tehotna na pn v skusobnej dobe

Príspevok v téme: tehotna na pn v skusobnej dobe
tehulkaaa

Dobry prosim vas kto mi vie poradit som este len v 3 mesacnej skusobnej dobe kt.mi ma koncit o 3 tyzdne ale zistila som ze som tehotna ostala som na pn takze som musela dat zamestnavatelovi vediet ze som na pn kvoli tomu ze som tehotna.Mozem od zamestnavatela cakat teraz vypoved?Alebo ak potiahnem pn az do dalsieho mesiaca co uz by som mala byt po skusobnej doby tak uz som chranena alebo nie?Moze mi dat vypoved alebo nemoze?Dakujem

tehulkaaa

Ano chapem ale mne tento mesiac konci skusobna doba cize od 1.2 2012 by som mala byt uz po skusobnej dobe a PN mam zatial vypisanu do 16.2.2012 to znamena ze ked by som skoncila PN a nastupila by som od toho 16.2.do prace to uz by som mala mat po skusobnej dobe takze teraz neviem alebo to uz neplati ze som chranena ako tehotna?Keby ze nastupim do prace este tento mesiac to je jasne ze mam vypoved ale ak nastupim az po skusobnej tak ako teraz?

??!!??

môže ti dať výpoveď a presne to aj spravý.......tak šup šup na gyndu a dať sa na rizikové tehotenstvo ešte počas skúšobnej doby.....pekne doma bude oddychovať a výpoveď ti dať nemôže....samozrejme po materskej by som sa tam potom ani neskúšala vrítiť asi.....t by ti aj tak dali hneď výpoveď.
inak to ani nerob takto sa ti aspoň zaráta tých 9 mesiacov či 7 alebo koloo no a samozrejme aj doba trvania materskej teda cca + 3 roky (a to aj do zápočtového listu samozrejme. a šte jedna vec....keď už budeš na maerskej plať si dobrovolne urad práce...lebo po skončení MD nedostaneš z tade ani korunu ak by si bola nútená ísť tam.

Lulu2011

Ja som bola v takej situacii a vypoved som dostala, ale kedze som bola PN rozviazany pracovny pomer bol az po ukonceni PN, v skusobnej dobe nie si chranena

aj_my

Tehulkaaa - v prvom rade, gratulujem:-) A co sa tyka prace, neviem o aku pracu sa jedna, ale obavam sa,ze s tebou rozviazu pracovny pomer.Zhrn si to z pohladu zamestnavatela- pocas skusobnej doby otehotnies, este aj Pn-ku si chces potiahnut, to si viac mimo prace ako v nej,po pn-ke by si sa vratila do prace len na zhruba pol roka, stale by si sa musela ucit nove veci, nejaky interny firmeny system,potom nastupis na matersku a musia za teba najst nahradu a znova zaucat,myslim,ze to budu riesit niekym novym v pracovnom smere perspektivnejsim - mozno to uz bude chlap:D alebo jedine ze by si mala schvaleny homeoffice, ale neviem ci by bol sef k tebe taky ustretovy....