Postrekovane ovocie a zelenina v supermarketoch.

zzvedavec

Zrejme je na Slovensku kopa mrtvych babatiek, lebo bezne jedia zeleninu zo supermarketu. Viete co je to konspiracna ovca?

zzvedavec

Na zahradke pestovana zelenina tiez vydrzi celu zimu v dobrej pivnici a mozes ju odniest kam chces. Zeleninu treba ocuchat a ochutnat, ako si pisal. Ak chuti dobre, je nezavadna. Kupujte len to co chuti. Je jedno ci v supermarkete alebo na trhu. Tiez je podstatne v ktorom supermarkete nakupujete. Ja nakupujem v Bille. Urcite by som nenakupoval v Lidli. Dalsia vec je byt vystraseny z chemie a nechat dieta hladovat, alebo najst kompromis.

Magy

mimochodom, napisal si stranu hovadinu. to co neskodi dospelemu cloveku, prip. mu prinajhorsom sposobi hnacku alebo mierne bolesti v crevach, moze niekolko-tyzdnove/mesacne babatko spolahlivo zabit. spametaj sa.

aisha5

Magy svata pravda. Ja som zasa pocula, ze to ovocie - dovazane, obsahuje take svinstva, ze ked to zjes, je to akokeby si vyfajcila krabicku cigariet. A potom, ze ake je zdrave jest ovocie. Je. ALe take, ako si ty pisala. Odkupene na trhu miestnych pestovatelov...

Magy

zzvedavec - to nie je o konspiraciach. to je bezna prax, ktora je nutna, aby ovocie a zelenina pestovane v sklenikoch rychlenym sposobom a dopravovane cez pol sveta vydrzali celu cestu a vyzerali cerstve. asi si nikdy nevidel, ako sa pestuje, spracuvava a dopravuje ovocie a zelenina z oblasti Almerie. trosku otvor oci.

aisha5

No pouzivaju kadejake chemikalie proti hnilobe, cervom, rychlejsiemu dozretiu a tak... Vacsinou su dopestovane na umelom hnojive, preto niektore ovocie vyzera krasne, ale chutovo je ako guma.

Magy

problem supermarketov je, ze nakupuju od kdekoho a casto zdaleka zo zahranicia od roznych dodavatelov. spanielsko, izrael, portugalsko... prakticky nie je mozne zistit odkial to ktore ovocie ci zelenina naozaj je, aj ked je oznacene krajinou povodu. a taktiez nie je ziadna sanca zistit, cim bolo striekane. alebo ozarovane. osobne sa ovociu a zelenine zo supermarketov snazim vyhybat a radsej kupim nieco drahsie, ale zarucene ciste a cerstve na miestnom trhu od lokalnych pestovatelov, zahradkarov ktori predavaju prebytky a pod. je to podstatne bezpecnejsie a aj zdravsie, nez tie parodie na ovocie a zeleninu, ktore predavaju ako super-cerstve, krasne a co ja viem ake este. pritom su to umelo rychlene sklenikove odrody, nadopovane chemiou alebo oziarene, aby vydrzali prevoz casto cez pol sveta, aby vyzerali krasne dozrete (co v skutocnosti nie su), mali farbu a pod. ze su bez chuti ani nemusim dodavat. kup si hoci len taku "krasnu" paradajku zo supermarketu a od nejakeho zahradkara a ochutnaj ich poslepiacky. musela by si mat obrnu ust, aby si nepoznala ten priepastny rozdiel.

zzvedavec

Ked zelenina chuti a neskodi vam, nebude ani babatku. Kde chodite na take konspiracie ze sa zelenina v supermarketoch strieka? :-)