Aku antikoncepciu?

jankaaaaaaaaa

mne sa pri hak uplne vycistila plet, citila som sa uplne super, naliali sa mi prsia, boli fakt pekne, nemastili s ami vlasy, chlpky mi rastli pomalsie
jedino jedne negativum, ktore to na mna malo, ze som mala silnejsiu menstruaicu a bolestivejsiu. bez hak som totiz nikdy nemavala bolesti a krvacanie bolo vzdy slabe. ale u mna mala hak viac pozitiv ako negativ

Heatherka

a bolesti naspat ocakavam a cysty tiez.....

v ramci ochrany, radsej nieco ine ak sa da. pri HAK jeaj telo nachylnejsieaj na kvasinky.

Heatherka

mne bola HAK predpisana kvoli cystam, cysty zmizli. bolesti pri MSboli miernejsie, no revala som prekazdu hovadinu,stratila somchut na akukolvek milostnu aktivitu, bola som naladova, prsia ma boleli. nebrala som to ako negativne ucinky,lebo som to nevnimala nejak.

teraz, ked som konecne dobralasom pochopila, co to so mnou robilo.

jedine pozitivum HAK je, ze zabranenie pocatia.

dobre ano, vycistila sa mi plet,naliali prsia, ale oproti stavom, co som mala, som to nemohla nazvat, ze to boli pozitivne veci ....

a dalsia vec,niekedy nie je problemotehotniet po HAK,ale po dlhorocnom brani ten problem nastava. maternica starne 3x rychlejsie ako normalne,hormonalnaaktivita jezastavena atd....

ja som rada, ze HAK nemam, radsej pojdem na operaciu, aby sa zistila pricina mojich problemov,aby sa konecne zistilo , co mi je a nie ,,kamuflovalo,, s HAK...

jankaaaaaaaaa

ak sa hak uziva pravidelne a podla navodu, tak k ziadnej ovulacii nedochadza. ten ucinok, ktory zabranuje uhniezdeniu vajicka , je len poistny, ak by zena vynechala tabletku, alebo by doslo k inemu pochybeniu pri uzivani a nahodou by zena mala ovulaciu.
k ovulacii dochadza podla vyskumov az po 3-4vynechanych tabletkach po sebe

bella12

Tiež odpovedám, že žiadnu. Okrem zdravotných rizík, ktoré sa spájajú s užívaním antikoncepcie je tam aj preberanie zodpovednosti za prípadné potratenie.

Jedným z účinkov antikoncepcie je aj zabránenie uhniezdenia oplodneného vajíčka v maternici (viď príbalový leták prakticky každej HAK na našom trhu). To znamená, že HAK neblokuje ovuláciu 100 %-ne a aj s tabletkami môže dôjsť k počatiu dieťaťa a vplyvom HAK aj k jeho následnému usmrteniu. Ak si slobodná, zváž si, či Ti "bezstarostné" užívanie s priateľom stojí za to. Ak nie si pripravená prijať svoje vlastné dieťa, ktoré sexuálnym stykom môžeš počať, nie si pripravená ani na sex. Ak si vydatá, zváž radšej prirodzené metódy vyhnutia sa počatiu.

Klokanica

Ahojte,
to nie je az tak pravda, ze HAK ma viac negativ ako pozitiv... Ja som mala velke problemy pri kramoch s bolestami a citala som, ze to mozu robit hormony a pod. a isla som k doktorovi a predpisal mi a hoci mavam este bolesti, je to lepsie... Mnohym sa upravi tolko veci v tele, pretoze velakrat tie hormony nam aj tak funguju zle. To ukaze aj krv a tak... Takze sa nebat, popytat sa lekara.. Ja uzivam YAZ a pribrala som teraz ale nie z HAK, to pretoze vela vela papam =)... Inak ju uzivam uz asi dva roky a doteraz som nepribrala vobec... Doktorka vsetko vysvetli