Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

bibaaa

:)) celkom som sa pobavila. už som sa pridala v predchádzajúcich článkoch do diskusie, ale tiež nedokážem stále pochopiť ľudí, ktorí to tam nechajú. Veď to predsa upraciem. Už horšie to je, keď môj pes chytí hnačku, už aj to sa mi stalo a nevedela som čo s tým spraviť :) a inak ma napadlo, to bolo už tak dávnejšie, išli sme na prechádzku okolo jedného domu a pani, ktorá tam býva mala vo dvore psíka a my sme šli okolo a môj havinko precikal na ich burine, podotýkam, žiadny travnik, žiadne kríky, nič, len pýr, no tá to zbadala a vybehla na mňa, že čo tam "ščí", že jej vnučky sa tam hrajú potom. Bola úplne inteligentná predpokladám, lebo určite ten pes v dvore to dáva kade chodí. A na otázku že a kde sa má teda vymočiť mi odpovedala že mám mu dať sáčik :) Toľko dementných ľudí chodí po svete. Ach.

lost

nie nie ja mam trochu "insie" plemeno :D
radsej ani nenapisem ake :D
ale zopar ludi tam ma fakt zaujimave plemena teda..

ajajja

lost, áno tam to poznám, v tých končinách bývam. Ja venčím kúsok odtiaľ :) Ja chápem ako to myslíš ... Ale proste mne z princípu nedá to tam nechať, jednoducho je to hnusné. Ale tak to som ja :)
Dúfam, že ty nie si ten s tým rotwailerom čo sa tam promenáduje, lebo by som ťa asi zabila :) Ten sa venčí tam kde ja môjho a teda to by si mal vidieť ... hotové mega mínové pole. Fakt niečo nechutné :(

lost

plus sa mi pacia tie Ficove dane z luxusu, co na ne poviete?

ono sa to moze dohnat do extremu ze "k zivotu nepotrebujs ferrari, ale staci ti fabia"
a 99% povie ANOOOO, lebo nema na ferrari

a potom sa povie, "k zivotu nepotrebujes psa" zas povedia ANOOO

a potom "k zivotu nepotrebujes cokoladu, lebo bez nej prezijes"

a zase povedia anooo,

lebo cim dalej, tym menej ludi si ju bude moct dovolit kupit

a takto sa dostaneme k "nepotrebujes nedelny rezen, dame ti GRANULE !! na pridel!!"

a som zvedavy, kto povie ANOOO na toto..

teoreticky k prezitiu stacia granule, naco luxus ako suchy rohlik ?

Lenze ludia a obzvlast slovaci (ale aj na zapade), nikdy nedrzali a ani nebudu drzat pokope..

heh, to bude este ruzove...

lost

a inac, najviac svinstva po psoch je tam kde su tie bytovky, medzi Kauflandom a tym polom/lesom.. Tam je vecer 10 majitelov a 12 psov a kazdy na to kasle..

Uz len zo psychologickeho hladiska si myslim, ze ak by neplatili dane (mozno ich aj tak obchadzaju), tak by ich svedomie stvalo :)

jednoducho nenavidim plosne trestanie ludi za uspech-snahu..

To je ako keby si od obycajneho cloveka, co si kupi zuvacku dopredu pytali dan za zuvacku, lebo sa predpoklada, ze to vypluje na zem.. bez oholadu na to, ze si to zoberie domov, resp zabali do servitky a hodi do verejneho odpadu, a tak dalej..

lost

Tak ano, ak si to majitel neuprace, tak on je skodny :)

A ktory les? ten mini lesik vedla Tesca napriklad, alebo ten vedla Kauflandu, teraz ked sa sneh roztopil a posekali nizky porast, tak je to. resp aspon pred 2 mesiacmi bolo, extremne markantne.. Proste milion PEt flias, rozne smeti ako TV, stolik, kolesa a co ja viem co este..

A za toto mesto vysoli tiez nemalo penazi, ked to musi upratovat..

