psycholog-zneuzivanie

kiran

Moja terapeutka je jediny clovek, co o tom vie. Teda aj psychiatricka to vie, ale len velmi malo. Takze jej doverujem asi viac ako komukolvek inemu. Zneuzivanie zacalo pred 18 rokmi. Trvalo velmi, velmi dlho. A to si najviac vycitam. Ja som uz ten list pisala, ale nejak mi to nepomohlo. Ja s nim nechcem mat nic, nic mu nechcem povedat. Trapia ma stale obsesie. Stale sa to vracia ako bumerang. Hambim sa o tom rozpravat. Neviem pouzit slusne slova, aby som to mohla vyjadrit. Nechcem vyzerat ako hlupana. Bojim sa emocii, nechcem jej tam plakat. Nikdy som kvoli tomu neplakala, vsetko to roky drzim v sebe. A ak to tam praskne, tak si budem pripadat ako debil. Neviem ako o tom hovorit. Viem, ze sa to nepocuva lahko aj ked je psychologicka. Tiez ma deti. Ja nikomu nechcem ublizit. Ani slovami.
Mrzi ma, ze ti mama neverila. Ako dlho chodis na terapiu?

J111

Ja som chlap. Svojej terapeutke neverim vobec, istotne by vsetko vykecala, vsak o com sa budu rozpravat:D V podstate, co ju tak sledujem, tak ju ani nezaujimam, ani to co mi je a pod. Asi by som mal zmenit psychiatra.
Ale ako? Mam si od nej pytat nejaku kartu?

Meretseger

Nečudujem sa ti. Tiež mi trvalo, kým som s tým vyrukovala. A moja psychiatrička sa to takisto dozvedela až po roku (psychológ skôr). Spočiatku je nepríjemné hovoriť o tom, vracať sa k tým veciam... Ale ver mi, že je dôležité dostať to von, keď aj po kúskoch. Môžem sa spýtať, koľko času uplynulo od zneužívania?
Držala som to v sebe 15 rokov, hoci som čosi povedala aj mame, no tá ma vysmiala. Tak jo. Stáva sa. Od terapeutky nič také nehrozí, tak sa osmeľ.
Lekárka mi dala tip napísať dotyčnému list, kde by som uviedla čokoľvek, čo by som mu chcela v skutočnosti adresovať (ale nešiel by jemu, že jo). Proste von! Nakoľko svojej terapeutke veríš?

kiran

Uz som v terapii rok a len raz za ten cas som terapeutke povedala o jednom obraze. Je mi to take blbe a trapne o tom rozpravat. Hambim sa. Ale tych obrazov mam v hlave este kopec a nemam o tom komu povedat. Pomaly sa mi konci 25 sedeni a neviem, co bude potom.

Meretseger

Áno, som ten prípad. Svojmu psychológovi hovorím v podstate všetko, som absolútne otvorená. Zneužívanie sme preberali dosť podrobne. Pomohlo to, tak preto.