Halucinácie

Príspevok v téme: Halucinácie
Meretseger

Bavila som sa dnes s psychológom o halucináciách a opísala som mu jeden svoj zážitok: Idem po ulici a vidím pár desiatok metrov pred sebou ženu a dievča v ružovej bunde. Na moment som sklopila zrak, fakt len na zlomok sekundy (teoreticky), no keď som opäť zdvihla hlavu, dievča tam už nebolo - zhruba popísané, dodávam.
Bola skutočná a živá ako tá žena vedľa nej - tá pravdepodobne reálna bola, keďže nikam nemizla - a ODPRISAHALA by som, že je tam živá bytosť. Keď sa však vyparila, logicky som usúdila, že muselo ísť o halucinácie.
Psychológ mi však povedal, že keď som si toto uvedomila, ide o čosi iné, pseudohalucinácie či čo... Ako to teda je? Je to v tomto prípade normálna hal., alebo niečo iné?

jajka001_

j111 je lepsie zit v realite...neni to vzdy sladke ani zabavne ale realita je realita. je to tvoj zivot. treba s nim narabat takym aky je :) zivot v snoch je v podstate zabity cas

J111

Lebo som kaslal na skutocnu realitu. Asi, vidis, to ma nenapadlo a ja tak vehementne proti tomu bojujem a teraz, ziadna sranda.
To nikdy nezabudnem: sprichst du Deutsch? Ja naturlich. Normalne som ho aj videl. Ak toto dokazalo moje podvedomie, tak potom nemam na to slov, je to bomba. Asi je to nieco podobne, ako ked si niekto da nejaku halucinogennu drogu, tiez tie vidiny vytvara samotny mozog.

Meretseger

Btw, a čo nerozlišovanie sna a reality? To sa mi stáva každú chvíľu. Upresním: povedzme, že mám v hlave informáciu, že sa čosi udialo, vidím to pred sebou, ako sa to stalo. Má to nejaký dopad a je to overiteľné, či sa to stalo. Tak si to overujem - a hop, ono sa to nemohlo stať, takže sa mi to muselo snáď prisniť, alebo čo - ale nerozlišujem, či sa to prisnilo alebo stalo.
Ešte viac upresním, pre istotu: Zvoní mi mobil (ja to však nepočujem, iba to mám v hlave ako spomienku), volá mi expriateľ. Nechávam to zvoniť, kým to nevzdá a potom mi je to seba pekne blbo. Je mi tak blbo, že napokon pozerám v mobile, kedy mi volal a či má zmysel volať mu späť. Posledný hovor je však od niekoho úplne iného a v iný deň (pričom chyba v mobile to byť nemôže).
Čo s týmto, hm?

jajka001_

meretsenger, tak to neni halucinacia.
sice niektori pisu take bludy ze mozog odumiera a vidis halucinacie a bla bla ale to je blbost. vnimas lepsie ako kedykolvek predtym

jajka001_

inak, sranda, mne sa parkrat snivalo v cudzom jazyku a uplne vsetkemu som rozumela a davalo to zmysel. ale ked som sa zobudila, uz mi to zmysel vobec nedavalo :D