aj to ze sa mi paci atd... myslite ze jej mam povedat o tom ze chcem ziskat JEHO pozornost ?

Dakujem Vam velmi .... :)

MUSISprestat

Musis s tym HNED prestat. Povedala by som, ze na 99.9% je to anorexia. Aj ja som bola an. a nebola som takym tym typickym pripadom. Ani som sa nevazila... iba som mala depresie. Ak s tym neskoncis IHNED a nezatnes sa, mozes dojst do bodu, v ktorom som bola ja - NESCHOPNA dobrovolne nieco zjest, nemala som to uz pod kontrolou. Zdravotne a esteticke problemy pridu, ani sa nenazdas. Narastu ti chlpky ako obrana voci chladu, tvoje svalstvo ochabne, budes mat nesumerne telo atd. tvoja obranyschopnost bude otrasna. mozes zomriet na kolaps, zlyhanie nejakeho organu. myslim, ze okolo 30% anoreticiek zomiera a neliecene asi vsetky. neber to na lahku vahu, uprimne ta varujem. nestoji to zato.

Zlatko, v prvom rade musis vyriesit problemy, co ta tazia. Zda sa, ze sa velmi trapis alebo ze citis beznadej a jedina vec, nad ktorou mozes mat kontrolu, je tvoje telo. a ako si pisala, je to ak take neme volanie o pomoc. Je to zle zistenie, ale vela ludi je nevsimavych. Jedine Boh je ten, ktory vie vsetko, a ktory vie naplno milovat. Ludske srdce je plne zloby a egocentrizmu. Boh moze toto srdce vymenit za nove.. treba vsak uverit evanjeliu/Jezis Kristus Bozi syn zomrel za hriechy ludi,vstal z nrtvych, spravodivost sa ziska vierou v tuto dostatocnu obet na zmierene hriechov, nie robenim skutkov/

Prosim ta, porozmyslaj, co a preco ta tazi. preco si smutna.. problemy v rodine? nezaujem okolia, rodicov? nedostatok lasky a pozornosti? sklamanie a beznadej? dobre porozmyslaj, ale naozaj sa snaz logicky premyslat, inak mozes chytit este vacsiu depku ... zranenia duse su neviditelne, ale casto velmi bolia. nedovol si spravit si nieco zle a nadalej ublizovat svojmu telu. vaz si zdravie,ktore mnohi nemaju a jedlo, mnohi hladuju a zomieraju nedobrovolne. chod navstivit osamelych ludi napr. vdovy v rodine .. to niekedy pomaha na vlastne problemy. upriam svoju pozornost na svojich blizkych a milovanych. porozpravaj sa s niekym, komu doverujes.

Zelam Ti vsetko dobre, nech sa kazda tvoja vyronena slza moze premenit na dva razy tolko radosti.

p.s. 45 kil je uboho malo. este u niektorych tinedzeriek je to ok, ale zena s priemernou stavbou tela nad 18 nema vazit 45. len mizive percento ma takto prirodzene nizku vahu (a tie obycajne maju zdravotne problemy ako celiakia atd - cize nedosttocne travenie), rovnako ako mizive percento ma prirodzene vysoku (za tym tiez byvaju zdrav pr ako napr. hypotyroidizmus).