Spolužiak je ešte stále panic, pomôže mu sexuológ?

Príspevok v téme: Spolužiak je ešte stále panic, pomôže mu sexuológ?
Zuzka1818

Dobrý deň. Chodím na SŠ, a jeden môj spolužiak(18) je ešte stále panic. Nieje to žiadny tragéd, je pekný a aj inteligentný, a o dievčatá nemá núdzu. Práve preto nechápem prečo ešte nemal sex. Chodil s mojou kamarátkou, ale k ničomu neprišlo, hovorila mi že nechcel pristúpiť ani na orálný sex... Asi mu niekto musel v detstve nejak veľmi ublížiť, keď má teraz taký blok. Myslíte si že by som ho mala donútiť ísť k sexuológovi? On asi nebude chcieť, ale ako ho presvedčiť že sexuológ mu pomôže a vylieči mu ten jeho sexuální blok? Nemáte niekto kontakt, poprípade skúsenosti s dobrým sexuológom z Bratislavy? ďakujem

Magy

zuzi a zabudol som spomenut na este jeden, pomerne casty dovod. nabozensky. nie je to na smiech, stale su ludia aj mladi, ktori urcite pravidla a prikazania (napr. sex az po svatbe) beru velmi vazne. to, ze sa tym neohradil pri pokuse jeho partnerky o sex, alebo ze o tom neviete, este neznamena, ze je toto ako dovod vyluceny.

Magy

Zuzi, nutit ho k navsteve sexuologa a zvlast tretou osobou moze paradoxne jeho blok len prehlbit. Ci uz ho ma kvoli neprijemnej skusenosti z detstva ako napr. znasilnenie, alebo len videl ako dieta rodicov pri sexe a nepochopil to (deti si myslia, ze otec ublizuje mame) a v podvedomi mu ostal z toho blok... Na to treba ist opatrne a myslim ze jedine jeho partnerka mu moze az po dlhsom case (neuspesnych pokusov o intimnosti) dat JEMNE najavo, ze nieco nie je v poriadku.

meh

co ho mas co nutit, nikde nie je napisane ze ak mas 18 mas okamzite dakoho pretiahnut, ked sa na to neciti pripraveny tak je to jeho vec a dost osobna.. ak ma nejaku traumatizujucu skusenost tak ano, zislo by sa to riesit s odbornikom, ale ak ju nema alebo ty o tom nevies, tak to nie je tvoja vec, jeho neochota do toho hupsnut nemusi nutne znamenat predoslu silne negativnu skusenost