A deti nemam, do takehoto sveta ich mat? :D No radsej nie :D mozno neskor :D

Podla mna by malo mesto robit tak nejak, ze kazdy clovek ma maximalne 2 body/zivoty (mozno len 1?) a ak ich neminie, tak plati dan 0 Eur, alebo so zlavou... A ak ho teda 1-2x chytia, tak dan normalne plati (plus pokutu).. Lebo predsa je to len verejny priestor a tiez si v obyvacke nenechava hovna, ak mu to tam pes urobi..

Ale pointa tohto je, ze dobry a vzorny majitel psa, respektive obcan, by to mal pekne a vzorne zadarmo, kedze toto vidim ako "fair play" respektive, obe strany budu ferovo spokojne.. (okrem samozrejme politikov, ktori nebudu mat z coho kradnut, vsakze?)

ajajja

lost, ktorý les u nás v TT? Skočím sa tam pozrieť :)
Nie, nie je v poriadku, že tam je kopa odpadu. Ja napr. neodhodím na zem ani papierik z cukríku. Jednoducho je to o prístupe človeka ... bohužiaľ ...
Ty asi nemáš deti, však :) Ideš si s deckom len tak po chodníku a vedľa je pás zelene. Decko ti spraví jeden skok bokom z chodníka a už je v hovnách! Hádam majú byť deti na vodítkach a pekne skrátka, aby kvôli nezodpovedným chovateľom a ich miláčikom do niečoho nestúpili?? A to ani nehovorím, keď sa potkne a rozpleští sa pekne krásne v sr...ách po psovi.
Áno, malo by to odpratávať mesto, v tom s tebou len súhlasím, ale nerobí to, je to POVINNOSŤ majiteľa, tak hádam by sa patrilo.

lost

OK, tak dnes odfotim maly les v Trnave. Tam totiz nikto nevenci, ale v tom lese je asi 1 tona (a to neprehanam) plastu a ineho odpadu.

To je uz OK ?

Sekat ludi za to, ze ich pes oští stlp, alebo nezozbiera hovno, co sa mimochodom od plastu a cigariet rozlozi (nj, stupite do toho, smola, mali ste ho chytit pri cine a nie odsudzovat psov PO cine..)

A co myslite, kam to robia bezdomovci ? ;) Alebo ludske chuti lepsie ?

... a inac, po trave sa nechodi.. na to su ihriska.. ked uz ide o deti..

Ozaj, ja mam niekedy problem ustrazit psa od rozbitej flasi od piva/alkoholu, lebo to niekto proste na chodniku roztrepal (alebo na travniku).

To je tiez OK? :P

No musim zachadzat do krajnosti, kedze tema zasla do krajnosti.. A jasne ze ak by ludia neminali tych 50eur na psa kazdy mesiac, minuly by to na nieco ine.. Len som chcel poukazat, ze nie je to ciernobiele, ze pes len skodi okoliu.. Ludia platia v meste za psa, ale hovna nie su odpratane, ja hovorim - chyba mesta, mali by to odpratat, ved im za to panelakovy clovek plati, no nie ? To ze mi daju 50sackov za tych 66eur je super, ale za 66eur rocne by som si kupil sacky hadam aj 6 rokov..

Ludi treba motivovat a nie trestat !! lebo raz potresta niekto vas ;)

ajajja

Lost, zas nezachádzaj do krajností :) Tu predsa nejde o ohrozenie života. Ide o to, ako to tu vyzerá, o poriadok a čistotu, o to, že človek nemôže stúpiť na trávnik bez toho, aby si nalepil hovno na topánku. Mamičky s malými deťmi ich nemôžu nechať len tak pobehať po tráve ...
Keď bol môj syn maličký denne som preklínala všetkých neporiadnych psíčkarov naokolo! Po mojom yorkovi si odprátavam a všetci tí, čo to nerobia sa môžu hambiť !!!