Lepšia pamäť

soker

mne ano a pisu to na internete,skusil som to a naozaj neklamu . teraz som akurat po sprche,normalne som pocitil ako ma prekrvilo,teplucko fajn a na vsetko som zabudol . a dnes som mal fest tazky den

soker

katka,sprchuj sa studenou vodou,prekrvi ta,zabudnes na vsetky zbytocnosti a bude sa ti lepsie len na to,co potrebujes. naozaj pomaha to.ale studenou ,studenou! nie vlaznou.

Katuska :)

Dakujem všetkým za rady ... a vsak, problem je aj v tom, ze vstavam ráno o piatej a poväčšine chodim domov o štvrtej ked uz je tma a uz nemam ani chuť a vonkoncom silu na učenie ... a ked sa uz prinutim ze sa musim učiť, tak na druhe rano nic neviem a ked ma vyvolá profka tak tam stojím ako brzda ako dnes :D :D teraz mi je z toho na smiech, lenže ked to takto pojde dalej, tak si zopakujem ročník :/

RNG

Viaceri tu velmi spravne naznacili, ze mozog treba systematicky cvicit, a pamat sa da dlhodobym treningom od mladosti podstatner zlepsit.
V neskorsom veku, ked sa cirkulacia v mozgu zhorsi a s tym zacne ubudat pamati je mozne si cirkulaciu napravit cistenim ciev, roznymi antioxidantmi a nootropikami, latkami co zlepsuju cinnost mozgu a zabranuju senilite a vytvaraniu beta amyloidnych nanosov(Alzheimer)
To sa teba , Katuska, zatial vobec netyka, ty sa snaz odstranit stres, dobre sa stravuj. spi dostatocne dlho a najma v uplnej tme, cez den sa pohybuj na silnom svetle(to je potrebne na spankovy cyklus)
a ber bezne doplnky, ako selen, zinok, jod vitaminy C E a D-3, pripadne v case stresu aj zmes stres B, lebo vtedy sa ti tieto velmi rychlo v tele minaju.
Ostatok dostanes z normalnej potravy, samozrejme spravne balancovanej, s co najmenej priemyselne znicenymi jedlami.
Stimulanty ti pomozu par dni operovat nad 100%, ale neskor na ne doplatis utlmom.
Takze pokial nemusis, tak ich nepouzivaj.

arnie11

Aj pamat treba cvicit. Ked ju ludia nedostatocne vyuzivaju, pretoze sa spoliehaju na poznamkovy blok, mobil, PC a pod. zakrnieva.

llek

katuska, neskusaj to moc s tabletkami ci nejakymi stimulanciami. Vo veku 18 rokov nemoze mat clovek zasadny problem s pamatou, je to skor vec sustredenia, snad upravy v dennom rezime. Zisti cas, kedy ti to pali nejlepsie a ten vyuzi na maximum, ten cas ked ti to nejde rob nieco ine. Urob si plan a skus a nerozptylovat inymi aktivitami. S tabletkami sa ti lahko moze stat, ze to prepalis a bude to este horsie ako bez nich. Musime sa naucit pouzivat sporane kapacitu svjho mozgu, nie ho stimulovat farmakami. Moze ti to narusit pokojny spanok a to urcite nepotrebujes.

lost

odporucam skor ist spat ked sa stmieva a vstavat ked vychadza slnko (alebo aspon dostatocne skoro kazdy den bez ohladu na den) a pohyb, pohyb, pohyb.. (sport, slnko, staci cerstvy vzduch)

a sugeracia ze mas OK pamat..

kludne si mozes kupit aj nejaku zazracnu tabletku, ktora ma podobnost s Celaskonom CISTO NAHODNU a zaplat za to 500 eur kazdy mesaic, ak ti to pomoze k sugeracii, tak to budu asi dobre vyhodene peniaze :)

mozog je sval - sval treba trenovat, aby neochabol ;)