Vysoký srdeční tep

Príspevok v téme: Vysoký srdeční tep
majo93

Ahojte, naši dnes kúpili nový tlakomer a keď som videl rodičov a bratov ako si všetci merajú tak že si aj ja zmeriam.
Pri prvom meraní som mal optimálny tlak, tep srdca 183. Pri druhom (približne za 5min) som mal vysoký tlak ale tep zas nižší, okolo 90+ a pri treťom meraní tep 193. Môžte si povedať zlý tlakomer ale zas všetci ostatný mali tlak aj tep v norme. Taktiež som dodržal aj časový odstup od predchádzajúcich meraní(5 min).Meral som ho v pokoji, za kludného stavu.

Ohladne týchto veci nemám skúsinosti ani o nich moc neviem ale to že mám tep 193 viem, že je strašne veľa.

Mám 18 rokov. Viem že vysoký tep môže byť spôsobený aj slabou fyzickou kondíciou, ale z tým ja problém skutočne nemám. Nerobí mi problém behať 1-2 hod vkuse, cvičím kickbox, chodím na túry. Taktiež často chodím plávať, nemám problém preplávať väčšie vzdialenosti pod vodou(mám pocit že v tých prípadoch by mal byť tep nižší).

Myslím že to môže byť spôsobené stresom z merania, hlavne keď mi to začína \"stísať ruku\" :). V tom momente cítim ako sa mi začína zrýclovať tep, ale zas 193 mi pripadá až moc veľa.
Chcel som sa spýtať, či je možné aby mi zrejme zo stresu z merania(inak neviem ako to nazvať), vyskočil až takto vysoko tep. Máte s tým niekto skúsenosti ??

majo93

Áno návod som si prečítal, že je to šmejd by som si myslel aj ja ale to že mali všetci normálny tlak a tep ma od toho vyvádzalo...Teraz som si meral znovu a mal som 112 na 74 a tep 68.

jankaaaaaaaaa

alebo nech ti ho zmera niekto z rodiny. tak, aby si sa nepozeral na displej, niekedy uz len ti cisla cloveka vedia riadne rozrusit a tep ide hore

jankaaaaaaaaa

idealny tep by mal byt okolo 75cca. ale to zavisi od pohlavia, veku, stavu tela atd.
mozebyt ze si mal ten tep preto taky, ze si mal "stres" z toho merania. clovek si to niekedy ani neuvedomi a na tom tepe sa to hned prejavi. skus si ho merat castejsie

majo93

No syndrom biele plášta to byť nemôže kedže som si to meral doma v obývačke :) V máji mám ísť na preventívku tak uvidím čo mi povie tam.
Aký je vlastne ideálny tep ?