Tema pre vsetkych !

Príspevok v téme: Tema pre vsetkych !
Victoriaa

Preco? Lebo vobec nemusit tusit, ze to mate.

Ja som behala po X gynekologoch kvoli opakovanym kvasinkam, porobili mi vsetky stery, vratame Chlamydii, Ureaplaziem a Mykomplaziem. 3x v priebehu 2 rokov mi to vyslo negativne, a teraz minule zrazu pozitivne.

Viete, co sa vam moze stat? Neplodnost. Preco to lekari takto podcenuju? Lebo pacientka nema priznaky a ked uz nastane spominana neplodnost, nik im nedokaze, z coho neplodnost pochadza. Teda aspon na SR sa ani H**** neda lekarom dokazat.

Pisem to v dobrom umysle pre vsetkych, ktori mozno ani netusia, ze to maju. Ja sa vlastne cudujem, ze je o tom tolko malo debat. V dalsom prispevku sa idem pytat na speciality ohladom tejto choroby.

Laurina22

Prvy gynekolog mi kvasinku nepodcyhtil,druhy mi ju lieci.

Vo vseobecnosti ale na gynekologov v SR nenadavam,aj moj prvy lekar mi v mnohom pomohol tak ako aj druhy...

Mozno si sa len malo dozadovala vysetreni a podobne

To hold ale musis

jankaaaaaaaaa

gynekolog nevysetruje creva. to ze si mala kvasinky v crevach, neznamena, ze si ich uz musela mat aj v posve. to ze sa ty nevies stravovat podla protikvasinkovej diety, lekar za to nemoze. a neviem co si cakala od svojho gynekologa? ze ta bude liecit aj ked mas negativne vysledky?

Victoriaa

Jasne, ze je problem u mna, podobne ako tucty dalsich bab pisu, ze chodia ku gyn ako na klavir a on nie je schopny urobit kultivaciu. Ked mas otca Dr. a potrebujes ho zastavat, prosim.

Ako spominam, obvodna mi nasla masivne kvasinky v crevach. Nasledne na to mi ich uz nasiel aj aktualny gynekolog.

A Nadalej si myslite, ze vy chlam, urea a mykoplazmy mat nemozete. Kludne, kludne si to myslite, raz nebudete moc mat dieta (ak je to vlastne este v mode dnes), potom sa budete cudovat preco.

Pa

jankaaaaaaaaa

nic ti nebrani zmenit si lekara, ked si s kazdym jednym tak nespokojna, mozno problem bude u teba. a to ze ty mas ci nemas kvasinky, lekar zato nemoze. a ako ti ich ma indikovat, ked proste mas u neho termin, v case ked uz kvasinky nemas? nema ta nahodou prist lekar domov vysetrit ked dostanes kvasinky? to ze mavas caste kvasinky je jedine tvoj problem a tvoja chyba, resp. chyba tvojho tela. s tym tvoj gynekolog absolutne nic nemoze spravit.

Victoriaa

Rozhorcuje ma vseobecne pristup lekarov, do certa, ved su o tom za furiky prispevkov.

Co sa tyka mna, len tie kvasinky, tie mali pre mna citelne prejavy (i viditelne), ze dnes ich mam 2x mesacne, pritom na zaciatku boli len 4x rocne, lenze, ked ta lekar objedna o 10 dni na vysetrenie, tak sa asi nenechas kvasit a kupis a aplikujes si, co uznas za vhodne a ucinne. No a ked sa mi nahodou podarilo dostat termin, dostala som vysmiate, ze mi nic nie je.

No a reklamacia zdravotnej starostlivosti je skor usmev vzbudzujuci vyraz.

Skusme zalozit temu , ze kolko toho posrali lekari, ze mohli zabranit ochoreniu alebo nasledkom. (metofora, nemam chut zakladat nic dalsie)

Ja nepisem len o sebe, ved nie som sebec. Preco si kazdy mysli, ze ten "niekto" mysli len na seba. Kam sme to dospeli ??? :((

A co sa tyka mna, mam zle skusenosti s lekarmi aj daleko mimo gynekologie, okrem mojej obvodnej, ktora je anjel. Ved vlastne ona mi zistila zo stolice, ze mam mrte premnozene kvasinky. Gyndosi sa k nicomu moc nemali a predpisat mi nasilu candibene, ked jasne nahlas v slovenskom jazyku poviem, ze klotrimazol mi neucinkuje, to tiez svedci o niecom.

Idem spat, aj tak svet nezmenim

Victoriaa

Jani, ja som to nemala od koho dostat, od obdobia spred negativneho vysledku zo steru som nikoho nemala.

Oni sa v principe nemuseli prejavit, boli mozno potlacovane imunitou (inak si to neviem vysvetlit), tymto padom vina nie je nicia. Akurat odmietanie lekarov o opakovanie vysetrenia, a hlavne kontrolneho, tak globalne ma sokuje.

A aj nespravny sposob vykonania steru moze vysledok ovplyvnit. Vraj je potrebne odstranit hlien na krcku a na vatu odobrat co najviac buniek epitelu a nemala by sa vata dotknut steny vaginy pri odbere (mam to len z jedneho zdroja, odkaz som spominala nedavno)

Pointa:

Skuste, ako viete, riesit svoje zdravie a chranit si plodnost. Pisem to len v tom najlepsom umysle. Ak mal vas partner pred vami inu partnerku, uz to nezmenite, jedine, co viete urobit, je doziadat sa vysetrenia (ster, krv) vy a vas partner, ak sa vam to najde, po liecbe aj viackrat vysetrit (ako pisu v spominanom zdroji). Ved poistne si platime!!! Bojujme proti zatupenosti lekarov, nemajme problem ich zmenit..

llek

Viktoria, nie je mi jasne z tvojich prispevkov co chces vlastne povedat. Si rozhorcena, ale co konkretne bolo zanedbane u teba? mala si problem s kvasinkami, asi sa preliecovali (to nepises), nemala si ine priznaky, aj tak ti tobili opakovane testy na Ureaplpalzmy a Mykoplazmy, vysli opakovane neagativne. Na zaklade coho ta teda mali preliecovat? Keby ti lekar predpisal ATB, lebo napriek negat vysledkom by "mal pocit" ze to treba, mozno by sa ti zhorsila po ATB mykoza a mozno by si sa stazovala ze tvoj Dr. nevie nic ine, len predpisovat ATB. Myslis si, ze sa ma preliecovat infekcia, ked testy su opakovane negativne a nie su pritomne priznaky? Z toho co pises mam pocit, ze si to myslis. Mozno mi nieco uslo, mozno mi chybaju nejake informacie.