Pre tych, bez ktorych si uz neviem predstavit ani jeden den

whee_ee

Bingham, vidíš, presne o tom som hovorila, ľudia ma vnímajú ako veselú kopu, vlastne ňou aj som, ale to je len jedna strana mince... :)

Maoamka, ja momentálne pokladám za čiastočný úspech to, že som nezaložila tému pod inou prezývkou, ale vyjadrila som sa sama za seba aj s pocitom, že ma tu už ľudia ako tak poznajú ... Pretože aj to je v podstate obnaženie ... Fakt ďakujem, určite budem informovať o pokrokoch, dúfam, že už čoskoro bude o akých ...

A čudujme sa svete, že mám psychickú závisloť na weed .... Pomoc na depresie, pomoc na bolesti ... škoda, že len dočasná ....

Maoam

wheee, viem, co mas na mysli, presne toto, co si napisala na koniec musis povedat psychologovi, aby ti vedel pomoct otvorit sa a prijat pomoc - pamätaj na to, ze aj SILNI LUDIA MAJU SLABE CHVILKY A POTREBUJU OBCAS POMOC, nijako tym nestracas na cene, prave naopak, fakt, ze si uvedomujes, ze si dosiahla svoje hranice hovori v tvoj prospech

drz sa a podaj report ako na tom si

bingham

Wheeee...si ma celkom prekvapila...vzdy si tu posobila ako take slunce :)) myslim ze vzetko v pohode zvladnes...drzim palce :)

whee_ee

Ja mám práveže pocit, že som svoju silu už vyčerpala ... Nedávno prišla ďalšia rana osudu, je to veľmi psychicky náročné ... Ďalej sa blíži skúškové a ja už presne viem, čo so mnou ten stres bude robiť.... :( Ale nechcem sa tu chudáčikovať ... Budem sa snažiť čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc, len trochu mi to komplikuje toto moje cestovanie hore dole ... Len sa bojím, že osobne sa nebudem vedieť odborníkovi takto vyrozprávať ... Ja automaticky pred ľuďmi hádžem na seba masku, je to taká moja ulita, ochrana ... Ale dúfam, že to pôjde, a dovolím niekomu pomôcť mi, keďže sama to už nedokážem ...

A ďakujem ... za palce aj za nádej ...

Maoam

Blondula, tak vo Wien to bude ono pre teba, velkomesto, kaviarnicky, :DDD, obchody.....shoppiiiiiing :DD

prajem ti, aby ti to vyslo, zasluzis si mat sa dobre

to fakt vsetci z tvojho okolia odchadzaju? opatrovat alebo rozne?

Blondula

Maoam...ja som ani v puberte nad rozpadnutymi vztahmi "nebulila",lebo presne ako pises,chlapi boli a budu !!! takze z toho vyplyva asi to,ze ten moj "pravy" sa este asi nenasiel :D inak ja som sa este oficialne s mojim priatelom nerozisla,ale uz sa k tomu chyli !! vecne rozkazovacky a zakazovacky !! nie je nic horsie,ako byt na niekom "odkazany" !! on este bude kukat,ze sa viem lepsie o seba postarat :D z mojho okolia vsetci odchadzaju a sa mi cuduju,ze ako je mozne,ze clovek ako ja som tu :D pravdu povediac,chyba mi ten moj predchadzajuci "hekticky" styl zivota :D akurat ze nebudem tolko s mojim krpcom :-( ale bude aspon "samostatnejsi" :P

Maoam

wheee, ja to vsetko plne chapem a viem presne, co myslis a aj co prezivas

cim skor navstiv psychiatra - kvoli liekom, mozno ich vobec nebudes musiet brat dlho, mozno vystacis s minidavkami, ale na srdce ti kladiem dobreho psychoterapeuta, TAM sa mozes otvorit a uvolnit ten vnutorny tlak + budes pod dozorom, keby daco...

napis opät a drzim palec

niektori ludia maju tazky osud, od mlada, chce to vela sily, okolie ju malokedy da - musis ju najst v sebe, aj ked to znie absurdne, ale ty ju mas, len si sa este nedostala ku zdroju

whee_ee

Maoamka, rodinu mám skvelú, no s takýmito vecami sa im zdôveriť neviem, a mám na to svoje dôvody... Ani kamarátom...Priateľovi som sa už otvorila, a ak mám byť úprimná, najradšej by som kašlala na celý svet a celé dni ležala v jeho objatí ... Myslím si, že tie moje spúšťače môžu byť jednak tie chronické bolesti (ja už vlastne ani neviem, aký je život bez bolesti), a na druhej strane určité životné obdobia, ktoré som veľmi ťažko znášala a myslím, že ma veľmi poznačili... Či už štyri roky vzťahu so žiarlivcom a manipulátorom, alebo pár rodinných problémov, ktoré radšej nebudem konkretizovať... A hrozne ma mrzí, že som na škole, o ktorej som snívala a ja jednoducho nemám silu bojovať, a to sa naozaj snažím, pretože cítim aj veľkú zodpovednosť voči rodičom, keďže som na nich finančne závislá (aj keď mi to nikdy nevyčítali), lenže ten pocit tlaku ma ešte viac ubíja.

Preboha, mám 20 rokov, cítim sa mladá na toto všetko :(

Maoam

Blondula, tvojim stastim je tvoj pragmaticky pristup k zivotu a toho sa drz, toto som na tebe vzdy obdivovala, ze si nerobis z veci tazku hlavu a hned riesis a riesis prakticky a pragmaticky tak, aby 'dobre bolo' - pre vas s malym a to je super! Chlapi boli, su a budu, musis vas dvoch zabezpecit, vo Wien ti bude fajn, dobre zarobis, naucis sa este lepsie NJ :D a co ty vies, mozno sa najde slusny, prijemny Rakusan casom ;DD a keby aj nie, aj tak dobre.