Kedy mám robiť paniku?

Príspevok v téme: Kedy mám robiť paniku?
feferonik

Ahojte, vždy mám nepravidelný menzes. Stále mešká minimálne týždeň, niekedy aj dva, tri. Treba s tým niečo robiť, alebo je to normálne?Môžem mať ja napríklad dlhší cyklus? Viem že je to u mňa stále tak, že mešká, ale preto som stále v strese či som nemohla otehotnieť, aj keď si stále dávam pozor. Naposledy som fakt nemala z čoho, lebo priateľ mal ochranu a ani sa nakoniec neurobil. Takže čakám a čakám. Už prešlo 5 dní, kedy by mala normálne prísť. Predmenštruačné príznaky mám už tiež. ten pocit v bruchu, citlivé bradavky,som citlívá neviem sa ovládať. Dá sa menštruácia nejak upraviť, nech nemusím stresovať? HAK nechcem brať.

evadur234

Robiť paniku každý mesiac nie je bohvie čo. Poradiť sa so svojim gynekológom nie je na škodu. A teraz ako žena, ktorá sa lieči na rakovinu prsníka chcem upozorniť všetky ženy, ktoré berú hormonálnu liečbu, aby chodili pravidelne na preventívne prehliadky!!! Ja som mala problém z menštruáciou tiež. Po jednej stresujúcej udalosti mi jednoducho menzes odišiel. moja gynekologička mi nasadila injekcie Agolutin. Pichala mi ho pravidelne až 2 roky! Menzes som mala len po tých inekciách. Sama o sebe mi neprišla. Keď som sa ale ohradila, že už je to pridlho. Nasadila mi Duphaston. Keď si však prečítate príbalový leták tohto lieku, zistíte, že u určitého percenta žien môže vyvolať rakovinu prsníka!! A čo keď práve niektorá z vás patrí medzi to % rizikových? Rada mojej onkologičky znie: Pozor na hormonálnu liečbu! Dlhodobé používanie hormonálnej liečby môže viesť k riziku vzniku rakoviny ak nie je žena pod kontrolou. Moja rada:pýtajte sa vždy svojho genekológa na riziká spojené s hormonálnou liečbou, ktorú vám ordinuje a zvážte všetky riziká. ☺

feferonik

Ahojte, tak dostavil sa dnes v noci.. Inak vždy je to tak, že príde v noci, ešte sa mi nestalo aby prišiel cez deň. No budem mať 20, menštruáciu mám tak asi od 14 rokov,a u gynekológa som bola cca pred pol rokom, ten nepovedal nič, len že mám obrátenú maternicu, inak že som v pohode. Tak sa len informujem či je ešte niekto komu to chodí ako sa zachce..

nepravidelna

To zalezi od viacerych faktorov, ako pise aj odpovedam. Moze to byt aj preto, ze ti chyba nejaky hormon, respektive mas ineho privela...
Ako dlho mas menzes? Mne trvalo skoro 4 roky, kym sa mi upravil tak, ze viem povedat, ktory tyzden pride, i ked sa mi obcas stane, ze meska.
Kazdopadne, pokial ta to znepokojuje, pytaj sa doktora preco je to tak a naliehaj na hormonalnych testoch.

odpovedam

najprv by si mala vediet, preco mas nepravidelny cyklus. Kamaratka to mavala ako ty, potom zistila, ze ma cysty, vobec nema ovulaciu a teda, ze je neplodna...

Napravit cyklus sa da, napr. ak budes brat norethisteron - je to hormonalny preparat, ale nie HAK, pripadne wild yam ci zensky caj. Ale zacni vysetrenim u lekara...