Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?

Príspevok v téme: Platiť za psa? Alebo zbierať vykaly?
Silvia.

Chcem splniť iba jednu vec buť si budem platiť ročny poplatok za psa anebudem zbierať vykaly alebo budem zbierať vykaly a nebudem platiť za psa. Čo vy nato? Prečo sa vlastne plati ročny poplatok za psa a nie aj za mačky, papagaje, sliepky, zajace, hady, deti... vlastne o všetko o čo sa starame? Prečo iba za psy? Vraj je to aj pre tých mestom zamestnanych čo zametaju chodniky astaraju sa o čistotu mesta? Tak fajn ja si možem za psa zapltiť ale vykaly zbierať nebudem ak zato niekomu inemu platim.
Budem rada ak by sa tento list dostal do vlady nech to vyriešia a zrušia tento nezmyselny a nespravodlivy poplatok

ajjaja

jajka001_, ďakujem. Ja sa skúsim obrátiť na Mestký úrad, čo mi povedia. Ale to sa asi môžem aj na lampáreň, to bude mať rovnaký efekt :( Veď to fakt nie je normálne, preboha!
Sama dobre viem, aké to bolo, keď som mala malé dieťa - nedalo sa s ním ísť na trávu, všade samé hov.. ! Večne sme si na topánkach niečo priniesli :(

jajka001_

ajaja,ano, je to povinnost psickara a su za to pokuty, akurat ze to nikto nekontroluje a tak to aj vyzera, pravny predpis neviem ale urcite existuje

ajjaja

Mňa by zaujímalo, či to je POVINNOSŤ odpratávať si po psovi hovienka. Alebo to záleží od toho-ktorého mesta a jeho všeobecno-záväzných nariadení??
Ja mám psa, krpca yorkshira a hovienka po ňom zbierame všetci, aj môj 10-ročný syn. Ale to čo je tam po trávniku ponakladané od nejakého iného psa, to hádam ani kôň nevyserie! Mám podozrenie na jedného rotwailera čo tade chodí, ale ešte som ich nikdy nevymákla pri čine. Jááááj, keby sa mi to tak podarilo, by som majiteľovi povedala svoje!!! To si neviete predstaviť tie kopišťá na každom metri!
Dá sa niekde sťažovať? Má za úlohu to niekto vôbec aj kontrolovať??

jajka001_

raz som bola s malym vonku v parku, mal len tri roky a wc samozrejme nikde, co s takym malym, ten nevydrzi, tak sme isli obdalec ku stromu. ale to hovienko som tam nenachala, bolo mi to blbe, kedze tam chodievaju ludia. keby sa mi to stalo kdesi v lese, necham to tam.

jajka001_

tak samozrejme ze by mali vsetci zachovavat poriadok. ale ze su ostatni humusaci, budem aj ja? to je aka logika?

Traveller

jajka, to by si sa čudovala, bývam (žiaľ) na sídlisku a bežne vidím, ako rodičia nechajú svoje decká vysrať sa na trávnik a ani ich nenapadne to po nich odpratať. Takže prečo by som ja mala upratovať po mojom psovi??? Okrem toho sa všade povaľuje kopa odpadkov, bezdomovci atď, teraz po Vianociach aj vianočné stromčeky a petardy, a to nikomu nevadí. Ak sa už má dodržiavať poriadok, tak by to myslím malo platiť na VŠETKÝCH, a nielen na majiteľov psov.