Rozšírené póry - čierne bodky na nose

Príspevok v téme: Rozšírené póry - čierne bodky na nose
Katka54

Ahojte,

chcem sa spýtať, či niekto nemáte účinný prostriedok ako sa zbaviť "čiernych bodiek" na nose. Keď ich mám pod make-upom, tak je to OK, ale keď som odlíčená, tak je to katastrofa. Používam rôzne čistiace gély, čistiace prúžky,... Čierne bodky (už nie v takom rozsahu, ale predsa) mám aj na brade a aj v oblasti medzi obočím. Okrem toho ma trápia aj rozšírené póry pri nose smerom k lícam, brada, čelo.
Keď som chodievala ku kozmetičke, tak tá mi to len rozrýpala a celý týždeň sa mi potom šúpala kožička z nosa. A keď sa mi to konečne po neviem koľkých týždňoch zahojilo, tak bodky tam samozrejme boli opäť..:/

Ako sa toho môžem zbaviť?
Nejaká procedúra? Alebo?

Ďakujem.

Kajka P

Dakujem skúsim tú masku z bieleho jogurtu :) teraz mám dermacol na normálnu pleť a je v pohode, aj ked trošku mastný na mňa ... ten garnier je taký ľahký ? :D vieš že ked sa ráno zobudíš nemáš lesklú tvár :) ?

jankaaaaaaaaa

erika: ty bus nepoznas vyznam slov "kazda tema" alebo mas iq pod uroven, alebo mas nejaky osobny problem alebo co

jankaaaaaaaaa

kaja: ja som skusala pilingovu masku aj cistaci gel od alverde, s bahnom na problematicku plet v cervenom obale a bolo to fajn, hlavne ten piling bol super. a krem je dobry od garnier na zmiesanu plet essentials

erika1020

do každej diskusie sa musi zapojit jankaaaa,oje vševedko-

skus alpu na odličovací tampon,aspon mne to zabera,a večer so ti vycisti chladi, ale ak maš pupaky tak ti ich aj vysuši

delphia

zinok reguluje tvorbu mazu. lenze treba ho uzivat vnutorne a aspon 20 mg/ den. krem naneseny z vonku s minimalnym mnozstvom zinku s tym mazom nespravi nic.
podla toho, co pises, mas zmiesanu plet. skus si ju hydratovat maskou z bieleho jogurtu. vecer umi tvar a na pol hodinu si daj na nu biely jogurt, alebo kolieska salatovej uhorky.

Kajka P

a neskúšali ste niekto nejakú kozmetiku od alverde ?? alebo niečo z bio obchodu ?? ...ja mám na brade veľmi veľa čiernych bodiek , a na čele občas nejaká taká väčšia bolavá vyrážka, na bokol líc trochu červených fľakov, občas vyrážka....je to oveľa lepšie ako pred 2-3 rokmi ale chcela by som skúsiť nejakú novú kozmetiku, používala som effaclar K aj duo, ten K bol dobrý ale po čase mi vysušoval pleť veľmi, súbium H2o od biodermy- nič moc, rôzne veci z oriflame, neuškodí ale ani nepomôže, ...pleť sa mi nikdy neleskne, ale nie je ani vysušená, ale tak raz za 4 dni potrebuje hydratovať..neviem absolútne čo mám skúsiť, potrebovla by som skôr nejaký veľmi ľahký krémiik, nie taký hutný a ťažký :) dakujem za každ ú radu

jankaaaaaaaaa

delphia: ja som len myslela ze zinok rozpusta ten tuk , ale ked nie tak nic :D :/
ja mam praveze suchu plet a mam upchate pory. ako cez den sa mi trocha leskne nos a celo, ale nemam vyslovene plet mastnu. tvoria sa mi sem tam aj supinky a dost casto mam plet akoby napnutu.. pouzivam hydratacne kremy na zmiesanu plet, ale niekedy mam pocit ze nestacia, tak si niekedy ked som doma davam hydratacny detsky krem, je poriadne mastny a premasti mi plet, ale zase mi asi upchava aj pory :/

delphia

jankaaaa, zinkova mast neriesi uhry. ako som uz pisala, uhry su zaoxidovane tukove zatky v mazovych vyvodoch. zinkova mast neodstrani tie vyvody- oni su geneticky dane. vsetci ich mame, rozdiel je v tom, aky typ pleti dotycna osoba ma. ak ma suchu- v jej mazovych vackoch sa tvori ovela menej mazu a tym padom je aj menej uhrov. ak je plet mastnejsia, aj uhrov je viac, lebo vo vacsej miere sa ten maz vyvodmi vysuva na povrch pleti a tam oxiduje.

alfabeta

Určite absolvovať častejšie odborné čistenie pleti u dobrej kozmetičky, upraviť stravu a nezanedbať odličovanie, hydratáciu pleti.
Odporúčam aakozmetiku. Správnu radu si nájdeš sama, podľa veku a typu pleti.