Plac u dospeleho cloveka

Príspevok v téme: Plac u dospeleho cloveka
AmartinkA

Co si myslite o placi u dospeleho cloveka? Ja som velmi emocionalne zalozeny clovek, som velmi citliva a rozplace ma trebars ked vidim trpiet zvierata, male deti alebo velmi dojemnu scenu vo filme. Ked ma niekto urazi, som naopak strasne chladna a nic to so mnou nerobi. Ked ma vsak urazi partner, ktoreho velmi lubim, casto mam slzy v ociach. Priatel si kvoli tomu zo mna casto utahuje, vraj som detska a tymto sa vraciam akoby spat do destsva, vraj som nevyspela. Trapi ma to, lebo jeho nazor nezdielam. Co si o tom myslite vy?

AmartinkA

xy, myslim si, ze moj plac je uplne normalny, vobec to nie je len tak pre nic za nic. Moj chalan prosto nikdy nezazil babu, ktoru by dojimali male utyrane zvieratka, alebo tyrane deti. Tak preto je z toho vraj vedla jak jedla. Ale preto ma este nemusi oznacovat za nevyspeleho jedinca. Dnes sa s nim o tom zas a znovu porozpravam. Musim to vyriesit raz a navzdy.

Maoam, to je strasne, co pises. Verim vsak tomu, ze u mojho chalana to nezachadza az tak daleko....

xy:)

si svojpravna, ak ta niekto uraza, mala by si vediet, co s tym, prip. ako to vratit. muz, s kt mas vztah sa ti posmieva, a to akoze naco si s nim? inac, ludia, co sa za vsetko rozrevu nie su silne osobnosti a vsetko ich polozi. plac je prirodzeny, raz zacas je to normalne. no revat vkuse za vsetko je nenormalne. sama musis vediet usudit, ci je tvoj plac na hranici normalnosti.

Maoam

a podla toho, ako tychto ludi poznam, viem, ze im samotnym bolo kedysi ublizene, väcsinou v detstve alebo m ladosti a uz to nikdy viac nechceli zazit a tak ONI sposobuju bolest inym, vsetko davaju od seba prec a vsetko transformuju na ineho, proste ako keby cast z nich bola projektovana dovon, aby to ich nezasiahlo

je to uplne c hore, zvratene, ale je to tak, ze tito ludia maju v sebe psychopaticke sklony a maju vazny problem sami so sebou, vzdy je to tak, niektori z nich maju sadisticke sklony

Maoam

xdanielax: tieto typy osob sa vyzivaju v tom, ked maju pred sebou obet, ktora sa nemoze alebo nevie branit (chory clovek, dieta, zavisly clovek a podobne), idealna obet na manipulaciu a zranovanie, je to cielene, vedome trapenie

ten clovek to moze robit podvedome, je to taka uchylka, nutkanie

Maoam

inak takychto ludi je viac, nielen m uzi, aj zeny vedia byt taketo, poznam taketo matky, ktore robia zle dietatu a cez neho si vybijaju svoje problemy, cez jeho utrpenie teda, potom partnerov, ale napr. moja byvala sefka bola takato ista, trapila zeny (podriadene) a vzdy mala za ciel dohnat ich k slzam a k zruteniu sa, az bolo vidno ako ju to uspokojuje, ona sa v tom vyzivala

ona sama nedokazala plakat ani prejavit emocie, ale robila to takto, cez druhe zeny, proste to transformovala cez svoje 'otrokyne', ktore boli na nu naviazane ci zavisle (davala im pracu)

hrozne nieco, ale poznam vela takychto ludi, pre mna su to psychopaticke osobnosti, bez pardonu

sama som to zazila na vlastnej kozi, je to strasne, ten clovek ti berie tvoju energiu a jeho cielom je, aby si sa ty trapila, on z toho tazi, vtedy najviac davas, vtedy ta moze najlepsie vyzmykat a manipulovat

utekaj, kym mozes, lebo je to zvratene a chore, ten clovek patri k psychiatrovi

xdanielax

rozid sa s nim, je to blbec. Ako dlho ste uz spolu? A kolko ma ten "expert" rokov? ..vidis, u teba slzy a ja som uz rozculena, ako moze existovat taky blbec.. rozhodne mu to netrp.
Poloz si jednoduchu otazku: chces toto zazivat aj nasledujuce roky? Myslis, ze by ti nebolo lepsie bez neho, a ze si nezaluzis, aby ta mal niekto naozaj rad aj bez debilnych posmeskov?

Maoam

zneuziva ta ako fackovacieho panaka, vybija si cez teba svoje problemy, na tebe...

kedze si ty ale chora, je to hrozne, je to brutalne, zneuziva ta!

Meretseger

Súhlasím s Maoam, podľa tvojho rozprávania je to hrozný týpek.
Pokiaľ ide o slzy ako také, je to okej, nepotláčaj ich. Najmä keď ide o konflikt s iným človekom, pretože napokon by si mohla skončiť ako istá Meretseger, ktorá sa namiesto plaču doreže a nevie sa toho zbaviť. Holt emócie treba dostať von nejako rozumne.