Postrekovane ovocie a zelenina v supermarketoch.

peta111

citala som si len par prspevkov, ale neda mi nereagovat...ti vasi miestni pestovatelia, co maju zdravu zeleninu pestuju na 2 polickach..pre seba a tie na predaj, kde kydnu x-nasobok dusika.... viem o com vravim, tak zase ich tak neidealizujte, je to smiesne...

aisha5

Milky, zivot na dedine je zdravsi, vzdy to tak bolo. Mas stastie. Nasa rodina je cela mestska, este aj moje babky ziju v meste. Stale som si priala zit na dedine, ten mestsky zivot nenavidim... Ale manzelov stryko zije na dedine, tak sa pokusim dohodnut s nimi..

aisha5

Watermelon, viem, co sa nachadza v mase. V prvom rade su to hormony, ktore zvieratam pichali, aby rychlejsie rastli. A v druhom rade je kvalita masa, ktora je ovplyvnena umelou potravou zvierat...

watermelon

Ty si myslíš že obilie v obilných kasach a keksoch čo mu budeš dávať postrekovane nie je? A ani nechci vedieť čo je v mlieku a mase. Vieš čím všetkým sú tie zveri krmene? Ani sa tí nesnívalo. To ovozel je Este tá najzdravšia voľba. Veď koj čo najdlhšie a uz tak mu dávaš kopec protilatok. Do 1.roku života má materské mlieko tvoriť 75% stravy dietatka.

mišulka

kupuj si bioovocie a zeleninu. ta nie je postriekana, ale rychlejsie sa kazi. mne raz albertova doporucila jednu knihu americkeho autora - vola sa to Jedy - vime, co jime? no to je uplna bomba, dozvies sa tam vsetko o tom svinstve co nam tu strkaju pod nos. myslim, ze by sme mali poznat aspon zakladne veci a ty zvlast ked mas male dieta. da sa uz vybrat to menej skodlive, ale najskor musis vediet co to je. kup si tu knihu, je vyborna. autor je william reymond.

Milky

aisha5
Vsak mas do jari casu..
Nemas partnera, ktory by sa pokusil nieco take vybavit?
A viem, co to je. Som z dediny a byvam na dedine. Moj svokor ma vlastne kravy, osipane, mlieko, tvaroh, syr, jogurt, obilie, muku, maso, zemiaky, mrkvu cibulu a tak dalej..
V mojej zahrade je uz posadenych cca 20 ovocnych stromcekov. Viem, co to je.
A sym ma sice len 5, ale presiel som si i touto fazou.

Slobodna

stačí používať zmysli. Nie vždy to, čo je krásne na pohľad je aj zdravé. Zdravšie sú napr. červivé jablká, kde si to vykrojíš, zdravší je napr. karfiol s tými bodkami, menší ako čisto biely krásny veľký, jablko musí voňať ako jablko, aj zdravé paradajky voňajú ako paradajky, tie bez vône sú umelé. Maros opýtaj sa známych či nemajú niekoho na dedine, kto ti ochotne predá mrkvu, jablká atď.