Riedka stolica

Kr&ken

Caute, ja som mal riedke srackeny vyse 25 rokov, asi po 20 rokoch som si uvedomil, ze to nebude normalne, tak som zacal patrat a skusat, ale bez vysledku....az raz to prislo a nepotrebujete k tomu ziadne lieky! Pretoze som mal problem aj s kyselinou, tak som sa zacal zaujimat ako ju odstranit lebo som si myslel, ze to moze spolu suvisiet....zistil som si ktore veci su kyselinotvorne(mliecne vyrobky, maso,pecivo, mrazena zelenina) a ktore zasadite(vsetka cerstva zelenina, citron)- vsetko je na nete, a zacal som s odkyslenim organizmu, t.z. ze som jedol asi 2 tyzdne prevazne len zeleninu a ovocie a vyhybal som sa mliecnym veciam a pecivu....pocas toho ziadna kyselina ale stolica ostala nezmenena :(....hned nato som mal novy job mimo SR a zrazu zazrak, stolica v poriadku, som skakal odradosti po cele 3 mesiace tam. Po navrate sa tie srackoidy zase vratili a ja som nevedel ani preco bolo zrazu vsetko v poriadku a ani preco sa to vsetko zase vratilo...
Az jedneho dna po pol roku prisla moja polovicka s napadom, ze si spravme detox. Samozrejme som prikyvol ale s tym ze to bude zeleninovy detox(4 dni jest iba cerstvu zeleninu a ovocie...googli)
Pocas detoxu ziadna zmena. 4 den som uz nevydrzal a na obed uz bola pizza :D a cuduj sa svetu na druhy den pristal na porcelane obrovsky kraken....weeeej je to tam a pokracovalo to aj dalsie dni!!
Takze som nasiel svoju cestu(ocistu), ktorou teraz budem chodit ak sa to vrati, nas organizmus je stroj co pracuje bez prestavky a my ho krmime vo vacsine pripadoch srackami a potom to tak vyzera a aj ten najlepsi stroj na svete potrebuje udrzbu, tak ju doprajme aj nasmu telu a ono sa nam odvdaci...peace

chiky

Prosim vas a nevedeli by ste mi odporucat nejake probiotika ktore by mi mohli v tomto pomoct? Najlepsie ak by ste aj vy mali nejake konkretne skusenosti s tymto... dakujem

chiky

aha, dakujem. a este sa chcem spytat, ci mozem jest jogurty a syry/syrokremy? a parky asi tiez nie, ze?:) zrovna ich mam v chladnicke asi 10:)

Magy

ked si spomenul to mlieko, mozes mat alergiu aj na to. skus tu bezlepkovu a prip. na nejaky cas - aspon dva-tri tyzdne, vysad mlieko, nahrad ho sojovym. bez mlieka mesiac prezijes, neboj. par dni nestaci, zaludok potrebuje dlhsi cas na ustalenie sa do normalu ak ide o "mliecnu" alergiu.